Oficialu: Nacionalinis stadionas duris atvers 2022 metais

30 metų trunkantis Nacionalinio stadiono Vilniuje nesėkmių ruožas nutrauktas – pusmetį trukusios Vilniaus savivaldybės, Vyriausybės ir potencialus koncesininkas „Axis Industries” derybos baigėsi sėkmingai. Sutarta ne tik dėl finansinių, techninių, teisinių Daugiafunkcio komplekso projekto aspektų, bet ir stadiono dangos bei visų finansinių smulkmenų. Derybų rezultatus ir tolimesnius planus šiandien pristatė miesto meras Remigijus Šimašius ir Savivaldybės Administracijos direktorius Povilas Poderskis.

„Sutapimas, kad prieš šio vakaro futbolo rinktinės rungtynes turime gerų naujienų dėl Nacionalinio stadiono. Daugiafunkcis kompleksas ir Nacionalinis stadionas po šių derybų tampa nebe tolimu miražu, tačiau Vilniaus, Vyriausybės ir verslo efektyvios partnerystės konkrečiu planu. 2022 m. Vilniuje bus atidarytas itin modernus Daugiafunkcis kompleksas, nacionalinę gėdą paversiantis Vilniaus pasididžiavimu“, – sakė Vilniaus meras.

Stadiono danga – hibridinė

Derėtasi ir dėl smulkmenų, ir dėl svarbiausių dalykų: nuo darželio aktų salės garso įrangos pajėgumo iki stadiono dangos tipo ir kokybės. Derybų metu buvo susitarta, kad nacionaliniame stadione, kuriame varžybas stebės iki 15 tūkstančių žiūrovų, bus įrengta aukščiausio lygio hibridinė danga, ant kurios buvo žaidžiamas šių metų pasaulio futbolo čempionatas ir kuri yra naudojama aukščiausio lygio Anglijos ar Ispanijos nacionalinių čempionatų varžybose.

„Svarstėme visus tris dangos variantus – natūralios ir dirbtinės vejos arba hibridinę dangą. Nors pastarasis variantas yra brangiausias, tačiau jį pasirinkome dėl galimybės Lietuvos klimatinėmis sąlygomis prailginti dangos naudojimą iki šimto dienų per metus futbolo veikloms. Ir tai yra moderniausia technologija šių dienų futbolo infrastruktūroje – po tiek metų laukimo, Vilnius nusipelnė aukščiausios kokybės stadiono”, – Administracijos vadovas P. Poderskis.

Hibridinė danga yra sustiprinta dirbtinės žolės intarpais, todėl pasaulyje naudojama geriausių klubų stadionuose, kurie žaidžia daugiausiai rungtynių.

Duoklė ir krepšiniui, lengvajai atletikai ir kultūrai

Vilniuje bus pastatytas ne tik naujas ir pirmasis specialiai futbolui skirtas modernus Lietuvoje stadionas, bet šalia iškils ir trys futbolo aikštynai treniruotėms, šešios krepšinio aikštelės, rankinio, gimnastikos, bokso aikštynai. Bus pastatytas ir atskiras lengvosios atletikos aikštynas, atitinkantis IAAF reikalavimus, kas leis sugrąžinti į Vilnių ir aukščiausio lygio lengvosios atletikos varžybas.

„Tikimės, kad šį svarbų ir sėkmingai atliktą institucijų darbą sėkmingai perims ir patvirtins miesto politikai bei atsakingi valdininkai ir tuomet jau šių metų pabaigoje galėsime pasirašyti galutinę koncesijos sutartį, o senųjų stadiono griaučių griovimo darbai prasidės kitų metų pradžioje.“ – sako Administracijos direktorius.

22 ha komplekso teritorijoje taip pat bus įrengtas kultūros centras, biblioteka, 300 vietų vaikų darželis ir sporto muziejus.

Rizikos išlieka

„Iš mūsų pusės visi darbai padaryti, verslas į šį procesą jau investavo šimtus tūkstančių eurų, todėl esu tikras, kad atsitraukimas keltų didžiulius nuostolius visoms pusėms. Tačiau, žinoma, kol nėra pasirašyta galutinė sutartis, tokia rizika vis dar išlieka – tačiau mes darome ir darysime viską, kad šios rizikos jau šių metų pabaigoje neliktų ir tai simbolizuos kitų metų pradžioje prasidėsiantys betoninių griaučių ant Šeškinės kalvų griovimo darbai,” – sakė P. Poderskis.

Derybų metu pasitvirtino, kad stadiono ir viso daugiafunkcio komplekso išvystymas ir tolimesnis operavimas yra ekonomiškai pagrįsti. Bendra projekto vertė – 80 mln. eurų, Nacionalinio stadiono vertė – apie 33 mln. eurų. Daugiafunkcis kompleksas ant Šeškinės kalvų bus skirtas sveikatinimui, ugdymui, kultūros ir užimtumo skatinimui.

Projekto turinys, dėl kurio susitarta derybose, jau perduotas tikrinti Finansų ministerijai, netrukus pasieks ir savivaldybės Tarybos narius.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...