Merginų U15 rinktinė po baudinių nusileido moldavėms © lff.lt

Moldovoje startavo UEFA „Development“ turnyras, skirtas įgyti žaidybinės patirties rinktinėms, sudarytoms iš 2010 metais gimusių žaidėjų.

Pirmose turnyro rungtynėse susitiko Moldovos ir Lietuvos rinktinės. Šiose rungtynėse lietuvės turėjo žaidybinę iniciatyvą ir daug susikurtų progų puolime, tačiau tai pergalės neužtikrino.

Pirmajame kėlinyje grėsmingus smūgius į Ionelos Munteanu vartus atliko Goda Smailytė, Elzė Česnauskaitė, Adriana Bystronovskaja ir Paulina Mockutė. Vienintelis įvartis krito 25 minutę, kai po G. Smailytės pakelto kampinio pasižymėjo P. Mockutė.

Antrajame kėlinyje išskirtinos dvi lietuvių progos, vos nesibaigusios įvarčiu – 66 minutę P. Mockutės smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos suspėjo išspirti Nicoleta Bighiu, o 75 minutę Shantalės Korol artimą smūgį atrėmė moldavių vartininkė.

Moldavių puolimas suaktyvėjo kėlinio antroje pusėje, tačiau turnyro šeimininkės įvartį pasiekė tik po kontraversiško baudinio 90+5 minutę, teisėjai užfiksavus Ievos Kaminskaitės pražangą.

Pagal šio turnyro nuostatus, rungtynėms pasibaigus lygiosioms 1:1, iš karto buvo mušami baudiniai. Moldavės realizavo visus penkis bandymus. Lietuvos komandos gretose taikliai smūgiavo S. Korol, G. Smailytė, I. Kaminskaitė ir E. Česnauskaitė, o penktasis P. Mockutės bandymas nebuvo sėkmingas.

Rungtynių įrašas

Rungtynių statistika: Moldova – Lietuva 1:1 (0:1), po baudinių 5:4

Vadul lui Vodės CPSM stadionas, teisėja – Oxana Cruc (Moldova);

Įvarčiai: 90+5 min. iš baudinio Cristina Soltan (Moldova); 25 min. Paulina Mockutė (Lietuva);

Įspėta: 90+4 min. Ieva Kaminskaitė (Lietuva);

Lietuvos merginų U15 rinktinės sudėtis: Ieva Kaminskaitė, Vanesa Gaudutytė, Aleksandra Samoilenko, Gabija Repečkaitė (46 min. Elizabeth Aleksandra Dudka), Gabija Dagytė, Paulina Mockutė, Goda Smailytė, Elzė Česnauskaitė, Grytė Vaisbrodė (46 min. Emilija Barkevičiūtė), Iveta Kalvytė, Adriana Bystronovskaja (71 min. Shantale Korol). Atsargoje: Tėja Banelytė, Augustė Kriūnaitė, Karina Zilberytė, Saulė Mulevičiūtė.