Moterų A lygos apžvalga: baigta 4,5 metų pergalių serija ir sostinės derbis © JumpStory nuotr.

2017-ųjų spalio 8 diena. Šiaulių „Gintra“ 2:3 pralaimėjo „Kauno Žalgiriui“ ir nuo to laiko Lietuvos moterų aukščiausioje lygoje rinko tik pergales – ir taip ketverius su puse metų. Iki praėjusio savaitgalio 5-ojo turo, kai Pakruojyje daugkartines čempiones sustabdė tik prieš šį sezoną moterų futbolo geografiją papildžiusi Joniškio „Saned“ komanda.

Be šio intriguojančio mačo savaitgalį nemažiau intriguojantis buvo sostinės komandų derbis, kuriame triumfavęs MFA „Žalgiris“-MRU pakilo į antrąją turnyro lentelės vietą. Be to, antrą pergalę iš eilės iškovojo „Hegelmann“ žaidėjos, kurios lentelėje jau ketvirtos.

Nutrūkusi pergalių serija po 4,5 metų: FK Saned 1:1 FK Gintra

Jei prieš čempionatą būtų surengta apklausa, kurioje būtų reikėję atsakyti į klausimą, ar šiemet nutrūks „Gintros“ pergalių serija, daugelis veikiausiai būtų atsakęs teigiamai. Prarastos geriausios Lietuvos futbolininkės gerokai apsunkino daugkartinių šalies čempionių situaciją ir jos iki paskutinio savaitgalio pergales rinko, tačiau tą darė gana sunkiai.

Tuomet atėjo laikas paskutinėms I rato rungtynėms, kuriose laukė Joniškio „Saned“ barjeras. Komandos, kurios iki šio sezono net nebuvo, o dabar ji – didžiausia priešininkė, kurioje netrūksta nei buvusių „Gintros“ žaidėjų, nei trenerės.

Tatjana Veržbickaja rungtynėms pasirinko planą, kurio tikslas – neperskubėti. „Saned“ žaidė nuo gynybos ir laukė galimybių kontratakose. Kelis kartus tos atakos buvo labai neblogos, tačiau įvartis buvo įmuštas visai nekontratakuojant.

Livija Toropovaitė nuo kampinio gairelės kėlė kamuolį į baudos aikštelę ir įsuko kamuolį į vartus. „Saned“ įsiveržė į priekį. Ir tai ne pirmas kartas šiame sezone, kai „Gintra“ atsidūrė atsiliekančių vaidmenyje.

Po 16 minučių vėl buvo atstatytas status quo. Po prasiveržimo rezultatą išlygino Vivian Ikechukwu, kuriai tai antras įvartis šiame sezone.

Vertinant visas rungtynes, „Saned“ vartininkė Greta Lukjančukė turėjo daugiau darbo už savo oponentes, tačiau besibaigiant dvikovai, Meida Proscevičiūtė po kontratakos turėjo puikiausią galimybę savo komandai garantuoti pergalę. „Gintros“ vartininkė Madison Less toje akistatoje Meidą pranoko.

Savo antrąsias rungtynes su „Saned“ marškinėliais sužaidė Chantay Norris. Kol kas komandoje ji vienintelė legionierė, tačiau jau labai greitu metu prie Joniškio ekipos prisijungs ir vidurio saugė iš Pietų Afrikos Respublikos.

Intriguojantis sostinės derbis: FK Vilnius 1:2 MFA Žalgiris

Jei „Saned“ ir „Gintros“ akistatas mes dar tik pratinamės vadinti šiaurės regiono derbiu, tai sostinėje MFA „Žalgiris“-MRU ir FK „Vilnius“ savo derbį pradėjo dar pernai. Ir pradėjo taip, kad nuspėti, kuo baigsis vienos ar kitos rungtynės yra beveik neįmanoma. Visiškai nesvarbu, kad pernai viena komanda buvo turnyro lentelės viršutinėje pusėje, o kita – apatinėje.

Pirmoji 2022-ųjų šių komandų dvikova prasidėjo žalgiriečių atakomis, o pirmojo įvarčio teko laukti vos 4 minutes. Tuomet palikta visiškai laisva MFA senbuvė Insa Fischer galva pasiuntė kamuolį į tinklą.

Vėliau žalgirietės turėjo nežymią persvarą, tačiau iki pertraukos pasižymėti nepavyko nei vienai, nei kitai komandai.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“-MRU galėjo žengti dar vieną solidų žingsnį pergalės link. Aplenkusi gynėjas, Erika Šupelytė pasiuntė kamuolį  į vartus, tačiau buvo užfiksuotas žaidimas ranka ir įvartis neįskaitytas.

„Vilniaus“ merginos savojo šanso laukė, laukė ir sužaidus pusvalandį antrajame kėlinyje sulaukė. Surengusios kontrataką, vilnietės atakos smaigalyje surado Khrystyną Pereviznyk, kuri išlygino rezultatą.

Likusios minutės nei vienos komandos nepalaikiusiems futbolo sirgaliams tapo tikru džiaugsmu. Kadangi lygiosios netenkino nei vienų, nei kitų, abi ekipos pasileido į puolimą ir ten ieškojo savųjų šansų. Tokį šansą surado Karolina Jasaitytė, kuri po kampinio pelnė pergalingą komandos įvartį.

Ši pergalė MFA „Žalgirio“-MRU ekipai turnyro lentelėje leido pakilti į antrą poziciją. FK „Vilnius“ – po pralaimėjimo trečias.

„Hegelmann“ serija iki dviejų: FK Banga 0:3 FC Hegelmann

Gargžduose vykusias rungtynes tarp „Bangos“ ir „Hegelmann“ užtikrintai 3:0 laimėjo pastarojo klubo merginos. Kaip jau įprasta, šiame sezone kaunietes į priekį patempė Judita Sabatauskaitė.

Galime tik dar sykį prisiminti, kad viena talentingiausių savo kartos futbolininkių tiek pernai, tiek užpernai kentėjo dėl sunkių traumų. Dabar, palikusi tas traumas praeity, ji ėmėsi lyderės vaidmens ir tas vaidmuo jai puikiausiai tinka.

„Tas greitas Juditos įvartis, neabejotinai, mums leido žaisti lengviau“, – sakė „Hegelmann“ kapitonė Milda Liužinaitė.

Pergalės į Gargždus vykusios Kauno komandos merginos po įmušto įvarčio atsipalaidavo ir nei kiek neabejojo, kad rungtynes užbaigs pergalingai. Dar iki pertraukos po Rimantės Kunickaitės įvarčio skirtumas padvigubėjo, o antrojo kėlinio pabaigoje – po Karolinos Zabolotnajos tikslaus smūgio rezultatas tapo 3:0.

„Pakankamai lengvai nugalėjome. Privalėjome tą padaryti po tokio nesėkmingo starto. Gal net neišnaudojome visų savo progų, bet smagu, kad po pirmojo įvarčio galėjome žaisti savo žaidimą. Visas I ratas mums buvo, tarsi, įsivažiavimas į čempionatą. Pradžia buvo ganėtinai sunki, kai kurios rungtynės buvo nesėkmingos, dar pilnai nesupratome, kokį žaidimą nori matyti trenerė. Pirmą pradėjome silpniau, bet užbaigėme stipriai. Tikimės, kad antrą ratą pradėsime, kaip užbaigėme stiprų“, – reziumavo Milda Liužinaitė.