N. Kesminas: „Mažasis Leo vakar padėjo ant stalo „Royal Flush'ą“

Futbolo komentatorius Nerijus Kesminas socialiniame tinkle aprašė pasibaigusį pasaulio futbolo čempionatą Katare.

„Prožektorių šviesos Kataro dykumose užgeso. Emocijos nuslūgo. Futbolo Pasaulio taurė išskrido į Vakarų pusrutulį.

Atėjo metas ramiai įkvėpti ir atsakyti į klausimą, dėl kurio sporto karaliaus mėgėjai taškėsi seilėmis bent dešimtmetį: kas yra futbolo G.O.A.T - Greatest Of All Times? Akivaizdus atsakymas - į prašmatnų arabišką chalatą Dohoje vakar įsliuogęs Lionelis Messi.

Galite bandyti neigti. Aš asmeniškai su jokiais jūsų argumentais nesutiksiu.

Su jumis sutiktų Pele, pasaulio futbolo čempionato Katare batalijas stebėjęs iš ligoninės palatos. Pirma - jis visada buvo tvirtai įsitikinęs, kad yra geriausias. Antra - jis visą gyvenimą įrodinėjo, kad jo skiauterė didesnė ir ryškesnė už Diego Maradonos. Argentiniečio. O Leo Messi - taip pat iš Argentinos, šalies, kurios save gerbiantis brazilas tiesiog privalo nekęsti.

Su jumis turbūt nesutiktų amžinatilsį D. Maradona, kuris visada stojo mūru už L.Messi ir, tikėtina, po pasaulio čempionato finalo, kaip pastebėjo rungtynių komentatoriai Ervinas Kvitkauskas ir Rytis Vyšniauskas, kažkur anapus, jeigu tai egzistuoja, mostelėjo taurelę. Sakyčiau, kad gal ir cigarą surūkė. Takelį sušniaukštė. Jeigu ten galima, atleisk man, Viešpatie, už tokį piktžodžiavimą.

Teisės sutikti su jumis nebeturi Cristiano Ronaldo. Jis, kaip ir Argentinos rinktinės kapitonas, laimėjo visus įmanomus komandinius ir asmeninius titulus, daugelį - ne sykį. Visus, išskyrus vieną: L.Messi, būdamas 35-erių, tapo pasaulio čempionu. 37 metų CR7, juo, kad ir kaip gaila būtų, nebetaps.

Pele su D.Maradona laimėjo ne viską, nes ir negalėjo. „Ballon d'Or“ jų laikais buvo teikiamas tik europiečiams, o brazilas net Europos klubuose niekada nežaidė.

Pokerio terminais, mažasis Leo vakar padėjo ant stalo „Royal Flush'ą“. Cristiano Ronaldo rankose - tik „Straight Flush'as“. Pele ir D.Maradona turėjo gal „Full house'ą“: net keturių vienodų jie negalėjo surinkti, nes, kaip jau minėta, jų kaladėse trūko kai kurių stiprių kortų.

Daugeliui jūsų tai galbūt - paukščių kalba, todėl paprasčiau: L. Messi uždarė ratą. Nebėra nė vieno svarbiausio asmeninio ar komandinio titulo, kurio jis nebūtų laimėjęs.

Ir nesakykite, kad tai - ne svarbiausia. Tai prisiminsime mes. Tai neabejotinai žinos ateities futbolo sirgalių kartos.

Juolab kad ratą La Pulga uždarė pralėkdamas virš dykumos galinga vėtra - septyni įvarčiai čempionate, geriausio turnyro žaidėjo titulas, o metų pabaigoje jo neišvengiamai laukia „Ballon d'Or“. Dar vienas.

Aštuntas.

Geras metas baigti karjerą, pasakė man po vakarykščio finalo vienas pašnekovas. Šioje vietoje - atsiprašau, aš nesutinku.

Po tokio čempionato visai logiška savo šaliai pasakyti frazę, kurią į Evitos Peron lūpas savo miuzikle įdėjo legendinis Andrew Lloydas Webberis: „Don't cry for me Argentina“. O klubų futbole... Leo, pabūk dar: matyti tavo žaidimą ir dabar smagu milijonams. O gal ir milijardams“, – rašė N. Kesminas;