Edgaro Jankausko treniruojamos Lietuvos rinktinės šiandien vakare išvykoje laukia rimtas išbandymas – ketvirtajame 2018 metų pasaulio čempionato grupių etapo atrankos ture lietuviai ginklus tarpusavyje surems su Mareko Hamšiko atstovaujama Slovakijos rinktine.

Lietuvos rinktinė kol kas turnyrinėje lentelėje užima antrąją vietą, o tuo metu slovakai yra patyrę du pralaimėjimus ir iškovoję pergalę. Savo žiūrovų akivaizdoje rungtyniausiantys slovakai turėtų būti ypač pavojingi. Jūsų dėmesiui – EuroFootball.lt pokalbis apie būsimas rungtynes su sporto komentatoriumi Pauliumi Jakeliu.


– Prisiminkime paskutines Lietuvos rinktinės rungtynes. Pauliau, ar Jus įtikino Edgaro Jankausko treniruojamų auklėtinių žaidimas prieš Maltą?

– Rungtynės su Malta ženkliai skyrėsi nuo susitikimų su Slovėnija ir Škotija. Šios dvi rinktinės individualiai yra stipresnės už Lietuvą ir mes nebuvome laikomi favoritais, atitinkamai ir taktika buvo kiek kitokia. Malta vis tik yra varžovas, kurį privalai įveikti, ypatingai namuose, jeigu keli sau aukštus tikslus. Kaip ir buvo galima tikėtis, su Malta nebuvo lengva ir iš esmės viskas sprendėsi pačioje rungtynių pabaigoje. Tokios rungtynės visada būna ypatingai svarbios, nes prarasti taškai nubrauktų visą anksčiau nuveiktą darbą. Smagu, kad rinktinė laimėjo. Manau, Lietuva buvo geresnė komanda ir nusipelnė trijų taškų. Rezultatas galėjo būti ir didesnis, prisiminkime Mindaugo Grigaravičiaus netikslų smūgį į tuščius vartus. Vyrai kovojo iki pabaigos, parodė charakterį.

– Būsimas varžovas – Mareko Hamšiko vedama Slovakija. Kokį įspūdį palieka Jums ši rinktinė ir kokį pavojingiausią žaidimo ginklą jie turi?

– Slovakiją statyčiau į tą pačią lentyną, kurioje yra Škotija ir Slovėnija. Šios rinktinės skiriasi savo žaidimu, tačiau jų visų pajėgumas yra gana panašus. Šioje vietoje pritariu Vykinto Slivkos išsakytoms mintims.

Jų žaidimo kreivė po Europos čempionato yra kiek nukritusi, tačiau jie vis dar turi aukščiausios klasės žaidėjus, kaip ir Jūsų paminėtas Hamšikas. Pavojingiausias ginklas – namų sienos ir situacija, kurioje slovakai šiuo metu yra. Jie neturi kelio atgal, nes pralaimėjo du mačus iš trijų ir nesėkmė prieš Lietuvą juos nublokštų į visišką užribį. Jie bus tarsi alkani vilkai. Kita vertus, tokiose situacijose esame matę ne vieną pavyzdį, kai komanda tiesiog nesusitvarko su įtampa. Bus įdomu.

– Slovakai per pirmąsias dvi atrankos į 2018 metų pasaulio čempionatą rungtynes patyrė du pralaimėjimus ir tik trečiajame ture sutriuškino škotus. Reikėtų laukti kaip niekada pavojingos ir aršios slovakų komandos?

– Būtent, slovakai bus labai agresyvūs ir motyvuoti, manau, kad stengsis neleisti mums žaisti, aktyviai spaus. Bus velniškai sunku. Labai svarbu atlaikyti pradinį spaudimą, nepraleisti įvarčio, pajausti žaidimo ritmą.

– Edgaras Jankauskas išvykdamas į Slovakiją sakė, jog vyrai važiuoja žaisti. Kaip manote, ar turime galimybių pasiekti netikėtą pergalę, ar visgi šis varžovas šiai dienai yra neįveikiamas?

– Man labai imponuoja tai, ką daro visas mūsų rinktinės trenerių štabas su Edgaru Jankausku priešakyje. Nematau priežasčių, kodėl negalėtume žaisti futbolo. Juolab ir paties E. Jankausko filosofija yra bandyti žaisti futbolą, o ne aklai atsimušinėti. Daužydamas kamuolį į priekį ilgalaikiu nieko nepasieksi. Matėme puikiausius pavyzdžius namuose su Slovėnija ir Škotija, kad ir mes galime žaisti, kad ir mes turime gero lygio žaidėjų. Vien ko verti to paties Arvydo Novikovo triukai Škotijoje arba rezultatyvi ataka Glazge. Kaip ir minėjau, nemanau, jog Slovakija yra kažkuo ženkliai stipresnė už Slovėniją ar Škotiją. Jeigu sėkmingai žaidėme su šiomis rinktinėmis, tikrai galime tą patį padaryti ir Slovakijoje. Aš tikiu Lietuvos rinktine.

– Pauliau, ar pritarsi minčiai, kad šiai dienai labiausiai pažeidžiama Lietuvos rinktinės pozicija yra saugų linija. Prieš slovakus saugams teks atlikti ypatingai sunkų darbą. Kaip manote, ar Manto Kuklio ir Artūro Žulpos darbas aikštės viduryje gali nulemti šių rungtynių baigtį?

– Nemanau, jog labiausiai pažeidžiama yra mūsų saugų linija. Mūsų didžiausios problemos yra tos, jog futbolininkai nežaidžia stipriausiose Europos lygose ir jiems sunku atlaikyti aukštą rungtynių tempą visas 90 minučių tokiame lygyje. Tą mes matėme tiek Škotijoje, tiek ir Vilniuje. Aš nemanau, jog mūsų kažkuri grandis yra ženkliai silpnesnė už kitą. Rungtynių baigtį nulems visos rinktinės kolektyvinis darbas ir trenerių iškeltų užduočių įgyvendinimas. 


Spėk, kaip baigsis pasaulio čempionato atrankos rungtynės tarp Lietuvos ir Slovakijos! Lažybų bendrovė "CBet" rungtynių favoritais laiko slovakus, o tu?

Aivaras Katutis

Straipsnio įvertinimas: 0 0
 • juokelis..

  *** šitas tai neeilinis mulkis

  • +1
 • juokelis..

  *** šitas tai neeilinis mulkis

  • +1
 • juokelis..

  *** šitas tai neeilinis mulkis

  • +1

Kitos naujienos