N. Kesminas – apie Kauno prakeiksmą Europoje: „Shk... Kam?“ © E. Kniežausko nuotr.

Televizijos komentatorius ir žurnalistas Nerijus Kesminas apžvelgė pirmąsias Lietuvos klubų rungtynes Europos turnyruose.

„Panašu, kad atėjo laikas Kauno futbolo klubų rūbines šlakstyti švęstu vandeniu. Kažkas tuose kambariuose negero vyksta, kai tik į juos atkeliauja Europa.

Kauno „Hegelmann“ pirmąsias Europos Konferencijų lygos atrankos rungtynes pralaimėjo Skopjės „Shkupi“ futbolininkams 0:5. Namie.

Shk... Kam? Ir šioje vietoje neguoskime savęs pasakomis apie jugoslavišką mokyklą ar balkanišką futbolo stilių. Šiaurės Makedonija UEFA klubų reitinge lenkia tik Gibraltarą, Andorą ir San Mariną. Galite šį faktą tikrinti.

Kaip jau minėta - miesto prakeiksmas. Kita Laikinosios sostinės komanda „Kauno Žalgiris“ per savo neilgą ir skurdžią rezultatais europinę istoriją iš devynerių rungtynių laimėjo vienerias - prieš varžovą iš Gibraltaro. Per šešerias pralaimėtas komanda atsivežė 24 įvarčius į savo vartus, o dovana dar vienam nouneimui, „The New Saints“ iš Velso - 1:10 per dvejas rungtynes - visam laikui tapo ryškia epo „Lietuviško futbolo kančios“ dalimi.

Per pastarąsias savaites „Hegelmann“ dėl traumų prarado du svarbius gynėjus. Visi, kas bent kiek domisi futbolu, patvirtins, kad tokia situacija taptų problema bet kuriam klubui, net ir iš didžiųjų kategorijos.

Tačiau problema ir totaliai palaida bala vietoj gynybos - kiek skirtingi dalykai, nemanote? Atsiranda pagrindo abejoti „Hegelmann“ sudėties komplektavimo kokybe - kai tik prireikė plano B, paaiškėjo, kad jo nėra. Gerai, yra, bet kai planas toks, galėjo jo ir nebūti - koks skirtumas?

Dėl „Hegelmann“ nebelieka jau baimės. Viskas jiems nurimo ir baigės vakar.

„Kauno Žalgiris“? Dėl jo irgi nereikia bijoti - kauniečių pralaimėjimas Poznanės „Lech“ iš Lenkijos nieko nenustebintų. Staigmena taptų priešingas rezultatas, todėl KŽ lieka eiti ir žaisti“, – rašė N. Kesminas.

„Nerimauti gal galima dėl komandų iš kitų Lietuvos miestų. Ir Vilniaus „Žalgiris“, ir „Panevėžys“ savo turnyrus pradėjo lygiosiomis namuose. Tikimybė, kad pirmojo etapo neįveiks nė viena šalies komanda ir į rugpjūtį įžengsime tik su Vilniaus „Žalgiriu“, iš Čempionų lygos permestu į Konferencijas, yra.

Bet neskubėčiau dramatizuoti. Šios savaitės įspūdis - Vilniaus ir Panevėžio komandų potencialas yra didesnis nei jų varžovų. „Žalgiris“ rungtynėse su „Struga“ buvo toli nuo geriausio savo futbolo, o dabartinis A lygos lyderis šįkart nesusitarė su Fortūna - „Panevėžys“ net 11 metrų baudinius dvikovoje su "Millsami" mušė tik 50 procentų tikslumu.

Suprantama, žaidžiant futbolą stiprus potencialas nebūtinai lygu pergalingam rezultatui. Kartais būna ir nelygu. Bet panikuoti - anksti. Panikai turėsime laiko, jei „Žalgiris“ Šiaurės Makedonijoje ar „Panevėžys“ Moldovoje praleis pirmi.

Trejos rungtynės namie ir nė vienos pergalės, aišku, nėra geras rezultatas. Bet kol kas jokia tragedija neįvyko. Kitą savaitę gal kalbėsime kitaip. Tačiau tai, kas kitos savaitės, tegul kitai savaitei ir lieka“, – teigė komentatorius.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...