Pasaulio čempionato starte - Neymaro dublis ir apmaudus kroatų pralaimėjimas (FOTO, VIDEO)

Ketvirtadienį viso pasaulio dėmesys buvo sutelktas į Braziliją, kur prasidėjo 2014 metų pasaulio čempionatas.

Pirmosios rungtynės įvyko San Paulo miesto stadione, kuriame susigrūmė šeimininkai brazilai prieš Kroatiją. Po permainingos kovos Luizo Felipe Scolari treniruojama komanda rezultatu 3-1 iškovojo pirmąją čempionato pergalę.

Pirmasis kėlinys prasidėjo netikėtu Kroatijos rinktinės dominavimu. Vos prasidėjus rungtynėms prie brazilų vartų kilo pavojingas epizodas, kuomet Mateo Kovašičius galva kamuolį nukreipė šalia vartų.

Niko Kovačo auklėtiniai po mažu spaudė šeimininkus ir 11-ąją minutę kiek netikėtai krito pirmasis įvartis, kuris nedžiugino pilnutėlių brazilų tribūnų. Ivica Oličius iš krašto atliko perdavimą link vartų ir Marcelo apmaudžiai įsimušė sau į vartus.

Po greito įvarčio Kroatijos futbolininkai nemažino tempo ir toliau bandė primesti savo žaidimą aikštės šeimininkams.

Kiek vėliau Brazilijos rinktinė pradėjo dominuoti ir puikią galimybę išlyginti rezultatą turėjo Oscaras, tačiau sudėtingą smūgį atrėmė kroatų vartininkas Stipe Pletikosa.

29-ąją minutę kilo rimtas pavojus prie Julio Cesaro vartų, kuomet po puikaus I.Oličiaus perdavimo galva šalia viršutinio virpsto smūgiavo Nikica Jelavičius.

Tačiau brazilai po šio epizodo sukūrė greitą kontrataką ir maždaug iš 23 metrų puikų smūgį atlikęs „Barcelona“ puolėjas Neymaras išlygino rezultatą.

Antrajame kėlinyje tokios atkaklios kovos nebebuvo, tačiau tiek brazilai, tiek kroatai bandė pelnyti lemiamą įvartį. Pirmas rimtas epizodas kilo 67-ąją minutę, kuomet tolimą baudos smūgį atlikęs Dani Alves kamuolį nukreipė šalia viršutinio virpsto.

69-ąją minutę Kroatijos futbolininkai buvo pasiųsti į nokdauną, kuomet teisėjas skyrė abejotiną 11 metrų baudinį į S.Pletikosos vartus. Sėkmingai baudinį realizavo visą susitikimą žibėjęs Neymaras.

Per likusį laiką Brazilijos rinktinė sumažino tempą ir atsitraukė labiau į gynybą, o tuo bandė pasinaudoti kroatai. 83-ąją minutę kamuolys atsidūrė brazilų vartų tinkle, tačiau teisėjas įvarčio neužfiksavo, mat buvo prasižengta prieš J.Cesarą.

Per likusį laiką Kroatijos rinktinės žaidėjai bandė išlyginti rezultatą, tačiau rungtynių pabaigoje praleido dar vieną įvartį ir palaidojo viltis iškovoti bent lygiąsias. Galutinį tašką šiame susitikime padėjo saugas Oscaras.

A grupėje Brazilijos rinktinė tapo lydere, turinti savo sąskaitoje tris taškus. Dėl taškų rytoj šioje grupėje kovos Meksikos ir Kamerūno komandos.

Startinės sudėtys:

Brazilija: Cesar; Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo; Paulinho, Luiz Gustavo; Hulk, Oscar, Neymar; Fred.

Kroatija: Pletikosa; Srna, Corluka, Lovren, Vrsaijko; Brozovic, Modric, Rakitic; Perisic, Olic, Jelavic.

Straipsnio įvertinimas: 5 1
  • Kasparas Arse

Dabar galim visi komentuot - kas būtų jeigu būtų. Taip teisėjai užgrybavo, bet reikia tai pamiršt jau, tikėkimes tai nepasikartos. Brazilu fanus su pergale, o kaip geriausia žaidėja tai manau reikia išskirt Oscara, jis buvo tikrai pastebimas. :>

• +2
  • Barakuda

• +1
  • Rio_Ferdi

Dar čia dalis komentatorių rašo, jog "su tokiu žaidimu brazilai čempionato nelaimės". Tai vat jiems galiu paprieštaraut, nes apie tai dar kalbėti ankstoka. Taip vakar brazilai žaidė šeip sau, pirmų rungtynių įtampa veikė, o dar ir sudetį Scolaris pasirinko atsargią. Gustavo ir Paulinho cetre, tai čia vs GER, SPA reiktų leist. Toliau visą kruvį konstruojant atakas atidavė Oscarui, o jam padėt nelabai yra kam, nes kraštuose Hulk ir Neymar, kuriems rupi tik kįrst link baudos aikštelės ir mušt. Tiesa pamiršau pasijungiančius krašto gynėjus, bet jie vakar irgi nebuvo labai efektivus puolime. Bet gali būt kad viskas dar pasikeis ir brazilai įsivažiuos

• +1
  • Fuhreris

Nenuvertinkit brazilu, cempionatas trunka menesi ir forma ju gali dar radikaliai pasikeist. Svarbiausia, jog ji pageretu ties play-offus, kada viena klaida aukso vertes. Taip pat buvo ir su Ispanija, kuri 0-1 pralaimejo Sveicarijai grupese ir apskritai laimedavo tik 1-0. Brazilija labai gera kontraatakuojant ir Vokietija ar dar kokia top komanda jie gali nemaloniai nustebint.

• +1
  • dy_kej

P.S. Dėl baudinio tai tikra nesąmonė.Nebuvo ten jo nė kvapo,kroatus apvogė tam epizode kaip reikiant...