M.Stankevičius: po atostogų ieškosiu naujo klubo (interviu)

Marius Stankevičius „Hannover“ komandoje per paskutinį Vokietijos futbolo Bundeslygos turą sužaidė 7 minutes. 83-iąją minutę, namie žaidusiam "Hannover" pirmaujant 1:0 prieš „Freiburg“, 34-erių metų lietuvis pakeitė įvarčio autorių japoną Hiroshį Kiyotakę.

Netrukus „Hannover“ futbolininkai įmušė antrą įvartį, o rungtynėms baigiantis svečiai sušvelnino skirtumą.

Pergalė leido „Hannover“ užimti 13-ąją vietą 18 komandų turnyre ir išlikti Bundeslygoje kitam sezonui.

Tai buvo antrosios M. Stankevičaus rungtynės „Hannover“. Prieš tai 2014-ųjų spalio 25 d. jis sužaidė 72 minutes mače su Dortmundo „Borussia“.

Kaip nutiko, kad visą laiką buvus atsargoje, į aikštę buvote įleistas svarbiausiu komandai momentu? – paklausėme M. Stankevičiaus.
Komandos vairą perėmė naujas treneris, kuris įvertino mano darbą treniruotėse. Ir kai atėjo svarbus momentas, kai sprendėsi  viskas, jam reikėjo kažkuo pasitikėti. Jis pasitikėjo manimi. Manau, ir aš, ir komandos draugai to pasitikėjimo neapvylėme. Išėjau žaisti tuo metu, kai pirmavome 1:0 – tai labai slidus rezultatas. Įmušėme dar vieną įvartį, laimėjome 2:1 ir išlikome Bundeslygoje.

Ar tikėjotės pabaigti pirmenybes aikštėje?
Kiekviena kartą tikiuosi, kad būsiu pakviestas žaisti, išeisiu į aikštę. O ir šiaip, kad išeisiu žaisti, kalbėjo visi – ir futbolininkai, ir kiti komandos nariai. Jei ne startinėje sudėtyje, tai bent po keitimo. Todėl tikrai negaliu pasakyti, kad man tai buvo netikėta.

„Hanover“ likimas sprendėsi paskutiniame mače...
Antras ratas mums buvo apskritai labai sunkus. Viskas baigėsi laimingai todėl, kad pavyko laimėti dvejas paskutines rungtynes.

Kaip vertintumėte šį savo sezoną?
Net nežinau, kaip jį man vertinti. Kai pagalvoji  - juk nieko aš per jį nenuveikiau...

Sezonas baigėsi, ką veiksite toliau?
Toliau aš ruošiuosi atostogauti, o po atostogų vėl žaisti futbolą. Tam, kad jį žaisti, suprantama, pirmiausia reikia susirasti komandą. Sutartis su „Hannover“ buvo pasirašyta metams ir ji baigėsi.

Klubas nežada jos pratęsti?
Tam, kad sutartis būtų pratęsta, reikia, kad tu bent ką nors per sezoną būtum nuveikęs. O kaip jau aš sakiau,  šį sezoną man nieko nuveikti nepavyko. Todėl teks „Hannover“ palikti.

Gal gavote iškvietimą į Lietuvos rinktinę, birželį žaisiančią atrankos rungtynes su Šveicarijos komanda?
Iškvietimo į rinktinę negavau. Ir jokių kalbų, kad mane nori matyti rinktinėje, negirdėjau.