Moterų A lygos 14 turas: Kauno Žalgiriui į nugarą kvėpuoja FK Vilnius © E. Žaldario nuotr.

Po to, kai Šiaulių „Gintra“ baigė pasirodymą UEFA Čempionių lygoje ir komanda sugrįžo į nacionalines pirmenybes, A lygoje vėl sužaistos trejos rungtynės. Per jas įmušta 11 įvarčių, o pergales iškovojo visos aukštesnes vietas turnyro lentelėje užimančios komandos.

Gintra. Po nesėkmingo pasirodymo UEFA Čempionių lygoje, „Gintros“ klubas pasikeitė. Visų pirma, buvo paskelbta apie atsisveikinimą su ilgamečiu ekipos strategu Rimantu Viktoravičiumi, dar po kelių dienų – apie nutrauktas sutartis su legionierėmis iš Latvijos – Anastasija Ročane ir Karlina Miksone.

Jei žvilgteltume į starto sudėtį, tai pasikeitimų, lyginant su paskutinėmis UEFA Čempionių lygos rungtynėmis, buvo dar daugiau. Šįsyk nuo pirmųjų minučių naujasis „Gintros“ vyriausiasis treneris Darius Jankauskas į aikštę metė Medą Šeškutę, Teresą Romanovskają, Jeleną Čubrilo, Pauliną Sarkanaitę ir Gabija Toropovaitė. „Gintra“ kontroliavo situaciją ir iškovojo užtikrintą pergalę 5:1.

Kamilė. Devyniolikmetei Gargždų „Bangos“ saugei Kamilei Pranulytei dvikova prieš šalies čempiones buvo šimtoji per jos karjerą. Prieš šias rungtynes Kamilei klubas įteikė įrėmintus marškinėlius su šimtuoju numeriu.

MFA. Po dviejų užtikrintų pergalių šiame sezone prieš bendravardes iš Kauno, Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU merginos trečiajame rate turėjo kur kas labiau nerimauti, kad būtų iškovota pergalė ir į turnyro lentelę būtų įrašyti dar 3 taškai.

Tiesa, rungtynių pradžia jokio nerimo nežadėjo. Vieną po kitos atakas kūrusios sostinės futbolininkės dar nesužaidus nė dešimties minučių galėjo pirmauti 2:0. Tada Dovilė Dockaitė pelnė įvartį, jos komandos draugės toliau kūrė pavojų, tačiau pasižymėti nesugebėjo. O tuomet atėjo antrasis kėlinys, kurį būtų galima pavadinti lietaus lenktynėmis. Beveik visą antrąjį kėlinį kokybės žaidime nebuvo, tačiau net ir tai kaunietėms nesutrukdė sukurti puikios progos rezultatui išlyginti. Likus 7 minutėms iki dvikovos pabaigos, Monika Piesliakaitė nepasinaudojo tuo, kad buvo pabėgusi viena prieš varžovių vartininkę.

Po nesėkmės derbyje, ši pergalė sostinės žalgirietėms buvo itin reikalinga, kad komanda vėl kur kas tvirčiau stovėtų ant antrojo turnyro lentelės laiptelio.

FK Vilnius. A lygos debiutantės per paskutines dvejas rungtynes pelnė 8 įvarčius ir iškovojo 6 taškus. Tokie skaičiai pirmajame rate atrodė sunkiai tikėtini, tačiau komanda auga. Auga taip greitai, kad po paskutinės pergalės atsidūrė vos per 1 tašką nuo ketvirtoje pozicijoje esančio „Kauno Žalgirio“, o jei paskutinėse trečiojo rato tarpusavio rungtynėse iškovos pergalę, labai realu, kad pakils į 4-ąją vietą.

Dvikova prieš „Utenį“ vilnietėms susiklostė labai lengvai arba, tiksliau sakant, labai ramiai. Vos prasidėjus dvikovai, Gabija Valiukevičiūtė vilnietes išvedė į priekį, o Greta Valikonienė dar po 13 minučių skirtumą padvigubino. Po pertraukos krito dar du įvarčiai: iš pradžių Skaistė Petrauskaitė, o besibaigiant dvikovai ir jau minėta G. Valiukevičiūtė. Nors vilnietėms tas paskutinis įvartis nedaug reiškė, tačiau Utenos ekipai jis didelio džiaugsmo neteikė – jis buvo šimtasis praleistas įvartis per šį sezoną.