"Newcastle" išplėšė dramatišką pergalę Londone © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos „Premier“ lygoje sužaisti dar du 23-ojo turo susitikimai – Liverpulio „Everton“ namie išplėšė lygiąsias mače su „Reading“, o atkaklią „Tottenham“ ir „Newcastle“ dvikovą kiek netikėtai laimėjo svečiai.

“%c00052“ 2 – 3 ”%c00046”
14' [1 - 0] Jermaine Defoe
16' [1 - 1] Paul Huntington
54' [2 - 1] Dimitar Berbatov
72' [2 - 2] Obafemi Martins
74' [2 - 3] Nicky Butt

Dramatiškų rungtynių pirmosiomis minutėmis „Tottenham“ visiškai užspaudė svečius iš Niukaslio ir, po kelių neišnaudotų 100 procentinių progų galiausiai pasiekė savo – Stendas Malbranque‘as, greitos atakos metu, pažeme parideno kamuolį iš kairiojo krašto ir šį iš kelių metrų į tinklą pasiuntė J.Defoe.

Nors įvartis atrodė logiška žaidybinės persvaros realizacija, jau po kelių akimirkų švieslentėje sužibo rezultatas 1-1 – Jamesas Milneris užsuko kamuolį į baudos aikštelę ir, nors pirmąjį P.Huntingtono smūgį netyčia blokavo komandos draugas Antoine‘as Sibierski, antrą kartą jaunasis gynėjas neprašovė ir stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį vartininkui Paului Robinsonui tarp kojų.

Po to žaidimas kiek aprimo ir išsilygino, o emocijos prasiveržė jau teisėjui paskelbus kelinio pabaigą. „Tottenham“ futbolininkai Paskalis Chimbonda ir D.Berbatovas dukart iš eilės sutrukdė išspirti kamuolį varžovų vartininkui Shay‘ui Givenui, taip sukeldami airio nepasitenkinimą.

Visgi šis incidentas labiausiai išmušė iš vėžių P.Chimbondą ir „Newcastle“ saugą Nicky Buttą, kurie aikštės viduryje apsižodžiavo bei apsistumdė. Teisėjas abu juos nubaudė geltonomis kortelėmis, kuria ypač turėtų džiaugtis P.Chimbonda, grubiai trenkęs varžovui ranka į veidą.

Aistros nenurimo ir tunelyje pakeliui į rūbines – kameros užfiksavo neramumus tarp žaidėjų ir ten, tačiau rimtesnių kivirčų ar sankcijų pavyko išvengti.

Jau po pertraukos, 54-ąją minutę, šeimininkai vėl įsiveržė į priekį – tas pats P.Chimbonda atliko puikų reidą dešiniuoju kraštu ir pardavė kamuolį Teemui Tainio, kurio smūgį atrėmė gynėjas Nolberto Solano. Visgi pirmasis prie atšokusio kamuolio suskubo bulgaras D.Berbatovas ir antrą kartą privertė S.Giveną ištraukti jį iš savo vartų tinklų.

Po to Londono futbolininkai vėl perėmė iniciatyvą bei pradėjo dominuoti, tačiau netrukus skaudžiai sumokėjo už anksčiau nerealizuotas progas.

72-ąją minutę fantastišką įvartį pelnė nigerietis O.Martinsas, sužaidęs sienele su komandos draugu ir iš maždaug 18 metrų netikėtai pasiuntęs jį į apstulbusio P.Robinsono ginamus vartus.

Tai dar nebuvo viskas – praėjus vos kelioms akimirkoms tas pats O.Martinsas preciziškai tiksliai įmetė kamuolį baudos aikštelėn įkertančiam N.Buttui ir šis tiksliu smūgiu į vartų kampą išvedė svečius į priekį.

Besibaigiant mačui J.Defoe iš 16 metrų pataikė į vartų virpstą, tačiau „Newcastle“ šiaip taip apsigynė ir iškovojo įsimintinus tris taškus.

“%c00051“ 1 – 1 “%c00315”
27' [0 – 1] Joleon Lescott (o.g.)
81' [1 - 1] Andrew Johnson

Rungtynių pradžioje gimtajame „Goodison Park“ stadione žaidę „Everton“ futbolininkai, kuriuos palaikė ir garsusis aktorius Silvestras Stalonė, perėmė iniciatyvą, tačiau arčiau priartėti prie varžovų vartų per sutankintą gynybą jiems sekėsi sunkiai, todėl žaidimas buvo vangokas.

Bene vienintelę progą pasižymėti pirmajame kėlinyje šeimininkų gretose turėjo po dviejų mėnesių pertraukos į aikštę grįžęs australas Timas Cahillas, tačiau jo smūgis iš arti skriejo tiesiai į vartininką Marcusą Hahnemanną.

Ir 27-ąją minutę, kuomet žaidimas tapo visiškai padrikas, į priekį nelauktai įsiveržė svečiai – po baudos smūgio iš krašto galva į vartus mušė Stephenas Huntas ir kamuolys, atsimušęs nuo vartininko Timo Howardo ir gynėjo J.Lescotto, šiaip taip įskriejo į vartus.

Visgi svečių džiaugsmą po kelių minučių nustelbė rezultatyviausio žaidėjo Kevino Doyle‘o kelio sausgyslės trauma, dėl kurios puolėjas buvo priverstas palikti aikštę.

Antrasis kėlinys prasidėjo kur kas aktyviau – iš pradžių T.Cahillas bei A.Johnsonas išbandė laimę smūgiais iš 18 metrų, o kiek vėliau po keitimo aikštėje pasirodęs Viktoras Anichebe smūgiu galva nuginklavo varžovų vartininką, tačiau kamuolį nuo vartų linijos vargais negalais atmušė Ibrahima Sonko.

70-ąją minutę dar kartą pro šalį šovė A.Johnsonas - po tikslaus T.Cahillo perdavimo iššokęs vienas prieš vartininką anglas smūgiavo kiek netiksliai ir kamuolys praskriejo visiškai šalia vartų.

Visgi 81-ąją minutę visas pastangas vainikavo sėkmė – tas pats A.Johnsonas galva atstatė pusiausvyrą ir išplėšė tašką šeimininkams.