Moterų A lygos 3 turas: sostinės derbyje – įvartis per pridėtą laiką © fkvilnius.lt niotr.

Savaitgalį moterų futbolo A lygoje sužaistos trejos rungtynės, iš kurių net dvejas drąsiai galime vadinti centrinėmis.

Visų pirma, šeštadienį Kaune susitiko dvi praėjusio sezono prizininkės, o vakar – sostinės derbis buvo pažymėtas vėlyvu žalgiriečių įvarčiu bei minimalia pergale.

Greičiausias sezono įvartis. Rezultatyviausia praėjusio sezono žaidėja Rimantė Jonušaitė užtruko vos keliasdešimt sekundžių, kad atidarytų „Kauno Žalgirio“ – „Gintros“ rungtynių sąskaitą.

Įprastai tokiais atvejais Šiaulių futbolininkės savo varžovėms būna negailestingos, tačiau šiuo atveju viskas klostėsi kitaip. Greitas įvartis „nusodino“ „Gintrą“ ir pastaroji pradėjo demonstruoti ne čempionišką žaidimą.

„Tikiu, kad sporte galioja dėsnis – kaip ateini į rungtynes, taip jos ir klostosi. Jeigu tik yra nors minimalus atsipalaidavimas ir mintys, kad kažkaip viskas savaime išsispręs, tuomet sulauki pamokos, kad koks varžovas bebūtų, turi jam rodyti pagarbą ir tas 90 minučių atsiduoti šimtu procentų. Šiandien mums to pritrūko“ – po rungtynių sakė „Gintros“ vyriausiasis treneris Rimantas Viktoravičius.

Vis tik, kalbant apie „Gintrą“, šios komandos žaidėjos individualiai yra tiek stipresnės už varžoves, kad net ir blogai žaisdamos jos geba rinkti pergales. Antrasis ir, kaip vėliau paaiškėjo, paskutinis rungtynių įvartis buvo įmuštas jau per pridėtą pirmojo kėlinio laiką.

Bandydamas įnešti energijos, R. Viktoravičius į aikštę nuo suolo metė šešias žaidėjas, tačiau iš esmės vaizdas nepasikeitė.

Pergalė per pridėtinį laiką. Dvikovos tarp MFA „Žalgirio“-MRU ir FK Vilniaus visada būdavo intriguojančios ir, tikėtina, visada bus. Nepriklausomai nuo žaidėjų sudėties, nepriklausomai nuo padėties turnyro lentelėje ir nepriklausomai nuo daugelio kitų dalykų.

Priminsime, kad anksčiau abi šios komandos varžėsi LMFA Pirmoje lygoje, tačiau pernai prie A lygos labai sėkmingai prisijungė žalgirietės, o šiemet jų keliu pasekė ir FK Vilnius.

Pirmasis sezono derbis visas tas lauktas viltis pateisino visu šimtu procentų. Žalgirietės dvikovos metu buvo geresnės, tačiau tai ilgą laiką atsispindėjo tik aikštėje, bet ne švieslentėje.

Vienintelis įvartis buvo sukurtas laikrodžiui skaičiuojant paskutines rungtynių akimirkas. Suklaidinusi kelias varžoves, MFA „Žalgirio“-MRU senbuvė iš Sakartvelo Ana Cheminava numetė kamuolį į baudos aikštelę Karilei Liužinaitei. Prieš pastarąją netrukus buvo prasižengta. Ugnė Lazdauskaitė baudinio nerealizavo, tačiau pirmoji pribėgusi prie kamuolio pasiuntė jį į vartų tinklą. Neįtikėtina kulminacija ir itin apmaudus trečiasis iš eilės „Vilniaus“ pralaimėjimas.

„Banga“ – jau antra. Gargždų merginos 5:0 sutriuškino „Utenio“ futbolininkes, kurioms, akivaizdu, šis sezonas bus labai sunkus. Šiemet Utenos komanda savo sudėty neturi Liucijos Vaitukaitytės, neturi patyrusių žaidėjų, neturi savo emocinės lyderės Aušrinės Bikutės, todėl joms neretai paprasčiausiai pritrūksta „balso“.

„Bangai“ tokių problemų, kai aikštėje yra Lijana Gedminaitė, nekyla. Lijana čia paminėta neatsitiktinai, nes ji, vos prasidėjus rungtynėms, dusyk pabėgo viena prieš „Utenio“ vartininkę, tačiau jos nuginkluoti nesugebėjo.

Ta pati L. Gedminaitė, artėjant kėliniui į pabaigą, galėjo įmušti įvartį, kuris neabejotinai pretenduotų į gražiausio metų įvarčio titulą. Per save smūgiavusi puolėja sukirto kamuolį į skersinį ir tai buvo dar viena situacija, kai įvartis nebuvo pasiektas.

Tikėtina, kad tuo metu Utenos merginos jau galvojo apie pertrauką  jei taip buvo iš tikrųjų, tai jos padarė didelę klaidą. Paulina Narbutaitė ir L. Gedminaitė tiksliais smūgiais „Bangai“ suteikė dviejų įvarčių persvarą, o antrasis kėlinys jau buvo formalumas.

Autorius – Aurimas Budraitis, fkvilnius.lt nuotr.