N.Vasiliauskas įmušė Ukrainos čempionams © Eurofootball.lt
Savaitgalį pasibaigus žiemos pertraukai prasidėjo antroji Ukrainos čempionato sezono pusė. Įspūdingai čempionate debiutavo %p02600 - lietuvis įspūdingą įvartį į šalies čempiono Donecko "Shakhtar" vartus ir kartu su Audriumi Veikučiu bei Andriumi Jokšu padėjo Simferopolio "Tavria" komandai iškovoti tašką.

28 metų buvęs Vilniaus "Vėtros" žaidėjas ir jo du tėvynainiai Marijampolės "Sūduvoje" praėjusį sezoną žaidęs %p03220 ir Vilniaus "Žalgiriui" atstovavęs %p03282 su vienu iš lygos autsaiderių "Tavria" klubu sutartį pasirašė vasario viduryje. Sekmadienį visi trys žaidėjai jau buvo startinėje ekipos sudėtyje mače prieš antrą poziciją šalies pirmenybėse užimantį "Shakhtar".

Pirmajame Donecke vykusio susitikimo kėlinyje vieną svečių progų sūkurė A.Jokšas, po kurio perdavimo galva virš vartų smūgiavo Aleksandras Kovpakas. Visgi pirmasis debiutinėse rungtynėse pasižymėjo N.Vasiliauskas - 50 minutę po Viačeslavo Višnevskio perdavimo kairiame krašte šalia baudos aikštelės atsidūręs lietuvis puikiu smūgiu vienu lietimu pasiuntė kamuolį į tolimąjį viršutinį vartų kampą.

Jo komandai netikėtai pradėjus atsilikinėti "Shakhtar" treneris Mircea Lucescu į aikštę metė puolėją Brandao ir 78 minutę Sergejui Snitko baudos aikštelėje sužaidus ranka būtent legionierius iš Brazilijos ėmėsi atsakomybės. Nors jo smūgį atrėmė "Tavria" vartininkas Saša Todičius, pirmasis prie kamuolio suskubęs lenkas Mariuszas Lewandowskis rezultatą išlygino.

Įtampa augo ir 87 minutę A.Veikutis dar užsidirbo geltoną kortelę, o pačioje mačo pabaigoje iš aikštės buvo pašalintas "Shakhtar" gynėjas Flavius Stoicanas. "Tavria" atsilaikė ir iškovojusi lygiąsias išlaikė taško pranašumą prieš priešpaskutinėje vietoje esantį Kijevo "Arsenal", tuo tarpu "Shakhtar" dabar penkiais taškais atsilieka nuo pergalę iškovojusio lyderio Kijevo "Dinamo".