Pajūrio derbyje – "Palangos" triumfas

Per keturis pirmuosius Lietuvos futbolo A lygos turus klupusi „Palanga“ penktuoju bandymu iškovojo pirmą sezono pergalę.

Artiomo Gorlovo treniruojama vienuolikė 5-ojo turo susitikime Klaipėdoje pirma praleido įvartį, tačiau po pertraukos atsakė dviem tiksliais smūgiais ir 2:1 (0:1) įveikė svečių teisėmis žaidusį ir ketvirtą kartą iš eilės pralaimėjusį „Atlantą“.

Beveik pusvalandį komandos didesnį dėmesį skyrė savo vartų saugumui ir rezgė tik pozicines atakas. Aštrių atakų tylą nutraukė Idrisas Umajevas, kuris išbėgo į akistatą su vartininku, tačiau „Atlantą“ nuo įvarčio išgelbėjo Lukas Paukštė. Kiek anksčiau vartų susitvarkė ir ne su tokiu pavojingu Sergejaus Mošnikovo smūgiu.

Gana nedaug aštrių atakų surengęs vis tik kėlinio pabaigoje išsiveržė į priekį. Marius Činikas kairiajame krašte suklaidino varžovą ir perdavė kamuolį link Devido Dobrecovo, kuris stipriu smūgiu pažeme 45-ąją minutę išvedė atlantiečius į priekį.

Vis dėlto po pertraukos „Palanga“ sugebėjo perimti iniciatyvą ir perlaužti susitikimo eigą. Koncentracijos stoka baudos aikštelėje lėmė tai, kad 58-ąją minutę per daug laisvės sulaukęs Andrejus Miazinas tiksliai smūgiavo galva.

Tai buvo pirmasis puolėjo iš Rusijos šiame sezone, o dar po 8 minučių pergalingu įvarčiu džiaugėsi ir jo tėvynainis.

Tas pats A. Miazinas baudos aikštelėje galva numetė kamuolį link I. Umajevo, kuris aplenkė Aurimą Tručinską bei pasiuntė kamuolį į vartus. „Palangos“ atakų lyderis per 4 susitikimus pelnė 4 įvarčius ir pakilo antrą vietą rezultatyviausių A lygos futbolininkų rikiuotėje.

Per likusį laiką „Atlantas“ pradėjo žaisti aktyviau: palangiškiams ne sykį teko gintis, kartą M. Činiko smūgiuotas kamuolys skriejo gana netoli virpsto.

„Palanga“ galėjo ir anksčiau užsitikrinti pergalę, tačiau I. Umajevo akistatoje su L. Paukšte triumfavo vartų sargas. Per teisėjo pridėtą laiką nominaliems aikštės šeimininkams nenusišypsojo Fortūna, kadangi po keitimo aikštėje pasirodęs Yao N'Goranas stipriu smūgiu sudrebino vartų konstrukciją.

Ši pergalė leido „Palangai“ atsispirti nuo turnyro lentelės dugno ir su 4 pakilti į šeštą poziciją.

„Atlantas“, kurio sąskaitoje vis dar lieka po pirmojo turo iškovoti 3 taškai, žengia septintas.

<iframe frameborder="0"  scrolling="no" width="500" height="242" src="https://www.fctables.com/lithuania/a-lyga/iframe/?type=table&lang_id=2&country=127&template=148&team=&timezone=Europe/Vilnius&time=24&po=1&ma=1&wi=1&dr=1&los=1&gf=1&ga=1&gd=1&pts=1&ng=0&form=0&width=500&height=242&font=Verdana&fs=12&lh=22&bg=FFFFFF&fc=333333&logo=1&tlink=1&scfs=22&scfc=333333&scb=1&sclg=1&teamls=80&ths=1&thb=1&thba=FFFFFF&thc=000000&bc=dddddd&hob=f5f5f5&hobc=ebe7e7&lc=333333&sh=1&hfb=1&hbc=1ac929&hfc=FFFFFF"></iframe><div style="text-align:center;"></div><a href="https://www.fctables.com/lithuania/a-lyga/" rel="nofollow">