„Panevėžio“ ir „Džiugo“ pareiškimai bei L. Pilibaičio meistriškumo pavyzdys © V. Kuralavičiaus nuotr.

Po ketverių pirmųjų „Optibet A lygos“ rungtynių į pirmą turnyro lentelės poziciją pakilo pergalę dviejų įvarčių skirtumu iškovojusi Kėdainių „Nevėžio“ ekipa.

Lyderis. Po keitimo į kovą mestas Linas Pilibaitis padovanojo pirmąją sezono pergalę „Kauno Žalgiriui“ – kauniečiai po susitikimo pabaigoje pelnyto įvarčio 1:0 nugalėjo Gargždų „Bangą“.

35-erių futbolininkas savo pirmąjį įvartį „Optibet A lygoje“ pelnė dar 2000 metais atstovaudamas tuometinei Kauno „Karedai“. Iš viso L. Pilibaitis Lietuvos čempionate yra pasižymėjęs 77 kartus ir yra įsitaisęs visų laikų rezultatyviausių pirmenybių žaidėjų 20-uke, pirmaudamas tarp dabartinių turnyro futbolininkų.

Pastebėjimas. „Bangos“ strategas Tomas Tamošauskas įvertino tai, kad jo treniruojama komanda antroje mačo pusėje neatrodė tokia energinga ir pateikė įžvalgą, kodėl taip galėjo nutikti.

„Pamatėme, kas pasiruošimą praėjo sklandžiai treniruodamiesi maniežuose ir turėjo idealias sąlygas, o kas bėgiojo ant ledo. Pirmos rungtynės – įsibėgėjimui. Vėliau bus geriau“, – pasakojo T. Tamošauskas.

Atkarpa. Telšių „Džiugas“ „Optibet A lygoje“ debiutavo puikiai, namuose 2:1 palauždamas Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ futbolininkus. Šeimininkai taikliais smūgiais džiaugėsi 44-ąją bei 46-ąją minutėmis – tada dinamiškų išpuolių metu pasižymėjo Yudai'us Koike bei Leo Ribeiro.

Nors telšiškiai turėjo vieno žaidėjo pranašumą, tačiau po praleisto įvarčio teko atkakliai gintis nuo svečių išpuolių – tą su 20-mečiu vartininku Povilu Survila „Džiugas“ atliko sėkmingai.

Nepasidavė. „Hegelmann Litauen“ komanda po Naurio Petkevičiaus pašalinimo liko dešimtiese ir kilo į lemiamą šturmą. To pasiekti nepavyko, nors po Viliaus Armanavičiaus smūgio Andriaus Skerlos kariauna atkūrė intrigą.

V. Armanavičius pelnė įvartį jau ketvirtame savo klube „Optibet A lygoje“ – taikliais smūgiais saugas pasižymėjo su Kauno „Stumbro“, „Jonavos“ bei Klaipėdos „Atlanto“ marškinėliais.

Sugrįžimas. „Nevėžis“ Lietuvos čempionate džiaugėsi laimėjimu po beveik 15 metų pertraukos. Marijampolėje vykusiame mače Vitalijaus Stankevičiaus treniruojama ekipa 2:0 įveikė Alytaus DFK „Dainavą“ – įvarčius pelnė Janis Krautmanis bei Alexas Kyeremeh.

„Nevėžio“ gretose dėl traumų nepamatėme dviejų ekipos simbolių – Evaldo Kugio ir Areto Gėgžnos, be to, nerungtyniavo dar du svarbūs žaidėjai, padėję iškovoti Pirmos lygos auksą – Aleksandras Dovhijus bei Junioras Timite.

Klaidos. „Dainava“ 1-ajame ture sužaidė dvi skirtingas atkarpas, grubiai klysdama iki antrojo praleisto įvarčio ir sužaisdama neblogas paskutines 20 minučių, kai buvo netoli intrigos pakurstymo. Nesėkmingai į „Optibet A lygą“ sugrįžo Martynas Matijoška – taisydamas komandos draugo klaidą, vartininkas prasižengė prieš A. Kyeremeh ir užsidirbo raudoną kortelę.

Lietuvos čempionate vėl pasirodė tokie Alytaus futbolo simboliai kaip Vytautas Lukša bei Linas Savastas, taip pat 61 minutę sužaidė kitas alytiškis Deivydas Matulevičius.

Pralaužė. „Panevėžys“ pirmą kartą klubo istorijoje įveikė Marijampolės „Sūduvą“ „Optibet A lygoje“ – tą panevėžiečiai užfiksavo 10-uoju bandymu. Šiemet tarptautiniame fronte debiutuosiantis klubas nugalėjo po Justino Januševskio įvarčio antrame kėlinyje.

„Panevėžio“ laimėjimą gerokai apkartino vartininko Rafaelio Broetto trauma – tai jau antrasis iš eilės 1-ojo turo mačas, kai šis vartų sargas iš Brazilijos nebaigė rungtynių.

Pokyčiai. Lietuvos vicečempionų vartų stačiakampį „Optibet A lygos“ mače po ilgesnės pertraukos gynė ne įprastas vartininkas Ivanas Kardumas, o komandos naujokas Makis Giannikoglou. Tiesa, graikui debiutas apkarto – jis praleido vieną įvartį bei patyrė nesėkmę.

Be to, šalies pirmenybėse debiutavo jaunasis „Sūdudos“ saugas Matas Miškinis – šiam futbolininkui praėjusių metų spalio 12 dieną sukako vos 15 metų.