Pasaulio čempionatą anglai pradėjo pergale © Eurofootball.lt
Anglijos futbolo rinktinė pergalingai pradėjo Vokietijoje vykstantį pasaulio futbolo čempionatą. Švedo Sveno Gorano Erikssono auklėtiniai minimaliu rezultatu 1-0 įveikė ambicijų prieš mačą neslėpusią Paragvajaus komandą.

Commerzbank Arena, 48000 žiūrovų
Teisėjas - Marco Rodriguez (Meksika)
Anglija 1 - 0 Paragvajus
4' [1 - 0] Carlos Gamarra (į savo vartus)

P.Robinson; G.Neville, R.Ferdinand, J.Terry, A.Cole; D.Beckham, F.Lampard, S.Gerrard, J.Cole (82' O.Hargreaves); M.Owen (56' S Downing), P.Crouch.

J.Villar (8' A Bobadilla); D.Caniza, C.Gamarra, J.Caceres, D.Toledo (82' J Nunez); C.Bonet (68' N.Cuevas), R.Acuna, C.Paredes, C.Riveros; N.Valdez, R.Santa Cruz.

Rungtynes anglai pradėjo aktyviai, o pirmasis įvartis krito jau ketvirtąją minutę - iš kairiojo krašto Davido Beckhamo pakeltą kamuolį į savo vartus nukreipė patyręs gynėjas C.Gamarra. Jau po kelių minučių Paragvajaus rinktinė sulaukė dar vieno 'smūgio', kai pagrindinis vartininkas Justo Villaras, išmušdamas kamuolį, susižeidė ir nebegalėjo tęsti rungtynių. Vietoje jo aikštėje pasirodė Aldo Bobadilla.

Gausiai palaikomi susirinkusių aistruolių Anglijos futbolininkai ir toliau atakavo. Vieną realiausių progų 22-ąją minutę turėjo aktyviai rungtyniavęs aukštaūgis puolėjas Peteris Crouchas, bet jo smūgį atlaikė vartininkas. Paragvajaus gynybą dešiniajame krašte sėkmingai draskė D.Beckhamas. Visgi atakų pabaigoje anglams pritrūkdavo tikslumo. Vienintelę kiek realesnę progą pasižymėti Paragvajus turėjo pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje, tačiau Nelsono Haedo Valdezo smūgis praskriejo visai šalia vartų.

Antrajo kėlinio pradžioje Lotynų Amerikiečiai atrodė kiek atsigavę, stengėsi atakuoti, tačiau ir toliau rimčiau pagrasinti Paulo Robinsono ginamiems vartams nesugebėjo. Tiesa, 60 minutę "Tottenham" vartininkas įvarė gynėjams šiek tiek baimės, kai neapdairiai išbėgęs iš vartų leido varžovui smūgiuoti, bet kamuolys praskriejo virš vartų.

Anglų saugai ir toliau nevengė smūgių iš toli. Bene pavojingiausią progą sukūrė F.Lampardas, tačiau į vartus skriejusį kamuolį atmušė paragvajiečių vartininkas. Žaidimas mačui artėjant prie pabaigos kiek aprimo, o Paragvajui rimtesnio varžovų vartų šturmo surengti nepavyko.

Bene paskutinį pavojingesnį rungtynių smūgį iš toli atliko F.Lampardas, tačiau ir šįsyk vartininkas buvo pasirengęs ir atmušė kamuolį.

Finalinis teisėjo švilpukas paskelbė pelnytą Anglijos rinktinės pergalę. Antrajame šios grupės mače kausis absoliuti turnyro autsaiderė Trinidado ir Tobago komanda bei Švedija.