Moterų A lygos 14 savaitė: „Gintra“ nestabdo, jaunosios šiaulietės pavijo uteniškes © lff.lt nuotr.

Nenumaldomai artėjanti sezono pabaiga ant „i“ po kiekvieno turo sudėlioja vis daugiau taškų.

Pavyzdžiui, praėjusi savaitė sostinės MFA „Žalgirio“-MRU merginoms beveik garantavo antrąją vietą, o Šiaulių SG-FA „Šiauliai“ tęsia kovą dėl 5-osios pozicijos.

Per 3 praėjusios savaitės rungtynes įmušta 19 įvarčių. Alika Isis Keene iš „Gintros-Universiteto“ ir Kamilė Vaičiulaitytė iš „Kauno Žalgirio“ pasižymėjo hetrikais.

Centrinė dvikova. Kai Šiaulių futbolo klubo „Gintra“ merginos užsitikrino čempiono titulą, dvikova dėl 2-osios vietos tapo esminiu šio sezono akcentu. Vilniaus MFA „Žalgiris“-MRU, ar, vis tik, pastaruoju metu žymiai geresnę sportinę formą demonstruojantis „Kauno Žalgiris“? Sostinės merginos laimėjo 6:3 ir A lygoje yra per plauką nuo 2-osios vietos, kurios per klubo istoriją dar niekada nepavyko pasiekti.

Kas lėmė vilniečių triumfą? Pirmoji pergalė buvo laimėti burtai. Kadangi per rungtynes pūtė gana stiprus vėjas, įtakos žaidėjų veiksmams jis turėjo pakankamai daug. Antroji didelė pergalė buvo dešinysis kraštas, kuriame gynyboje itin sėkmingai darbavosi Krystina Kozub, o priekyje dar sėkmingiau – Laura Ruzgutė.

Būtent Laura tapo pirmojo įvarčio autore. Įsiveržusi į baudos aikštelę ji užtikrintu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus. Verta pažymėti, kad tuo metu buvo sužaistos vos 5 minutės. Tas įmuštas įvartis tapo dar viena milžiniška „Žalgirio“-MRU pergale, nes po jo kaunietės atsitiesti taip ir nesugebėjo.

Sostinės ekipa šiose rungtynėse turėjo lyderę Gabiją Gedgaudaitę, kai kaunietės tikros lyderės rasti taip ir nesugebėjo. Aišku, K. Vaičiulaitytė pelnė 3 įvarčius, tačiau jie buvo pelnyti tuomet, kai MFA persvara buvo daugiau nei įtikinama.

Matydamas savo komandos bejėgiškumą, „Kauno Žalgirio“ vyriausiasis treneris Mantas Babušis dar pirmajame kėlinyje atliko 2 keitimus. Galime prisiminti, kad 3-iojo rato tarpusavio dvikovoje treneris ėmėsi tos pačios taktikos ir tąsyk ji davė teigiamą rezultatą. Šįsyk – ne.

Vilnietės ir toliau kūrė progas, o 2 iš jų dar iki pertraukos virto įvarčiais. Iš pradžių pabėgusi viena prieš vartininkę pasižymėjo Ana Cheminava, o per pridėtinį laiką – Ugnė Lazdauskaitė. Pastaroji taip pat įmušė atsidūrusi visiškai viena prieš varžovių vartininkę.

Antrąjį kėlinį kaunietės pradėjo gerokai aktyviau, tačiau tai truko vos keletą minučių. G. Gedgaudaitė iš maždaug 25 metrų baudos smūgiu pelnė ketvirtą įvartį ir, iš esmės, taškai šioje dvikovoje buvo sudėti. Merginos atsipalaidavo ir už tai buvo nubaustos dusyk. K. Vaičiulaitytė iš pradžių buvo palikta viena prieš vartininkę, o netrukus ji uždirbo ir pati realizavo 11 metrų baudinį.

Panika vilniečių veiksmuose? Galėjo būti, jei ne po keliasdešimties sekundžių A. Cheminavos dar vienas tikslus smūgis ir iki trijų įvarčių padidintas skirtumas. Tuo metu Kauno komandos žaidėjos tiesiog žiūrėjo kaip „Žalgirio“-MRU legionierė iš Sakartvelo viena nusivarė kamuolį per pusę aikštės bei smūgiu į devyniukę pelnė 5-ąjį komandos įvartį.

Per likusias 20 minučių komandos dar apsikeitė įvarčiais. Iš pradžių pasižymėjo K. Vaičiulaitytė, o jau per pridėtą laiką – U. Lazdauskaitė.

Bausmė „Gintrai“. Šalies čempionės iškovojo jau 17 pergalę paeiliui, 6:1 nugalėdamos Gargždų „Bangos“ ekipą. Vis tik, komandos vyriausiojo trenerio Rimanto Viktoravičiaus ta pergalė visiškai nesužavėjo. Dėl noro trūkumo ir prasto nusiteikimo jis savo auklėtines po rungtynių nubaudė „lenkiška“ treniruote, kai išilgai aikštės bėgi visa jėga, o tarp vartų – nedideliu tempu. Ir taip 4 ratus aplink aikštę.

„Nepavadinčiau to bausme. Tai atidirbimas to, kas nebuvo atidirbta per rungtynes. Futbolu reikia mėgautis, o ne dirbti darbą“, – po dvikovos kalbėjo R. Viktoravičius.

Chaotiškai pradėjusios rungtynes, „Gintros-Universiteto“ merginos pirmąjį įvartį pelnė tik 26 minutę. Vėliau žaidimas klostėsi lengviau, bet ne taip lengvai, kaip to norėtų treneris.

Vartininkės įvartis. Šiaulių SG-FA „Šiauliai“ iškovojo sezono pergalę ir vis dar tęsia kovą dėl penktosios vietos čempionate. Po šios pergalės šiaulietės taškais pavijo laipteliu aukščiau esančią „Utenos Utenio“ komandą. Be savo lyderės Liucijos Vaitukaitytės likusi „Utenos“ ekipa, reikia pripažinti, nebesugeba priešintis nei vienose rungtynėse.

Šiaulietės į priekį išsiveržė po Aušros Klevičkaitės realizuoto 11 metrų baudinio. Priminsime, kad Aušra yra vartininkė ir ji tapo antrąja šio sezono A lygos vartininke, kuri pasižymėjo įvarčiu. Pirmąja tapo „Gintros-Universiteto“ vartų sargė Meda Šeškutė pačioje sezono pradžioje sugebėjusi pasižymėti po baudos smūgio.