Olandijos čempionate - netikėtas "PSV" pralaimėjimas © Eurofootball.lt
Savaitgalį buvo žaidžiamos Olandijos "Eredevisie" čempionato 22 turo rungtynės, kurios didžiausią staigmeną pateikė vidutiniokė Kerkradės "Roda" ekipa, savo aikštėje nugalėjusi šalies čempioną ir dabartinį vienvaldį lyderį Eindhoveno "PSV".

Pirmojo kėlinio viduryje pirmąjį įvartį "Roda" ekipai pelnė Janas Saeijsas. Ir nors vėliau "PSV" turėjo begalę progų išlyginti rezultatą, tačiau pačioje mačo pabaigoje pasižymėjęs Andreasas Operis užtvirtino šeimininkų pergalę, kuri jau buvo devintoji šioje pirmenybėse. Tuo tarpu "PSV" patyrė vos antrą pralaimęjimą.

Nedaug trūko, kad šia netikėta nesėkme nesugebėtų pasinaudoti Amsterdamo "Ajax", kuriai panašaus "pokšto" vos neiškrėtė "Groningen" ekipa, tačiau antroje vietoje esantys futbolininkai sugebėjo išsigelbėti. Mače su "Ajax" Groningeno ekipa po Jevgenijaus Levčenko bei Luiso Suarezo įvarčių pirmavo.

Netrukus po pertraukos įvartį pelnęs Jaapas Stamas sušvelnino santykį. Iki pagrindinio laiko pabaigos likus aštuonioms minutėms rezultatą išlygino Johnny Heitinga. Ir kai atrodė, kad rungtynės baigsis lygiosiomis, tris taškus "Ajax" ekipai išplėšė Santiago Leonardo. Po šios dramatiškos pergalės "Ajax" atsilikimą nuo "PSV" sumažino iki 8 taškų.

Trečioje vietoje žengiantys Alkmaro "AZ turėjo kur kas mažiau vargo. Mače su svečiais Roterdamo "Sparta" po Shota Arveladze bei Maarteno Martenso įvarčių ir Steve'o Olferso paties įsimušto įvarčio iškovojo pergalę rezultatu 3-0.

Roterdame vietos "Feyenoord" taip pat neturėjo vargo su Waalwijko "RKC". Šeimininkai į priekį įsiveržė 26 minutę po De Guzmano įvarčio, vėliau rezultatą padvigubino Luizas Andre-Bahia. Antrajame kėlinyje rezultatą sušvelnino Ricky van den Berghas, tačiau pačioje mačoje Angelo Charisteas palaidojo visas svečių viltis. Po šios pergalės "Feyenoord" ir toliau dviem taškais atsilieka nuo ketvirtoje esančios Enschede "Twente", kuri tokiu pačiu rezultatu namie nugalėjo autsaiderius "Den Haag".

Didžiausią turo pergalę iškovojo "Heerenveen", kuri namie net 5-1 sutriuškino Almelo "Heracles".

Visi savaitgalio rezultatai

"Heerenveen" 5-1 "Heracles"
3' [1 - 0] L. Nilsson
39' [2 - 0] A. Alves
44' [3 - 0] A. Alves
51' [3 - 1] K. Quansah
63' [4 - 1] D. Pranjic
78' [5 - 1] R. Friend

"Willem II" 0 - 0 "Vitesse"

"AZ" 3 - 0 "Sparta"
22' [1 - 0] S. Arveladze
46' [2 - 0] S. Olfers (į savo vartus)
52' [3 - 0] M. Martens

"Utrecht" 1 - 0 "Excelsior"
41' [1 - 0] H. Somers

"NEC" 2 - 1 "NAC"
22' [1 - 0] B. Holman
35' [2 - 0] R. Denneboom
59' [2 - 1] S.v. Gessel

"Groningen" 2 - 3 "Ajax"
20' [1 - 0] J. Levčenko (iš 11 metrų baudinio)
40' [2 - 0] L. Suarez
53' [2 - 1] J. Stam
82' [2 - 2] J. Heitinga
90' [2 - 3] S. Leonardo

"Twente" 3 - 1 "Den Haag"
15' [1 - 0] J. Heubach
33' [1 - 1] L. Delorge
58' [2 - 1] S. Touma
88' [3 - 1] I. Aissati

"Feyenoord" 3 - 1 "RKC"
26' [1 - 0] J.D. Guzman
35' [2 - 0] A.J. Bahia
53' [2 - 1] R.v.d. Bergh
85' [3 - 1] A. Charisteas

"Roda" 2 - 0 "PSV"
22' [1 - 0] J.P. Saeijs
86' [2 - 0] A. Oper