Nacijų taurės pusfinalyje Egiptas žais prieš Senegalą © Eurofootball.lt
Afrikos Nacijų taurės turnyre prasidėjo ketvirtfinalio varžybos. Vietas pusfinalyje penktadienį iškovojo Senegalas, po atkaklios kovos palaužęs Gvinėjos pasipriešinimą ir turnyro šeimininkas Egiptas, įtikinama persvara nugalėjęs Kongo DR rinktinę.

Gvinėja 2 - 3 Senegalas
23` [1 - 0] Kaba Diawara
62` [1 - 1] Pape Bouba Diop
83` [1 - 2] Mamadou Niang
90+3` [1 - 3] Henri Camara
90+5` [2 - 3] Pascal Feindouno

Gvinėja dominavo susitikimo pradžioje ir kelias progsa turėjo atakų smaigalyje buvęs Kaba Diawara, pora kartų galva smūgiavęs pro šalį, o vėliau ir pasiuntęs kamuolį į vartus, tačiau šis jo įvartis buvo neįskaitytas dėl nuošalės.

Visgi Gvinėja 23 minutę pelnytai išsiveržė į priekį po grubios Senegalo vartininko klaidos - gavęs perdavimą iš gynėjų Tony Sylva nesėkmingai susitvarkė su kamuoliu ir smūgiavo jį tiesiai į varžovą Kaba Diawarą, kuris prašoko Senegalo vartų sargą ir ramiai įmušė į tuščius vartus.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje pasikeitė ir iniciatyvą perimė Senegalas. Sužaidus kiek daugiau nei valandą rezultatas tapo lygus - po gražaus Diomansy Kamara perdavimo Pape Bouba Diopas stipriu smūgiu galva nuginklavo Gvinėjos vartininką Naby Diarsą. Senegaliečių atakos tęsėsi ir Amdy Faye galingai iš toli smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą, o po puikios kombinacijos D.Kamara netiksliai atliko paskutinį perdavimą komandos draugui.

Galų gale likus septynioms minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos Senegalas išsiveržė į priekį, kai suklydus gvinėjiečiui Bobo Balde kraštu prasiveržęs Henri Camara atmetė kamuolį baudos aikštelės viduryje buvusiam Mamadou Niangui, ir šis neatremiamu smūgiu nuo skersinio pelnė antrąjį savo komandos įvartį.

Trečią pridėtinio laiko minutę pergalę senegaliečiams užtvirtino H.Camara, pasižymėjęs smūgiu į tuščius vartus po to, kai nuo M.Niango pirmojo bandymo apsigynė vartininkas, o antrasis buvo atmuštas nuo vartų linijos.

Po poros minučių puikų baudos smūgį dar įmušė Pascalis Feindouno, bet Gvinėjos nuo pralaimėjimo tai neišgelbėjo, tuo tarpu rungtynėms pasibaigus neišlaikę įtampos abiejų komandų žaidėjai dar dalyvavo masiniame apsistumdyme. Senegalas laimėjo ir laukė savo varžovo, kuriuo turėjo tapti kito ketvirtfinalio nugalėtojas.

Egiptas 4 - 1 Kongo DR
33` [1 - 0] Ahmed Hassan (11m.)
41` [2 - 0] Hosam Hassan
45` [2 - 1] Abdel Zaher El Saka
57` [3 - 1] Emad Motab
89` [4 - 1] Ahmed Hassan

Kairo stadione susirinkusių 70 tūkstančių žiūrovų akivaizdoje vykusio mačo pradžioje abi komandos apsikeitė pavojingais išpuoliais, tačiau pirmieji įvartį pelnė turnyro šeimininkai egiptiečiai - Ndandu Kasongo baudos aikštelėje prasižengė prieš Amrą Zaki ir Ahmedas Hassanas realizavo 11 metrų baudinį.

41 minutę Egipto persvarą padvigubino atakos smaigalyje žaidęs 39 metų veteranas Hosamas Hassanas, po tikslaus tolimo perdavimo susitvarkęs kamuolį ir stipriu smūgiu pasiuntęs kamuolį į vartus, tačiau Kongo viltis prieš pat pertrauką atgaivino egiptiečių gynėjas El Saka, nukreipęs Cyrille Mubialos muštą kamuolį į savo vartus.

Praleidęs įvartį Egiptas antrajame kėlinyje siekė trečiojo, bet Kongą gelbėjo vartininkas Pascalis Kalemba atmušęs Hossamo Hassano smūgį iš arti ir vėliau puikiai apsigynęs nuo Tareko El Sayedo bandymo. Visgi egiptiečių spaudimas atsipirko įpusėjus kėliniui, kai Emabas Moteabas pelnė trečiąjį savo įvartį turnyre.

Nepaisant to, Kongas toliau kovojo ir nuolat grasino varžovų vartams. Arti įvarčio buvo baudos aikštelėje erdvės suradęs Biscotte`as Mbala, tačiau jo smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį. Susitikimo pabaigoje varžovų viltis galutinai palaidojo baudos smūgį įmušęs Ahmedas Hassanas - Egiptas užtikrintai nugalėjo ir dabar pusfinalyje vasario 7-ąją susitiks su Senegalu.