"Osasuna" ir "Barcelona" toliau lyderiauja Ispanijoje © Eurofootball.lt
Sekmadienį buvo sužaisti likę 14-o Ispanijos čempionato turo susitikimai. Po jų ir toliau lyderiauja pergales iškovoję "Barcelona" ir Pamplonos "Osasuna" klubai. Sekmadienį pergales taip pat iškovojo "Valencia", "Zaragoza", "Mallorca" ir "Deportivo" klubai, o dvikova tarp "Racing Santander" ir "Real Sociedad" baigėsi lygiosiomis.

Įtikinamą pergalę centrinėje turo dvikovoje iškovojo čempionų titulą ginantys "Barcelona" futbolininkai, svečiuose 2-0 palaužę taip pat pakiliai iki tol rungtyniavusius "Villarreal" futbolininkus. Visas rungtynes iniciatyvą turėję svečiai į priekį išsiveržė pirmojo kėlinio viduryje: Thiago Motta uždirbo baudos smūgį baudos aikštelės prieigose, jį taikliai smūgiavo Ronaldinho ir, nors "Villarreal" vartininkas atsaugojo smūgį, nuo Juano Manuelio Pena`os atšokęs kamuolys įskrido į vartus.

Antrojo kėlinio viduryje portugalas Deco padvigubino rezultatą, kuomet tolimu smūgiu įmušė įvartį pro bejėgį Sebastianą Vierą. Nors rungtynių pabaigoje antrą geltoną kortelę gavo meksikietis Rafaelis Marquezas, tai nepadėjo šeimininkams šiose rungtynėse iškovoti bent tašką.

Ir toliau pergalingą žygį tęsia šio sezono išsišokėlė Pamplonos "Osasuna", svečiuose 2-1 įveikusi "Malaga" vienuolikę. Svečiai į priekį išsiveržė po 23 minutę Pierre Webo įmušto įvarčio. Nors 37 minutę Nacho išlygino rezultatą, dar iki kėlinio pabaigos Valdo atstatė vieno įvarčio persvarą. Antrajame kėlinyje abi ekipos įvarčių neįmušė ir "Osasuna" šventė pergalę.

Įtikinamą pergalę iškovojo formą įgavusi "Valencia", šįkart svečiuose net 3-1 įveikusi Barselonos "Espanyol". Svečiai į priekį išsiveržė išnaudoję pirmą realią progą - Miguelis Angelis Angulo pasinaudojo gynėjų neryžtingumu ir į vartus nukreipė Raulio Albiolio perduotą kamuolį. Kėlinio pabaigoje rezultatą padvigubino rezultatyviausias ekipos žaidėjas Davidas Villa - "Espanyol" vartininkas Carlosas Kameni puikiai atsaugojo Ispanijos rinktinės saugo Vicentes smūgiuotą kamuolį, tačiau pirmas prie kamuolio suskubęs D.Villa išnaudojo šimtaprocentinę progą ir padvigubino svečių persvarą.

Įpusėjus antram kėliniui puikiai sužaidė D.Villa - ispanas įsiveržė į baudos aikštelę ir atidavė perdavimą argentiniečiui Pablo Aimarui, kuris užtvirtino "Valencia" pergalę. Nors po kelių minučių "Espanyol" pavyko sušvelninti rezultatą, kuomet po Ivano de la Penos perdavimo pasižymėjo Corominas, tačiau "Valencia", nepaisant 77 minutę komandos kapitono Davido Albeldos gautos raudonos kortelės, sugebėjo išsaugoti dviejų įvarčių persvarą ir šventė pergalę, kuri leido pakilti į penktą turnyrinės lentelės vietą.

Pagaliau iš turnyrinės lentelės dugno kopianti "Mallorca" svečiuose net 3-0 sutriuškino Vitorijos "Alaves" vienuolikę, kuri po šio pralaimėjimo užima priešpaskutinę vietą. Hectoro Cupero auklėtiniams po įvartį kiekviename kėlinyje įmušė Victoras, o vieną pridėjo gynėjas italas Markas Iuliano.

