Mirė Olandijos futbolo legenda Rinusas Michelsas © Eurofootball.lt
Šį rytą Belgijos Aalst mieto ligoninėje sulaukęs 77-erių mirė legendinis Olandijos futbolininkas ir treneris, "totalinio" futbolo pradininkas, Rinusas Michelsas. Legendiniam žaidėjui dar 1986-aisiais buvo atlikta širdies operacija ir nuo to laiko, dėl širdies vožtuvo darbo sutrikimų, jis buvo intensyviai prižiūrimas medikų.

Atstovaudamas Amsterdamo "%c00138" Michelsas iš viso sužaidė 269 rungtynes per kurias įmušė 120 įvarčių, tapdamas gyva Olandijos futbolo legenda. Baigęs futbolininko karjerą jis vadovavo tam pačiam "Ajax",su kuriuo 1971-aisiais iškovojo Europos klubų Čempionų taurę. Vėliau Michelsas treniravo Ispanijos "%c00006" ekipą bei padėjo jai laimėti 1973/74 metų Ispanijos "La Liga" pirmenybes.

Tais pačiais 1974-aisiais Michelso vadovaujama Olandijos nacionalinė rinktinė pasiekė Pasaulio čempionato finalą, o 1988-aisiais laimėjo Europos čempionatą. To meto Olandijos rinktinės sudėtyje buvo tokie garsūs futbolininkai, kaip dabartinis "Barcelona" treneris Frankas Rijkaardas, Olandijos futbolo legendos Marco van Bastenas bei Ruudas Gullitas.

Savo, kaip trenerio karjerą Michelsas baigė 1984-aisiais. Paskutinis klubas, kuriam vadovavo šis garsus specialistas buvo Vokietijos Leverkuzeno "%c00008" ekipa.

Kolegų "Generolu" vadintas futbolo specialistas, kurį 1999 FIFA išrinko amžiaus treneriu, buvo labai mėgstamas tarp šios sporto šakos ekspertų ir gerbėjų, dėl to, kad propagavo akiai malonų bei atakuojantį futbolą.

Michelsas pirmasis pradėjo žaisti "totalinį" futbolą - tokį, kurį žaisdamas kiekvienas žaidėjas galėjo jaustis jaukiai bet kurioje aikštės vietoje, taip kurdamas žavų futbolo spektaklį.