"Nevėžis" didina atotrūkį I lygoje © Eurofootball.lt
Sekmadienį šalies I futbolo lygoje vyko 4 turo kovos. Dar vieną pergalę iškovojo ir absoliučiu lyderiu tapo pernai A lygoje žaidęs Kėdainių „Nevėžis“, prieš artimiausius persekiotojus pirmaujantis jau 4 taškais.

Kėdainiškiai namuose 2-0 pranoko Ukmergės „Vilkmergę“. Pirmąjį įvartį šeimininkai įmušė tik 71 min., kai kontratakos metu po Nerijaus Kestenio perdavimo pasižymėjo Aleksandras Popovas. Pastarasis įmušė ir antrąjį įvartį, pasinaudojęs ukmergiškių klaida ir iš dešinio baudos aikštelės krašto pasiųsdamas kamuolį į tolimą vartų kampą. A.Popovas įmušė jau 5 įvarčius šiame sezone ir kol kas yra rezultatyviausias I lygos žaidėjas.

Po rungtynių „Nevėžio“ treneris Vitalijus Stankevičius pasidžiaugė teigiamais komandos rezultatais: „Noriu pasidžiaugti dar viena pergale, tačiau jas iškovoti darosi vis sunkiau. Šiandien trupytį jautėsi traumuotų Valento Rabikausko ir Karolio Roko netektys. Pirmajame kėlinyje sunkiai įsivažiavome, nesigaudavo deriniai, o antrajame žaidėme sau būdingą futbolą, sukūrėme daug progų ir pelnytai nugalėjome“.

Pakruojo „Kruoja“ namuose susitiko su sėkmingai sezoną pradėjusia Kauno „LKKA ir Teledema“. Svečiai jau rungtynių pradžioje išsiveržė į priekį. Nepaisant aiškios žaidybinės persvaros, Pakruojo futbolininkams ilgai nesisekė įmušti įvarčio, kamuolys kelis kartus pataikė į virpstą. Pagaliau 70 min. Arūnas Šteinas tolimu smūgiu iš daugiau nei 25 metrų į viršutinį vartų kampą rezultatą išlygino. „Kruoja“ nesiliovė atakuoti, ir baigiantis mačui uždirbo 11 metrų baudinį, kurį realizavo tas pats A.Šteinas, išplėšdamas savo komandai pergalę.

Dėl savojo miesto stadiono pertvarkymo darbų gaišimo namų rungtynes Ukmergėje žaidžianti Jonavos „Lietava“ kiek netikėtai 1-0 įveikė vienus lygos favoritų, „Kauno Jėgerių“ pagrindu sudarytą „Spyrio“ vienuolikę.

Anykščiuose susitiko du autsaideriai – lygos debiutantas „Anykščių“ klubas ir Tauragės „Tauras“. Ne pačios geriausios kokybės aikštėje vyko įtempta, emocinga kova.

Pirmajame kėlinyje abi komandos sukūrė po keletą progų pasižymėti. Šeimininkai kėlinio pabaigoje net įmušė įvartį, kai pasižymėjo gynėjas Saulius Pesliakas, tačiau teisėjai prieš tai užfiksavo nuošalę.

Antrajame kėlinyje sužaidus dešimt minučių tauragiškiai išsiveržė į priekį. Kontratakos metu po perdavimo iš dešinio krašto kamuolys baudos aikštelėje atiteko saugui V.Dragūnevičiui, ir šis tiksliai smūgiavo į viršutinį kairį vartų kampą. Likusį laiką anykštėnai stengėsi išlyginti rezultatą, tačiau dauguma smūgių buvo netikslūs, arba juos likviduodavo „Tauro“ vartininkas.

Nors „Anykščiai“ pralaimėjo visas 4 rungtynes, praeityje „Šiaulių“ garbę gynęs Gintaras Siciūnas dėl to nedarė tragedijos: „Žaidimas gerėja. Juntama šiokia tokia tarpusavio supratimo stoka, tačiau vyrai yra kovingi, energingi, ir pergalės mums dar priešakyje. Šiandien galėjom ne kartą pasižymėti. Telieka laukti kitų varžybų ir esu tikras, jog padarysim viską, kad pelnytume įvarčius ir laimėtume.“

Klaipėdoje „Glestum“ klubas savo aikštėje patyrė nokdauną, net 0-5 pralaimėdamas Kauno „Rodikliui“.

Gargžduose susitiko sunkiai sezoną pradėjusi „Banga“ ir pernykštis vicečempionas Alytaus „Alytis“. Svečiai aktyviau pradėjo varžybas ir pirmą kėlinio dalį turėjo teritorinę persvarą, tačiau nieko pavojingesnio nesukūrė. Vėliau žaidimas išsilygino.

„Banga“ labai aktyviai pradėjo antrąjį kėlinį ir 49 min. susikūrė palankią progą, kai po kampinio smūgiavo A.Staponka, tačiau jo smūgį nuo vartų linijos atrėmė gynėjai.

75 min. nuo „Alyčio“ gynėjų pabėgęs A.Jonauskas netiksliai smūgiavo į vartus, o netrukus po M.Kuros perdavimo A.Anisimenko nesėmingai pabandė permesti kamuolį per vartus palikusį „Alyčio“ vartininką G.Štreimikį.

Paskutinis rungtynių ketvirtis priklausė alytiškiams, tačiau rezultatas nepakito ir Gargždų komanda iškovojo antrąjį tašką.