Pasaulio čempionate Lietuvoje dirbo ir savanoriai iš užsienio © lff.lt nuotr.

FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas į Lietuvą, neskaitant šeimininkų, sukvietė komandas iš 23 šalių. Visos jos jau išvyko namo, o viena komanda, pati didžiausia, atvyko viena pirmųjų ir viena paskutinių baigė savo dalyvavimą.

Tą komandą sudarė keli šimtai skirtingo amžiaus ar socialinių grupių žmonių – tai yra turnyro savanoriai. Jie galbūt nebuvo pastebimi tiems, kas čempionato eigą sekė tik per televiziją ar internetu, tačiau jų pastangos buvo labai vertinamos čempionato dalyvių ir žiūrovų.

Savanoriai talkino čempionate dalyvavusioms komandoms, žiūrovams, FIFA ir vietos organizacinio komiteto personalui įvairiose srityse – nuo logistikos iki akreditacijų, žiniasklaidos ir paslaugų arenose teikimo Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

„Sužavėjo tai, kad įvairaus amžiaus žmonės tokį ilgą laiką – daugiau nei mėnesį – ryžosi savanoriauti. Dauguma savanorių buvo neįtikėtinai motyvuoti, turintys aiškius tikslus, norintys pasisemti praktikos ir patirties, linkę padėti kitiems įvairiose situacijose“, – FIFA.com sakė vietos organizacinio komiteto savanorių koordinatorė Sigita Austinskaitė.

Į renginį patalkinti atėjo ne tik jaunimas ar pavieniai žmonės, bet ir šeimos ar senjorai.

„Pavyzdžiui, Klaipėdoje savanoriauti atėjo dvyniai, o Kaune – dvynės, – atskleidė S. Austinskaitė. – Labai sužavėjo tai, kad Klaipėdoje turėjome daug vyresnio amžiaus žmonių, senjorų. Jie puikiai įsiliejo kolektyvą ir padedami FIFA personalo noriai mokėsi anglų kalbos“.

Į Lietuvą atvyko savanoriauti žmonės ir iš užsienio.

„Savo lėšomis jie atkeliavo iš tolimų kraštų, čia gyveno ir savanoriavo. Jie žavėjosi mūsų šalimi, išsakė daug komplimentų ten, kur mes patys, lietuviai, kartais nematome ir nesugebame įvertinti. Tai privertė pasižiūrėti į savo šalį kitomis akimis“, – kalbėjo savanorių koordinatorė. Tarp savanorių buvo ne tik atvykusių iš Europos – Ispanijos, Rumunijos, Vokietijos, Šveicarijos ir kitų šalių – bet ir tokių tolimų kraštų, kaip Iranas ar Argentina.

Viena iš tarptautinės savanorių komandos atstovių – lietuvių kilmės argentinietė 24 metų Caterina. Jos proseneliai emigravo iš Lietuvos į Pietų Ameriką tarpukariu. Mergina gimė ir užaugo La Platoje, netoli Buenos Airių, tačiau visuomet domėjosi savo lietuviškomis šaknimis ir prieš trejus metus atvyko į Vilnių išmokti lietuvių kalbą.

Merginai Lietuvoje taip patiko, kad ji pasiliko ir Kaune įstojo į Lietuvos Sporto universitetą, kur studijuoja sporto vadybą. Sužinojusi, kad yra galimybė pamatyti didelį sporto renginį savanoriaujant, ji netruko užsiregistruoti.

„Man šis renginys atitiko ir studijų temą, todėl prisijungiau. Įdomu dalyvauti FIFA renginyje, nes čia daug žmonių, daug veiksmo“, – lietuviškai dėliodama žodžius kalbėjo argentinietė, kuri savanoriavo įvairiose srityse – nuo akreditacijų, VIP zonos iki pagalbos oficialiam turnyro talismanui Ivartito.

Gimtojoje šalyje Caterina domėjosi įvairiais sportais, tarp jų futbolu – kartu su tėčiu jie yra Buenos Airių „Racing Club de Avellaneda“ aistruoliai. Čempionato metu ji gavo susipažinti ir su nauja sporto šaka.

„Anksčiau nežinojau futsalo taisyklių, kiek žmonių yra aikštelėje. Tačiau dabar supratau, kaip tai veikia, kad tai įdomus, greitas žaidimas. Kai turiu laisvo laiko, galiu pažiūrėti rungtynes. Labai smagu, kad galiu palaikyti Argentiną“, – FIFA.com teigė mergina.

Trečiadienį Kaune ji turėjo galimybę stebėti Pietų Amerikos grandų mūšį – Argentina pusfinalyje pranoko Braziliją.

„Buvo gera matyti tiek daug žmonių ir kaip jie palaiko komandas. Netgi buvo lietuvių su Argentinos ar Brazilijos marškinėliais. Galvojau, kad Brazilija laimės, nes girdėjau, kad tai labai stipri komanda, todėl Argentinos pergalė buvo siurprizas. Negalėjau to įsivaizduoti, šokau iš laimės. Po rungtynių nuėjome švęsti į miestą. Internetu susirašome su argentiniečiais iš Vilniaus, jie atvažiavo į Kauną palaikyti“, – atskleidė Caterina.

Galimybės sudalyvauti pirmą kartą Lietuvoje vykstančių FIFA varžybų finaliniame etape nepraleido ir lietuviai.

24 metų kaunietis Audrius pernai baigė sporto vadybos bakalauro studijas Portsmuto universitete Jungtinėje Karalystėje, vėliau sezoną dirbo krepšinio treneriu Švedijoje. Šansas įgyti praktikos dideliame sporto renginyje jam pasirodė puiki galimybė.

„Nusprendžiau savanoriauti, nes sieju savo karjerą su sportu. Kadangi tai yra pasaulinio lygio turnyras, norėjau susipažinti su čempionato organizacija, pamatyti iš arti FIFA, LFF ir vietos organizacinio komiteto darbą, pažinti kuo daugiau žmonių, dirbančių tokio tipo turnyre, – pasakojo Audrius, kuris daugiausiai prisidėjo prie rungtynių organizavimo veiklos. – Išties daug dalykų nustebino, o ypač darbas su nacionalinėmis komandomis prieš rungtynes ir visas pasiruošimas rungtynių dienai. Daug teko pabendrauti su žmonėmis iš įvairių pasaulio šalių. Manau, kad ši patirtis tikrai pravers vėlesnėje karjeroje“.

Turnyras vaikinui taip pat leido iš arčiau susipažinti su futsalo žaidimu.

„Esu vieną kartą dalyvavęs futsalo turnyre kaip žaidėjas, tad sportą žinojau neblogai. Bet pradėjus savanoriauti sužinojau daugiau taisyklių ir taktinių derinių iš komandų“, – teigė jis.

Savanorių bei organizatorių pastangas įvertino ir dalyvavusios komandos. Vienas epizodas Audriui įsiminė: „Kai Tailando rinktinė žaisdavo Kaune, būdavo netikėta užeiti į jų rūbinę kitą dieną po rungtynių ir rasti jų paliktą žinutę ant lentos su padėka.“

Turnyrui pasibaigus savanoriai taip pat grįžo namo kaip laimėtojai. Jie galės pasigirti, jog buvo vieno didžiausių renginių Lietuvos sporto istorijoje svarbia dalimi, o taip pat bus praturtėję neišdildomais prisiminimais, įgiję įdomių patirčių ir naujų pažinčių.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...