Moterų A lygos 5 turas: pirmojo rato pabaiga ir R. Jonušaitės šimtas © lff.lt nuotr.

Savaitgalį sužaistos paskutinės pirmojo moterų futbolo A lygos rato rungtynės, po kurių galima matyti, kad po pirmo čempionato ketvirčio komandos užima tas vietas, kurios ir buvo prognozuotos prieš prasidedant sezonui.

Turbūt mažiausiai su tokiais teiginiais sutiktų debiutanto FK „Vilniaus“ atstovai, nes jų klubas per penkerias rungtynes net triskart pralaimėjo minimaliu skirtumu ir visus kartus labai apmaudžiai. Pavyzdžiui, prieš „Bangą“ pralaimėta 0:1, nepaisant to, kad beveik pusvalandį sostinės komanda žaidė vienuolika prieš dešimt. Taip pat 0:1 pralaimėta prieš MFA „Žalgirį“-MRU, nepaisant to, kad dar 90 minutę buvo 0:0 ir tik tada buvo skirtas baudinys, nusileista 1:2 ir prieš „Kauno Žalgirį“, nepaisant to, kad 73 minutę vilnietės dar buvo priekyje.

„Kauno Žalgirio“ išsigelbėjimas. Bronzinės prizininkės nuo pat pirmų minučių aikštėje bandė parodyti, kad jos yra tikrosios šeimininkės – gausybė atakų, žaidimas pirmu numeriu ir dažnas varžovių atsimušinėjimas bei nuostabus vartininkės Aušros Klevečkaitės savo komandos gelbėjimas.

Antrajame kėlinyje kauniečių treneris Mantas Babušis atliko tris keitimus, po kurių jo komanda praleido įvartį. Skaistė Petrauskaitė lyg ir bandė perduoti kamuolį į baudos aikštelę, tačiau jis netrukus atsidūrė vartų tinkle.

Sunku pasakyti, kas tuomet nutiko sostinės merginoms, tačiau daugiau nei 70 minučių sugebėjusios išlaikyti tokią drausmę, jos paslydo lygioje vietoje. Po minutės jaunoji Ema Kriaučiūnaitė rezultatą išlygino ir prishologinė persvara vėl priklausė aikštės šeimininkėms. Ta persvara buvo buvo vainikuota įspūdinga komandine ataka bei Danielės Svirnelytės įvarčiu.

„Mums šios pergalės labai reikėjo, todėl lygiai taip pat labai džiaugiamės ja. Su merginomis kalbėjome, kad ją skiriame visoms mamoms“, – reziumavo M. Babušis.

Ugnė. Jei būtų renkama labiausiai patobulėjusi futbolininkė, tai praėjusiais metais viena rimčiausių pretendenčių į šį titulą būtų sostinės MFA „Žalgirio“-MRU puolėja Ugnė Lazdauskaitė. Akivaizdu, kad aštuoniolikmetė ir šiemet nežada stabdyti. Per pirmąjį ratą ji pelnė dešimt įvarčių ir vos dviem atsilieka nuo rezultatyviausiųjų sąrašo viršūnėje esančios Rimantės Jonušaitės.

Jubiliejinis dešimtasis futbolininkės įvartis šį sezoną buvo įmuštas Gargžduose, kur 2:0 buvo įveikta „Bangos“ ekipa. Esant rezultatui 0:0, U. Lazdauskaitė pasinaudojo varžovių gynėjų klaida bei „atidarė“ rungtynių įvarčių sąskaitą.

Po įmušto įvarčio sostinės komanda ir toliau dominavo aikštėje, tačiau tol, kol komandas skyrė tik vienas įvartis, įtampos netrūko. Kažkiek tą įtampą lėmė ir ankstesni tarpusavio susitikimai, kai geresnio žaidimo MFA „Žalgiriui“-MRU neužtekdavo.

Šįsyk įtampa laikėsi iki 86 minutės, kai įžaidus kamuolį po kampinio Ana Cheminava perdavė jį Insai Fischer, o ši skirtumą padvigubino. Verta paminėti, kad ši įvarčius dažniausiai muša tik šiai komandai.

Rimantė. Kad nepasirodytų maža, „Gintra“ paskutinėse pirmojo rato rungtynėse net 18 kartų baudė „Utenį“, o aštuoni iš tų kartų priklauso dvejų pastarųjų metų geriausiai jaunajai Lietuvos futbolininkei Rimantei Jonušaitei.

Teisybės dėlei reikia pažymėti, kad Rimantės taikiklis sezono pradžioje buvo nusimušęs ir tik keturi įvarčiai per ketverias rungtynes tikrai nebuvo tas rezultatas, kuriuo galėtų džiaugtis puolėja.

Dvikovoje su „Uteniu“ ji „pramušė“. Ir „pramušė“ taip galingai, kad pasiekė asmeninį rezultatyvumo rekordą. Maža to, septintasis jos tikslus smūgis leido jai įžengti į dviejų nulių zoną. 60 minutę R. Jonušaitė pelnė savo šimtąjį įvartį A lygoje. Įvertinus, kad jai tik aštuoniolika, pakankamai realu, kad ateis diena, kai ji aplenks ir legendinę Ingridą Gorbunovienę.