Niekur nežaidžiančio "Tauro" fanai - geriausi Lietuvoje

Tauragėje sužaistas Lietuvos futbolo klubų organizuotų fanų grupių čempionatas. Šį, jau 39-ąjį kartą rengiamą turnyrą, laimėjo vietos futbolo aistruoliai, kurie ir namuose ir išvykose palaikė Tauragės „Tauro“ ekipą tol, kol ji rungtyniavo šalies pirmenybėse.

Šiemet „Tauro“ komanda nestartavo jokioje lygoje. Bet jos gerbėjai fanų pirmenybės pasiekė iki šiol jiems nematytą aukštumą.

„TauRagais“ pasivadinę tauragiškiai finale 2:0 nugalėjo Klaipėdos „Atlanto“ fanų grupės „Vakarų frontas“ komandą.

Klaipėdiečiai pastaraisiais laikais yra laiko pagrindiniais fanų turnyro favoritais. Tačiau laimėti šias pirmenybes nepajėgia jau trečią sykį iš eilės.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos taip pat iš Lietuvos futbolo padangės pradingusio Panevėžio „Ekrano“ fanų grupės „Pirmoji armada“ ekipa įveikė pirmosios lygos Alytaus „Dainavos“ aistruolius „Dzūkų tankus“.

Fanų turnyrai vyksta nuo 1995-ųjų metų. Dažniausiai – du kartus per metus. Vasarą aistruoliai žaidžia mažąjį, žiemą – salės futbolą.

Žiemos turnyras būna gerokai populiaresnis nei vasaros varžybos. Šių metų vasarį Vilniuje rungtyniavo net 24 komandos iš šešių šalių. Birželį į Tauragę susirinko vos 8 ekipos. 7 jų buvo iš Lietuvos, viena – iš Latvijos.

Turnyre turėjo dalyvauti ir Ukrainos Rivnės „Veres“ fanai, tačiau jie laiku nesusitvarkė įvažiavimo į Lietuvą dokumentų.

Labiausiai tituluota komanda – net 15 kartų nugalėtoja tapusi Vilniaus „Žalgirio“ aistruolių bendruomenė „Pietų IV“ užėmė vos septintąją vietą. Tokios žemos vietos vilniečiai nebuvo užėmę nė karto, nors yra vieninteliai dalyvavę visuose 39-iuose turnyruose.

Kita vertus, grupės rungtynėse būsimieji čempionai tauragiškiai nesugebėjo įveikti „Pietų IV“ gynybos. Vilniaus ekipa buvo vienintelė, kuriai „TauRagai“ neįmušė įvarčio. Nors dalį rungtynių vilniečiai, turėdami aikštėje dviem žaidėjais mažiau. Dar pirmą šių rungtynių kėlinį raudonos kortelės buvo parodytos dviem „Pietų IV“ futbolininkams, susimušusiems tarpusavyje.