Moterų A lygos turo apžvalga: „Gintros“ užtikrintas sugrįžimas, „Vilnius“ – jau antras

Po dviejų dėl UEFA Čempionių lygos praleistų turų pergalingai į „Spark Energy“ moterų A lygą sugrįžo daugkartinė čempionė Šiaulių „Gintra“. Vieną didžiausių sezono pergalių iškovojusios šiaulietės nepaliko šansų Gargždų „Bangos“ futbolininkėms.

Labai užtikrintai pergalę prieš Joniškio „Saned“ iškovojo ir FK „Vilniaus“ žaidėjos. MFA „Žalgiris“-MRU ekipa po netikėto pralaimėjimo prieš „Hegelmann“ turnyre prarado antrąją poziciją.

FK Banga 0:5 FK Gintra

Po Europos batalijų sugrįžti į nacionalines pirmenybes nėra lengva, todėl nuspėti „Gintros“ būsimą žaidimą buvo pakankamai sudėtinga. Juolab, kad „Spark Energy“ A lygos rungtynių metu privalomos 5 lietuvės, o tai reiškė visišką, lyginant su UEFA Čempionių lyga, pasikeitimą „Gintros“ sudėtyje.

Į sudėtį sugrįžo Aušrinė Bikutė, pirmąkart aukščiausioje lygoje komandai atstovavo Marija Galkina, taip pat starto sudėtyje žaidė Neda Klezaitė, Eitvydė Partikaitė ir Tereza Romanovskaja.

Nepaisant tokio pasikeitimo, įtakos būsimai dvikovai tai neturėjo. Rezultato ilgai laukti nereikėjo. Athena Kuehn, Miracle Porter, Emily Goodson ir Oluwadamilola Koko dar iki pertraukos pelnė po įvartį ir šių rungtynių lemtis buvo nulemta.

Kadangi turo rungtynes Vilniaus žalgirietės pralaimėjo, tai „Gintros“ pranašumas turnyro lentelėje jau 8 taškai ir vienerios atidėtos rungtynės.

FK Vilnius 3:0 FK Saned

Rungtynės tarp „Vilniaus“ ir „Saned“ buvo tokios, kuriose Joniškio merginos pergalės atveju būtų stipriai priartėjusios prie pirmojo trejeto. Kaip parodė pačios rungtynės, tokių galimybių nelabai nebuvo.

„Saned“ į sostinę atvyko geriausios sudėties kartu su Greta Lukjančuke, Simona Petravičiene, Dovile Gailevičiūte ir praėjusią savaitę prie komandos prisijungusia Renate Fedotova. „Vilnius“ į tai atsakė savo atsinaujinusia sudėtimi, kuri buvo stipresnė.

Žaidimas vyko tokia vaga: poziciškai vilnietės buvo geresnės, kėlė gerokai daugiau kamuolių nuo kampinio gairelės ir G. Lukjančukei sukėlė daugiau pavojaus. „Saned“ žaidėjos, savo ruožtu, pavojingesnės būdavo po greitesnių išpuolių.

Pirmasis įvartis krito kėliniui besibaigiant, kai nestipriu smūgiu rezultatyviausia lygos žaidėja Khrystyna Pereviznyk sugebėjo pasiųsti kamuolį į tinklą. O to vilnietėms ir tereikėjo. Turėdamos pranašumą, po pertraukos jos buvo dar stipresnės, ir po Agnieškos Kazarinos bei Gabijos Valiukevičiūtės įvarčių iškovojo įtikinamą pergalę 3:0.

Gretos Valikonienės komentaras

Vestos Ilgūnaitės komentaras

MFA Žalgiris-MRU 1:3 FC Hegelmann

„Saned“ nesėkme pasinaudojo Kauno rajono „Hegelmann“ merginos, kurios lentelėje pavijo joniškietes ir dalijasi 4–5 pozicijas. „Hegelmann“ šįsyk pelnytai 3:1 pranoko kiek pasikeitusią MFA „Žalgiris“-MRU ekipą.

Rungtynių baigtį lėmė penkios minutės (nuo 16 iki 21) pirmajame kėlinyje, kai Ema Kriačiūnaitė ir dusyk Judita Sabatauskaitė užtikrintais smūgiais savo komandai sukūrė trijų įvarčių persvarą.

Po tokio nokdauno vilnietėms prireikė laiko atsigauti. Kėliniui besibaigiant, pavyko tai padaryti – Erika Šupelytė realizavo baudinį ir pertrauką komandos pasitiko kaunietėms pirmaujant 3:1.

Po pertraukos vilnietės sukūrė daugiau pavojingų epizodų, tačiau visais atvejais joms trūko sėkmės. „Hegelmann“ turėjo tikslą atsilaikyti ir tą tikslą sėkmingai pasiekė.