N.Barasos debiutas baigėsi triuškinama "Hearts" pergale © Eurofootball.lt
Škotijos pirmenybėse šeštadienį sužaistos ketverios 22-ojo turo rungtynės. Po sensacingos nesėkmės taurės turnyre atsigavo čempionato lyderis Glazgo "Celtic", iškovojęs 17-ąją pergalę, "lietuviškasis" Edinburgo "Hearts", kurio gretose debiutavo Nerijus Barasa, išvykoje sutriuškino "Dunfermline" ir atitolo nuo kito sostinės klubo "Hibernian", patyrusio nesėkmę namuose.

"Hearts" komandai mače prieš "Dunfermline" svečiuose šį kartą negalėjo padėti traumuoti Deividas Česnauskis ir Edgaras Jankauskas, tad į startinę sudėtį vėl pateko Saulius Mikoliūnas ir čekas Michalas Pošpišilas, o klubo naujokai Nerijus Barasa ir Lee Johnsonas liko ant atsarginių suolelio.

Svečiai išsiveržė priekį 28 minutę, kai po baudos smūgio Calumo Ellioto bandymą į vartus nukreipė komandos kapitonas Stevenas Pressley, kuris pelnė įvartį trečiose rungtynėse iš eilės. 54 minutę "Hearts" padvigubino persvarą - po puikios S.Mikoliūno ir Robbie Neilsono kombinacijos dešiniame krašte kamuolį į vartus pasiuntė M.Pošpišilas.

Tiesa, įtikinama Edinburgo ekipos persvara truko vos keturias minutes, nes neužilgo rezultatą sušvelnino buvęs "Hearts" puolėjas Markas Burchillas, tačiau 67 minutę ją vėl atstatė tas pats M.Pošpišilas, po baudos smūgio galva permetęs kamuolį per vartininką ir įsirašęs į savo sąskaitą antrą rungtynių įvartį.

Užtvirtinus pergalę "Hearts" strategas Grahamas Rixas davė pasireikšti ir tik vakar sutartį su klubu oficialiai pasirašiusiam N.Barasai, kuris pakeitė tėvynainį S.Mikoliūną. Likus devynioms minutėms iki mačo pabaigos rezultatą triuškinamą padarė ketvirtą ekipos įvartį įmušęs R.Škacelis, o dar vėliau čekų saugo muštas kamuolys pataikė į skersinį. "Hearts" šventė pergalę rezultatu 4-1.

Septynių taškų pranašumą prieš "Hearts" išsaugojo Glazgo "Celtic", namuose išvaistęs dviejų įvarčių persvarą prieš "Kilmarnock", tačiau vėliau naujametinių rungtynių prieš "Hearts" didvyrio Stepheno McManuso ir lenko Maciejaus Zurawskio įvarčio dėka iškovojo pergalę.

Nuo dviejų lyderių dar labiau atitolo Edinburgo "Hibernian", savo aikštėje dėl dviejų apmaudžių gynybos klaidų nusileidęs "Aberdeen" ekipai rezultatu 1-2. Tuo tarpu žaidžiantį trenerį į "Dundee Utd" išleidęs "Inverness" gana nesunkiai laimėjo prieš absoliutų autsaiderį "Livingston".

Gana neįprastai abi likusios dvi turo rungtynės bus žaidžiamos sekmadienį. "Dundee Utd" namuose susitiks su "Falkirk", o nugalėtojų titulą ginantis "Rangers" išvykoje žais prieš "Motherwell".

22 turas

"%c00119" 4 - 2 "%c00228"
4` [1 - 0] Shunsuke Nakamura
16` [2 - 0] Shaun Maloney (11m.)
24` [2 - 1] Steven Naismith (11m.)
51` [2 - 2] Danny Invincibile
53` [3 - 2] Stephen McManus
67` [4 - 2] Maciej Zurawski

"%c00151" 1 - 4 "%c00219"
28` [0 - 1] Steven Pressley
54` [0 - 2] Michal Pospisil
58` [1 - 2] Mark Burchill
67` [1 - 3] Michal Pospisil
81` [1 - 4] Rudi Skacel

"%c00192" 1 - 2 "%c00224"
4` [0 - 1] Stevie Crawford
14` [0 - 2] Darren Mackie
90` [1 - 2] Gary Caldwell

"%c00227" 3 - 0 "%c00229"
26` [1 - 0] Craig Dargo
57` [2 - 0] Craig Dargo (11m.)
60` [3 - 0] Dennis Wyness