„Mėnesio mačas“ ir „Kauno Žalgirio“ kova dėl išlikimo - dvi A lygos turo intrigos

Prieš rinktinių pertrauką A lygos lyderės gali sustiprinti savo pozicijas. Tuo pačiu Marijampolės „Sūduva“ sužais ir vienas nukeltas rungtynes. Šiame ture didžiausio dėmesio sulauks „Mėnesio mačas“, kurį transliuos TV6 televizija bei „Kauno Žalgirio“ kova dėl išlikimo – tai yra dvi svarbiausios XXVI turo intrigos.

Ar „Mėnesio mačas“ įneš intrigos kovoje dėl titulo?

Po kelių pralaimėjimų „Sūduvai“ bei lygiųjų su „Jonava“ turnyro lentelėje „Trakų“ atsilikimas nuo čempionato lyderio greitai išaugo iki 12 taškų. Trečioje vietoje įsikūrę suvalkiečiai jų turi dar 4-iais mažiau, tačiau suvalkiečiai yra sužaidę trejomis rungtynėmis mažiau. Todėl, skaičiuojant prarastus taškus, Vilniaus „Žalgirio“ persvara yra ne tokia milžiniška – 7 taškai.

Šis pranašumas sostinės ekipai titulo dar negarantuoja, nes su pagrindiniais konkurentais teks susitikti čempionato V rate. Suprantama, „Sūduvai“ nukeltose rungtynėse taškai nėra garantuoti, tačiau šiuo metu ji demonstruoja bene geriausią futbolą A lygoje ir koją komandai gali pakišti tik po rinktinių pertraukos laukiantis nemažas rungtynių maratonas. Jam įveikti Suvalkijos klubas dar labiau sustiprino pajėgas, į komandą pakviesdamas patyrusį puolėją iš Kroatijos Josipą Tadičių, kiek anksčiau sudėtį papildė brazilų gynėjas Choco.

Šiame ture „Žalgiris“ keliaus į Klaipėdą, kur jo lauks retą pergalę antroje sezono pusėje iškovojęs „Atlantas“, praėjusiame ture palaužęs „Kauno Žalgirį“. Dvikova prieš čempioną „Mėnesio mače“ uostamiesčio ekipai bus puiki proga įrodyti, kad pelnyti trys taškai Kaune nebuvo atsitiktinumas ir tamsusis sezono periodas jau baigėsi. Tiesa, surasti daugiau motyvacijos kovai šeimininkams bus sunku, nes ketvirtoji vieta, turėjusi padovanoti vietą UEFA Europos lygos turnyre, prarado savo aktualumą po to, kai LFF taurę iškovojo Kauno „Stumbras“, tačiau vargu ar klaipėdiečiai nori čempionatą užbaigti iškritę iš pirmojo ketvertuko.

Čempionui pastarosios dienos nėra pačios saldžiausios. Todėl svarbiausias klausimas – kaip komanda reaguos į skaudų ir netikėtą pralaimėjimą taurės finale. Paskutines kelias rungtynes žaidimas A lygoje taip pat nebuvo labai įtikinantis, o bet koks taškų praradimas ims kelti papildomą įtampą. Negana to, šiame ture žaisti dėl diskvalifikacijų negalės net trys starto vienuolikės žaidėjai – Mantas Kuklys, Darvydas Šernas ir Egidijus Vaitkūnas. „Žalgirio“ suolelis nėra trumpas, tačiau tokiu momentu komandos treneriai tikrai norėtų turėti galimybę remtis visais pajėgiausiais komandos futbolininkais, nes dabar bet kokia žiežirba kovoje dėl titulo gali uždegti nereikalingą čempionui ugnį.

Ar po šio turo pasibaigs „Kauno Žalgirio“ sezonas?

Apie „Kauno Žalgirio“ likimą nuolat buvo svarstoma keliuose paskutiniuose turuose. Tai yra suprantama, nes paskutinės vietos likimas yra skaudus – bilietas į Pirmą lygą. Pralaimėjimas šiame ture iš esmės užbaigtų kauniečių sezoną ir likusios trejos rungtynės būtų tiesiog formalumas, nes „Jonavos“ pergalė išaugintų atsilikimą turnyro lentelėje iki dviženklės persvaros, atimdama ir matematines viltis išsikapstyti.

Pergalė taip vadinamose „šešių taškų“ rungtynėse šių vilčių dar nenužudytų, tačiau ir po jos žalgiriečių šansai išlikti prilygs kopimui į Everestą, nes komandos tvarkaraštyje dar laukia dvi akistatos su „Sūduva“ ir mačas su „Trakais“, kuriuose tikėtis maksimalaus taškų skaičiaus sau neleidžia net ir patys didžiausi optimistai. Žinoma, stebuklų futbole pasitaiko, bet iki jų visų pirma reikia įveikti „Jonavą“.

2017 m. A lygos XXVI turas

Rugsėjo 27 d. 18.00 „Atlantas“ – „Žalgiris“ (Klaipėdos centrinis stadionas)

Rugsėjo 27 d. 20.00 „Trakai“ – „Stumbras“ (LFF stadionas)
Rugsėjo 28 d. 17.00 „Jonava“ – „Kauno Žalgiris“ (Jonavos miesto stadionas)
Rugsėjo 28 d. 18.00 „Sūduva“ – „Utenis“ (ARVI arena)
Nukeltos A lygos XXII turo rungtynės

Spalio 2 d. 18.30 „Atlantas“ – „Sūduva“ (Klaipėdos centrinis stadionas)

Straipsnio įvertinimas: 2 0
 • L

  Uztenka spyriui isimtis daryti. Reikua pagal alsporgini principa

  • -1
 • ap6848

  Tikekimes,kad Spyri kita sezona tikrai pakeis komanda is pirmos lygos,gales parodyti ka sugeba pirmoje lygoje

  • +1
 • L

  Uztenka spyriui isimtis daryti. Reikua pagal alsporgini principa

  • -1
 • ap6848

  Tikekimes,kad Spyri kita sezona tikrai pakeis komanda is pirmos lygos,gales parodyti ka sugeba pirmoje lygoje

  • +1
 • ap6848

  Tikekimes,kad Spyri kita sezona tikrai pakeis komanda is pirmos lygos,gales parodyti ka sugeba pirmoje lygoje

  • +1
 • L

  Uztenka spyriui isimtis daryti. Reikua pagal alsporgini principa

  • -1

Kitos naujienos