P.Janas: "Iš Pasaulio čempionato krisime anksti" © Eurofootball.lt
Po 0-1 Lietuvos rinktinei antradienį Belchatowe pralaimėtų rungtynių kalbėjęs Lenkijos rinktinės treneris Pawelas Janas pareiškė, kad jo žaidėjams teks smarkiai pasitempti, arba jau po mėnesio prasidėsiančiame Pasaulio čempionate jie iškris dar pirmame etape.

"Savo užrašų knygelėje turėjau užsirašęs grupės žaidėjų pavardes, tačiau dauguma jų buvo neformoje, - po rungtynių spaudos konferencijoje kalbėjo treneris. - Žaisdami taip, kaip šiandien, Vokietijoje iškrisime jau po grupių etapo."

Kovo mėnesį lenkai 2-1 laimėjo prieš taip pat į Pasaulio čempionatą patekusius Saudo Arabijos futbolininkus, tačiau vėliau Vokietijoje žaistose rungtynėse 0-1 nusileido JAV vienuolikei.

Antradienio rungtynėse vienintelį įvartį 14-ą minutę įmušė Andrius Gedgaudas, kai greitai į aikštę įmetę kamuolį lietuviai užklupo Lenkijos gynėjus miegančius.

Po šio įvarčio lenkai turėjo iniciatyvą iki pirmojo kėlinio pabaigos, o pasižymėti progas turėjo Miroslawas Szymkowiakas ir Sebastianas Mila. Vis tik, kaip pažymi "Reuters", lietuviai galėjo padvigubinti savo persvarą 40-ą minutę, kai baudos aikštelėje laisvas buvęs Irmantas Zelmikas galva smūgiavo netaikliai.

Per pertrauką P.Janas atliko tris keitimus ir lenkai susigrąžino iniciatyvą, tačiau jiems nepavyko sukurti rimtų progų pasižymėti. Tuo tarpu lietuviai ne kartą privertė paplušėti priešininkų vartininką Jerzy Dudeką.

"Išsipildė mano blogiausios abejonės, - iš karto po finalinio teisėjo švilpuko teigė P.Janas. - Matome, kad dauguma žaidėjų yra prastos formos.";