"Cadiz" namuose turėjo pripažinti žemiau turnyrinėje lentelėje esančios "Zaragoza" pranašumą. Šeimininkai pirmieji išsiveržė į priekį 17 minutę, kuomet saugas Enrique pasiuntė į vartus Matiaso Pavoni perduotą kamuolį. Tačiau situacija visiškai apsivertė per tris antrojo kėlinio minutes - Cani ir Ewerthon dviem įvarčiais iš toli leido "Zaragoza" švęsti pergalę.

San Sebastiano "Real Sociedad" svečiuose neišsaugojo turėtos dviejų įvarčių pranašumo ir turėjo tenkintis lygiosiomis su "Racing Santander". Svečiai pirmavo iki 68 minutės po Alvaro Novo ir Oscaro de Paulos įvarčių, tačiau tuomet rezultatą sušvelnino Antonito, o rungtynių pabaigoje įvartį į savo vartus įsimušė Mikelis Alonso - saugui nepavyko sėkmingai išmušti kamuolio.

Pati save pasilaidojo ir pergalę La Korunijos "Deportivo" padovanojo "Sevilla". 25 minutę Diego Tristanas antruoju bandymu realizavo 11 metrų baudinį, o dėl ginčų su teisėjų iš aikštės buvo išvarytas italas saugas Enzo Maresca. Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus 4 minutėms "Deportivo" saugas Victoras padvigubino svečių persvarą, o rungtynių baigtis tapo aiški 69 minutę, kuomet raudoną kortelę gavo "Sevilla" gynėjas brazilas Dani Alvesas. Urugvajietis Sebastianas Taborda galėjo įmušti ir trečią įvartį, tačiau jo smūgiuotą 11 metrų baudinį atsaugojo Andresas Palopas. Ši pergalė leido "Deportivo" aplenkti savo priešininkus turnyrinėje lentelėje ir pakilti į 7 vietą.

Tuo tarpu "Deportivo" tapo vos trečiąja ekipa, kuri šiame sezone įmušė du įvarčius į "Sevilla" ir vos antrąja ekipa iš Ispanijos: prieš tai tai pavyko padaryti tik Vigo "Celta" ir Sankt Peterburgo "Zenit" futbolininkams. Nepaisant dviejų praleistų įvarčių "Sevilla" ir toliau liko mažiausiai įvarčių šiame sezone praleidusia "La Ligos" ekipa - jų varžovams pavyko pasižymėti vos aštuonis kartus.

Turnyrinė lentelė

Sekmadienio rezultatai

"%c00253" 1 - 2 "%c00108"
17` [1 - 0] Enrique
69` [1 - 1] Cani
70` [1 - 2] Ewerthon

Barselonos "%c00102" 1 - 3 "%c00004"
15` [0 - 1] Miguel Angel Angulo
43` [0 - 2] David Villa
61` [0 - 3] Pablo Aimar
63` [1 - 3] Corominas

77` iš aikštės pašalintas Davidas Albelda ("Valencia")

Vitorijos "%c00252" 0 - 3 "%c00021"
45+2` [0 - 1] Victor
53` [0 - 2] Victor
66` [0 - 3] Mark Iuliano

"%c00005" 2 - 2 San Sebastiano "%c00091"
21` [0 - 1] Alvaro Novo
52` [0 - 2] Oscar de Paula
68` [1 - 2] Antonito
88` [2 - 2] Mikel Alonso (į savus vartus)

"%c00106" 1 - 2 Pamplonos "%c00018"
23` [0 - 1] Pierre Webo
37` [1 - 1] Nacho
41` [1 - 2] Valdo

"%c00086" 0 - 2 "%c00006"
24` [0 - 1] Jose Manuel Pena (į savus vartus)
63` [0 - 2] Deco

88` iš aikštės išvarytas Rafaelis Marquezas ("Barcelona")

"%c00107" 0 - 2 La Korunijos "%c00089"
25` [0 - 1] Diego Tristan (11 m.)
41` [0 - 2] Victor

26` iš aikštės išvarytas Enzo Maresca ("Sevilla")
69` iš aikštės išvarytas Danielis Alvesas ("Sevilla")