Minsko turnyro starte - iš rankų išsprūdusi U-18 rinktinės pergalė

Roko Garasto vadovaujama Lietuvos jaunimo U-18 rinktinė (gimę 1999 m. ir jaunesni žaidėjai) rezultatyviomis lygiosiomis 2:2 pradėjo tarptautinį Minsko turnyrą, nepaisant to, kad mače prieš Izraelį du kartus pirmavo.

„Rezultatas ne prastas, pavyko du kartus nuginkluoti varžovų vartus ir matėsi, kad žaidėjai stengėsi iš savęs išspausti maksimumą. Gaila, kad pergalė išsprūdo iš rankų ir nepavykdavo ilgiau palaikyti kamuolio, kaip buvo reikalaujama ir kaip mes treneriai norėjome“, - po dvikovos sakė rinktinės treneris Rokas Garastas.

Nuo mačo pradžios abi rinktinės diktavo pakankamai aukštą tempą žaidime. Pirmosiomis rungtynių minutėmis varžovai iš Izraelio pabandė mūsiškių rinktinės vartų sargo Ovidijaus Šiaulio budrumą. Lietuviai neliko skolingi ir 5 minutę Domanto Vitkaus galva smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia priešininkų virpsto.

15 minutę D. Vitkaus prasiveržimas dešiniuoju kraštu baigėsi smūgiu, kurį atlaikė varžovų vartininkas, o pakartotiniu bandymu Matas Radžiukynas iš keletos metrų smūgiavo tiesiai į Izraelio komandos gynėją.

Kėliniui įpusėjus žaidimas kiek aprimo, tačiau kamuolio kontrolė vis dar priklausė Izraelio futbolininkams. 35 minutę dar vieną pavojingą lietuvių išpuolį sėkmingai neutralizavo varžovų gynėjai. Perdavimą baudos aikštelėje gavęs M. Radžiukynas smūgiavo, tačiau priešininkas griūdamas sugebėjo užblokuoti skriejantį kamuolį.

Antrąjį kėlinį Roko Garasto auklėtiniai pradėjo kur kas sėkmingiau. Sužaidus apie 10 minučių po Mato Radžiukyno įvarčio lietuviai išsiveržė į priekį.

Visgi po aštuonių minučių varžovai sugebėjo išlyginti rezultatą. Tačiau jau kitą minutę Lietuvos rinktinė surengė pavyzdingą greitą ataką, kurios smaigalyje atsidūręs kapitonas Germanas Daškevičius tiksliu smūgiu atstatė pusiausvyrą – 2:1.

65 minutę Izraelio futbolininkai buvo arti išlyginamojo įvarčio, tačiau mūsiškius fantastišku šuoliu išgelbėjo Ovidijus Šiaulys.

73 minutę varžovams pavyko išlyginti rezultatą, po to kai lietuviai neužtikrintai sužaidė gindami savo vartus.

Per likusį rungtynių laiką įvarčių nebuvo užfiksuota, tad finalinis teisėjo švilpukas užfiksavo rezultatyvias lygiąsias – 2:2.

Lietuvos U-18 rinktinė Minsko turnyro kovas pratęs antradienį dvikova prieš bendraamžius iš Rusijos, kurie pirmose rungtynėse 3:0 sutriuškino armėnus.

“Dvikovos metu vyravo aukštas tempas, tokį pasirinkome neatsitiktinai, nes planavome spausti varžovus ir bandyti pereiti į greitą puolimą. Kitose rungtynėse laukia, mano manymu, stipriausia šios grupės komanda, taigi bandysime rotuoti sudėtį. Išbandysime kitus žaidėjus, kurie rungtyniavo mažiau arba išvis neturėjo progos pasireikšti per pirmas rungtynes“, - teigė R. Garastas.

Rungtynių statistika

Lietuva U-18 – Izraelis U-18 2:2 (0:0)
Minsko maniežas, 200 žiūrovų
Teisėjas – A. Kurgheli (Baltarusija)
Įvarčiai: 50 min. Matas Radžiukynas, 58 min. G. Daškevičius (Lietuva); 56 min. Sharabi Yarin, 73 min. Sarsur Muhamad(Izraelis)
Įspėtas: 64 min. Matas Voronko (Lietuva)

Lietuva U-18: Ovidijus Šiaulys, Matas Voronko, Džiugas Raudonius, Tadas Paulikas, Deividas Skaržauskas, Matas Radžiukynas (72 min. Matas Gudaitis), Mantas Rusys (41 min. Domantas Putrius), Germanas Daškevičius (68 min. Arnas Borodinas), Edgaras Utkus (60 min. Paulius Golubickas), Domanas Vitkus, Žygimantas Urbietis.