„Panevėžys“ dešimtuoju bandymu įveikė „Kauno Žalgirį“ © fk-panevezys.lt nuotr.

Šįvakar FK „Panevėžys“ šalies čempionato rungtynes namuose žaidė su „Kauno Žalgiriu“. Susitikimą rezultatu 2:1 (1:0) laimėjo panevėžiečiai.

Iki šio vakaro mačo FK „Panevėžys“ Lietuvos čempionate dar nė sykio nebuvo nugalėjęs „Kauno Žalgirio“. Panevėžiečiai su kauniečiais buvo susitikę devynis kartus. „Kauno Žalgiris“ laimėjo šešis sykius, o trejos rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Susitikimą Panevėžyje aktyviau pradėjo šeimininkai. Jau pirmosiomis mačo minutėmis įsiminė tolimas Tautvydo Eliošiaus smūgis, bet svečių vartininkas Deividas Mikelionis sugebėjo apginti savo tvirtovę. Po akimirkos baudos smūgiu kauniečių vartams grąsino Elivelto, bet „Panevėžio“ žaidėjo smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia varžovų vartų.

13-ąją mačo minutę FK „Panevėžys“ išsiveržė į priekį. Po puikaus Pijaus Širvio perdavimo atakos smaigalyje atsidūręs Jeffrey Sarpongas suklaidino svečių gynėjus ir iš baudos aikštelės ribų pasiuntė kamuolį į kauniečių vartus.

Kėliniui artėjant prie pabaigos kauniečiai suaktyvėjo. 39-ąją susitikimo minutę savo meistriškumą pademonstravo „Panevėžio“ vartininkas Danas Šimkevičius, sėkmingai atrėmęs stipriai varžovų ekipos žaidėjo smūgiuotą kamuolį. Po trijų minučių D. Šimkevičius vėl sužaidė patikimai, šuolyje nukreipęs Grato Sirgėdo spirtą kamuolį į kampinį.

Poilsio komandos išėjo panevėžiečiams pirmaujant minimaliu skirtumu 1:0.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo svečiai, bet panevėžiečiai sėkmingai gynėsi. 58-ąją mačo minutę iš toli stipriai ir tiksliai smūgiavo Matheusas Bissi, bet „Kauno Žalgirio“ vartininkas D. Mikelionis sugebėjo savo tvirtovę apginti.

70-ąją rungtynių minutę po G. Sirgėdo tolimo baudos smūgio dar sykį puikią reakciją pademonstravęs D. Šimkevičius išgelbėjo savo komandą.

Susitikimui artėjant prie pabaigos kamuolį ilgiau kontroliavo kauniečiai, kurie visomis išgalėmis stengėsi išlyginti rezultatą.

Panevėžiečiai ne tik sugebėjo išlaikyti įgytą persvarą, bet ją ir padidino. Ignas Kružikas pabėgo nuo aikštės vidurio ir iššokęs vienas prieš varžovų vartininką jį nuginklavo.

Tiesa, po minutės svečių futbolininkui Rudinilsonui pavyko pelnyti įvartį, bet jis nuo pralaimėjimo kauniečių neišgelbėjo. FK „Panevėžys“ iškovojo pergalę rezultatu 2:1 ir pakilo į antrąją turnyro lentelės vietą.