Pasaulio čempionato belaukiant: Ekvadoro rinktinė © Pool via REUTERS nuotr.

Jau lapkričio 20-tą dieną prasideda 22-asis pasaulio futbolo čempionatas. Beveik iki Kalėdų vyksianti sporto šventė sutrauks įvairiausių pasaulio rinktinių gerbėjus ir sirgalius palaikyti savo komandų.

Lankomiausias šalies futbolo portalas „Eurofootball.lt“ pateiks pasaulio čempionato rinktinių apžvalgas, kuriose bus siekiama iš arčiau susipažinti su kiekviena čempionate dalyvausiančia rinktine.

Šį kartą apžvelgiame Pietų Amerikos žemyno atstovę – Ekvadoro rinktinę.

Ekvadoro kelias į pasaulio čempionatą buvo sunkus ne tik atrankos metu, bet ir už jos ribų. Pietų Amerikos rinktinei buvo kilusi grėsmė būti diskvalifikuotiems iš pirmenybių, kuomet Čilės futbolo federacija pateikė skundą dėl esą neteisėtai Ekvadoro rinktinėje žaidžiančio futbolininko.

Po rungtynių tarp Ekvadoro ir Čilės rinktinių, pastarosios šalies futbolo federacija pateikė skundą dėl Byrono Castillo suklastoto gimimo liudijimo, esą šis nėra ekvadorietis.

FIFA išnagrinėjo šį skundą, bet jokių įrodymų, jog B. Castillo žaidžia nelegaliai Ekvadoro rinktinėje nerado.

Rinktinės istorija ir pasiekimai

Ekvadoro futbolo rinktinė, atrankose į pasaulio čempionatą dalyvauja nuo 1930 metų, tačiau pirmą kartą ją įveikė tik 2002 metais.

Tuomet grupės etape, ekvadoriečiai 1:0 nugalėjo Kroatiją, bet daugiau taškų neiškovojo ir užėmė paskutinę vietą.

2006 metais Ekvadoras vėl dalyvavo pasaulio čempionate ir sugebėjo įveikti grupės etapą. Aštunfinalyje Pietų Amerikos žemyno atstovai 0:1 nusileido anglams.

2014 metų pasaulio čempionatas buvo paskutinis, kuriame dalyvavo Ekvadoras. Nepaisant to, jog ekvadoriečiai grupėje įveikė Hondūro rinktinę (2:1) bei netikėtai sužaidė nulinėmis lygiosiomis prieš Prancūziją, vis tiek nepavyko patekti į atkrintamąsias ir teko tenkintis trečiąja vieta grupėje.

Prognozuojama rinktinės sudėtis

Vartininkai: Hernanas Galindezas („Aucas“), Moisesas Ramirezas („Independiente del Valle“), Alexanderis Dominguezas („LDU Quito“), Gonzalo Valle („Guayaquil City“).

Gynėjai: Pervis Estupinanas („Brighton“), Angelo Preciado („Genk“), Piero Hincapie (Lėverkuzeno „Bayer“), Xavieras Arreaga (Sietlo „Sounders“), Diego Palaciosas („Los Angeles“), Byronas Castillo („Leon“), Fernando Leonas („Atletico San Luis“), Jacksonas Porozo („Troyes“), Williamas Pacho („Antwerp“).

Saugai: Carlosas Gruezo („Augsburg“), Angelis Mena („Leon“), Jhegsonas Mendezas („Los Angeles“), Gonzalo Plata („Real Valladolid“), Romario Ibarra („Pachuca“), Moisesas Caicedo („Brighton“), Alanas Franco („Talleres“), Jose Cifuentesas („Los Angeles“), Jeremy Sarmiento („Brighton“), Nilsonas Angulo („Anderlecht“), Patricksonas Delgado („Jong Ajax“), Anthony Valencia („Antwerp“).

Puolėjai: Enneris Valencia („Fenerbahče“), Michaelas Estrada („Cruz Azul“), Djorkaeffas Reasco (Niuvilio „Old Boys“).

Rinktinės treneris

Ekvadoro rinktinę treniruoja argentinietis Gustavo Alfaro. 60-metis strategas, treneriu dirba nuo 1992 metų, o per savo karjerą jau yra pakeitęs 16 klubų. Pagrindinės G. Alfaro karjeros stotelės – Brazilijos ir Argentinos klubai. Paskutinioji stratego treniruota komanda buvo „Boca Juniors“.

Prie Ekvadoro rinktinės vairo Gustavo Alfaro stojo 2020 metais. Per šį laikotarpį rinktinė sužaidė 31 rungtynes. Per jas Ekvadoras iškovojo 11 pergalių, pasiekė 12 lygiųjų bei patyrė 8 nesėkmes.

Grupės etapo varžovai

Ekvadoras rungtyniaus A grupėje, kurioje susitiks su Nyderlandais, Senegalu bei Kataru.

Iš viso su šiomis rinktinėmis Ekvadoras yra susitikęs keturis kartus.

2018 metais Pietų Amerikos žemyno atstovai sužaidė draugiškas rungtynes prieš Katarą ir nusiledo varžovams rezultatu 3:4.

Prieš Senegalą susitikimas įvyko 2002 metais, kuomet draugiškose rungtynėse taip pat patirtas pralaimėjimas (0:1).

Prieš Nyderlandus Ekvadoras rungtyniavo du kartus. 2006 metais draugiškose rungtynėse patirtas pralaimėjimas rezultatu 0:1, o 2014 metais, kontrolinėse rungtynėse pavyko pasiekti lygiąsias (1:1).

Apibendrinimas

Ekvadoro rinktinei sunku tikėtis sėkmės šiame pasaulio čempionate. Tai gynybinio stiliaus rinktinė, tą signalizuoja ir pastarųjų penkerių rungtynių rezultatai, kuomet pavyko įmušti tik 2 įvarčius, tačiau nebuvo praleistas nei vienas.

Ekvadorui labai svarbios bus pirmosios grupės rungtynės prieš Katarą. Pasiekus pergalę prieš turnyro šeimininkus, atsirastų šansas pakovoti bent jau dėl antros vietos grupėje. Pralaimėjimo arba lygiųjų pasiekimas prieš Katarą veikiausiai reikštų čempionato pabaigą jau po grupės etapo.

Straipsnio įvertinimas: 2 0
 • Eziukass

  Geriausiu atveju 3vieta

  Sakai nepaims prieš Quitarą?😀

  • 0
 • Geriausiu atveju 3vieta

  • 0
 • Eziukass

  Geriausiu atveju 3vieta

  Sakai nepaims prieš Quitarą?😀

  • 0
 • Geriausiu atveju 3vieta

  • 0
 • Geriausiu atveju 3vieta

  • 0
 • Eziukass

  Geriausiu atveju 3vieta

  Sakai nepaims prieš Quitarą?😀

  • 0

Kitos naujienos