Panaikinusi dviejų įvarčių deficitą, Lietuvos paplūdimio rinktinė smogė Švedijai © lff.lt nuotr.

Moldovoje vykstančio Europos paplūdimio čempionato B diviziono trečiose grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 3:2 nugalėjo Švediją, užsitikrino mažiausiai antrąją vietą grupėje bei (praktiškai) kelialapį į diviziono superfinalą. Galutinė lietuvių vieta paaiškės po Kazachstano – Graikijos rungtynių, kuriose lietuviams reikalinga graikų pagalba.

Lietuvos rinktinei rungtynės prasidėjo nesėkmingai – po įvartį pirmajame ir antrajame kėliniuose praleidę Sahibo Mammadovo auklėtiniai sužaidus du trečdalius rungtynių atsiliko 0:2.

Situacija pasikeitė likus žaisti aštuonias minutes iki susitikimo pabaigos. Tuomet į švedų vartus buvo skirtas baudos smūgis, kurį užtikrintai realizavo rinktinės kapitonas Aivaras Meškinis.

Dar po trijų minučių savo pirmąjį įvartį šiame čempionate pelnė Pavelas Smolkovas. Pastarajam Aleksandras Lebedevas padavė kamuolį iš už šoninės linijos ir P.Smolkovas įspūdingu smūgiu per save išlygino rezultatą.

Lietuviams to buvo maža. Vos po keliasdešimties sekundžių buvo sukurti net du super šansai, kurie liko neišnaudoti. Dar po minutės puikiai susiklosčiusi Modesto Petrausko ir Arno Levonausko kombinacija baigėsi pastarojo įvarčiu galva.

Tuomet jau švedai perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas, tačiau daugiau įvarčių įmušta nebuvo.

Europos čempionato B diviziono superfinalas rugsėjo mėnesį vyks Portugalijoje. Tikimasi, kad tuomet komandai jau galės padėti ir du dėl traumų Moldovoje negalėję padėti starto sudėties žaidėjai Mantas Makutunovičius bei Audrius Plytnikas.

Į superfinalą pateks septynios Moldovoje rungtyniaujančios ekipos – trijų grupių nugalėtojai ir geriausia antra komanda tokią teisę iškovos iškart, o dvi antros ir dvi geriausios trečios vietos dėl trijų likusių kelialapių dar varžysis tarpusavy.

Galutinė Europos čempionato B diviziono rikiuotė paaiškės sekmadienį.

Lietuvos rinktinės sudėtis: Modestas Petrauskas, Lukas Drąsutis, Aivaras Meškinis, Pavelas Smolkovas, Aleksandras Lebedevas, Vasilijus Novičkovas, Arnas Levonauskas, Paulius Giedraitis, Elvinas Navickas.