M.Platini pasivijęs C.Ronaldo nutiesė portugalams kelią į finalą (FOTO, VIDEO)

Europos futbolo čempionate prasidėjo pusfinalių etapas - Portugalija 2:0 palaužė turnyro sensaciją Velsą.

Pirmąjąį įvartį nugalėtojams pelnė Cristiano Ronaldo, kuris pakartojo legendinio prancūzo Michelio Platini čempionatų įvarčių rekordą (9).

Pirmajame rungtynių kėlinyje komandos žaidė atsargiai ir daug progų pasižymėti nesukūrė.

9-ąją min. portugalai pabandė užgulti varžovų vartus, bet C.Ronaldo nepavyko smūgiuoti per save.

16-ąją min. Mario pabandė laimę iš toli, bet kamuolys skriejo šalia Velso vartų.

Valai bandė likti neskolingi - jų lyderis G.Bale'as po originalaus kampinio atliko smūgį, tačiau buvo netikslus.

Po kelių akimirkų puolėjas surengė puikų reidą link Rui Patricio ginamų vartų, bet pagailėjo kamuolio ekipos draugui ir ataka pasibaigė nezultatyviai.

Velsui itin trūko diskvalifikuoto Aarono Ramsey, kuris galėjo suteikti daugiau gyvybės Chriso Colemano auklėtinių puolimui.

Antrojo kėlinio pradžia valams susiklostė tragiškai - po kampinio kamuolio sulaukęs C.Ronaldo nepaliko šansų Hennessey - 1:0.

Po poros minučių Nani pataisė savo ekipos lyderio bandymą iš toli ir portugalai susikrovė jau dviejų įvarčių persvarą.

62-ąją min. C.Ronaldo privertė Jamesą Chesterį prasižengti ir teisėjas valui parodė geltoną kortelę.Baudos smūgį atliko pats nukentėjusysis - kamuolys skriejo virš skersinio.

80-ąją min. Bale'as vėl paleido raketą iš toli - Rui Patricio buvo savo vietoje. Baigiantis rungtynėms C.Ronaldo galėjo tapti Europos čempionatų rekordininku, bet kontratakos metu apsivaręs Hennessey iš aštraus kampo nepataikė į vartus.

Portugalija 2 - 0 Velsas

[1 - 0] 50' C.Ronaldo

[2 - 0] 53' Nani

Startinės sudėtys:

Portugalija: Rui Patricio, Bruno Alves, Fonte, Guerreiro, Ronaldo, Joao Mario, Danilo, Renato Sanches, Nani, Cedric, Adrien Silva.

Velsas: Hennessey, Gunter, Chester, A Williams, Collins, Taylor; Allen, Ledley, Bale, King; Robson-Kanu