Nyderlandai Tautų lygos pusfinalyje palaužė grubiai klydusius anglus

Ketvirtadienį Portugalijoje sužaistas antrasis UEFA Tautų lygos pusfinalio susitikimas.

Nyderlandų rinktinė po pratęsimo rezultatu 3:1 įveikė Angliją ir turnyro finale susikaus su Portugalijos futbolininkais.

Pirmieji savo žodį šiose rungtynėse tarė būtent Anglijos rinktinės futbolininkai. Sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį suklydęs Nyderlandų rinktinės gynėjas Matthijsas de Ligtas savo baudos aikštelėje pargriovė Marcusą Rashfordą, o rungtynių teisėjas nedvejodamas parodė į 11 metrų žymą.

Baudinio realizacijos ėmėsi pats M. Rashfordas, kuris 32-ąją minutę ir išvedė savo komandą į priekį. Kėlinio pabaigoje progų pasižymėti turėjo abi ekipos, tačiau komandos į pertrauką išėjo anglams pirmaujant rezultatu 1:0.

54-ąją minutę anglai turėjo dar vieną puikią progą pasižymėti, tačiau Jadono Sancho smūgį sėkmingai atrėmė  Jasperas Cillessenas.

Vėliau žaidimo kontrolę į savo rankas perėmė olandai, kurie 73-ąją minutę sugebėjo išlyginti rezultatą - po kampinio puikiu smūgiu galva kamuolį į vartų tinklą pasiuntė M. de Ligtas.

Po šio įvarčio Anglijos futbolininkai atgijo ir 83-ąją minutę surengė puikų išpuolį, kurio smaigalyje atsidūręs Jesse Lingardas dar kartą išvedė savo komandą į priekį. Vis tik tada į žaidimą įsikišo VAR sistema, kuri užfiksavo minimalią nuošalę, todėl rezultatas liko nepakitęs.

Antrojo kėlinio pabaigoje abi komandos dar turėjo progų išplėšti pergalę, tačiau pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 1:1 ir futbolininkams teko žaisti pratęsimą.

Čia kur kas geriau sekėsi Nyderlandų rinktinei. 97-ąją minutę vaikišką komandos draugo Johno Stones'o klaidą taisydamas Kyle'as Walkeris nukreipė kamuolį į savo vartus. Po šio epizodo "oranžiniai" turėjo dar keletą puikių progų, tačiau jomis pasinaudoti nesugebėjo.

Antrojo pratęsimo kėlinio metu anglai bandė rodyti atsigavimo ženklus, tačiau visos jų viltys dingo 114-ąją minutę, kai Rosso Barkley klaida pasinaudojęs Quincy Promesas įtvirtino Nyderlandų pergalę.

Olandai Tautų lygos finale sekmadienį kausis su Portugalijos rinktine, anglai kovoje dėl bronzos susitiks su šveicarais.

Nyderlandai 3:1 Anglija
31' [0:1] M. Rashford (11 metrų baudinys)
73' [1:1] M. de Ligt
97' [2:1] K. Walker (Į savo vartus)
114' [3:1] Q. Promes