Memphis, Rooney ir Kazachstanas – penki pastebėjimai šios savaitės Čempionų lygoje

Portalas Eurofootball.lt pateikia penkias įžvalgas iš šios savaitės UEFA Čempionų lygos rungtynių.

1) Memphis Depay turi žaisti kairėje. Louisas van Gaalas nevengia eksperimentų, kurie žiūrint iš šalies kartais atrodo netgi keistoki. Šis sezonas – ne išimtis. „Manchester United“ treneris nuo pirmųjų dienų pateikė du netikėtumus – Daley Blindas centro gynėjo pozicijose, o Memphis Depay – vadinamoje dešimto numerio pozicijoje.

Jei pirmasis eksperimentas suveikė stebėtinai gerai, antrasis, panašu, buvo nesėkmė. Rungtynėse prieš „Club Brugge“ M. Depay buvo grąžintas į sau įprastą vietą kairiame atakos krašte bei pelnė du įvarčius.

Verta pastebėti, kad įvarčiai visų pirma buvo pozicinio pokyčio pasekmė. M. Depay savo tipiniu stiliumi kirto iš kairės į centrą bei smūgiavo į vartus. Turbūt niekam nebekyla abejonių, kokia olando pozicija yra pati stipriausia, o dešimtojo numerio rolę L. van Gaalas turėtų patikėti kam nors kitam.

2) Wayne‘o Rooney problema. W. Rooney jau ne pirmą sezoną yra probleminis „Manchester United“ žaidėjas. Bėda ta, jog jo autoritetas komandoje yra didžiulis, tačiau pasirodymai aikštėje to autoriteto nebepateisina.

W. Rooney niekada nebebus efektyvus žaidėjas atakos smaigalyje. Jis neturi atitinkamo sudėjimo ir fizinės jėgos tam, kad galėtų užsikabinti ir palaikyti kamuolį, kol į ataką įsitrauks komandos draugai. Jis nebeturi tokio staigumo kaip anksčiau, kurio dėka jis galėtų pabėgti nuo gynėjų. Jis nėra itin efektyvus spaudžiant varžovų gynėjus. Jis nesugeba žaisti "netikro devintojo numerio rolėje", nes tam neturi adekvataus aikštės matymo bei kuriamųjų sugebėjimų.

Bėda ta, kad W. Rooney yra lygiai toks pat neefektyvus ir kitose pozicijose, ar tai būtų po puolėju, ar aikštės centre. Tačiau jo autoritetas veda prie to, kad žmonės jį sugeba pateisinti, iš konteksto ištraukdami vieną ar kitą gražesnį jo žaidimo epizodą.

3) Kazachstanas greitai turės komandą Čempionų Lygoje. Jeigu dar ne šiemet, tai bet kokiu atveju tikrai įvyks per artimiausius kelis metus.

Pinigai futbole kalba ir kalba garsiai, o kazachų futbolo klubai sparčiai turtėja. Dar prieš keletą metų patekimas į paskutinį Čempionų lygos atrankos etapą Kazachstano komandoms atrodė panašesnis į utopiją, o ne realius tikslus, tačiau dabar realybė visai kitokia.

Prieš porą sezonų ant pagrindinio Čempionų lygos turnyro slenksčio buvo Karagandos „Šachtior“ klubas, tačiau lemiamas barjeras pasirodė truputį per aukštas. Tačiau šiemet kitam šalies klubui „FC Astana“ ši svajonė atrodo ranka pasiekiama. Tereikia išsaugoti namuose iškovotą rezultatą prieš „APOEL“.

4) „Monaco“ turi problemų, bet nurašyti juos – anksti. „Monaco“ problemos kyla iš labai aiškios priežasties – neišvengiamais atrodančių gynėjų Aymeno Abdennouro ir Layvino Kurzawa išvykimų.

Monegaskai pernai garsėjo itin tvirta gynyba. Pernai „Ligue 1“ pirmenybėse jie praleido vos 26 įvarčius – tai buvo ryškiai geriausias rezultatas visoje Prancūzijoje, o Čempionų lygos grupių etape vartininkas Danielis Subašičius per šešias rungtynes buvo nuginkluotas vos vieną kartą.

Tačiau vakar komanda besigindama atrodė nepastovi ir nervinga. Akivaizdžiai trūko A. Abdennouro lyderio sugebėjimų ir užtikrintumo, o L. Kurzawa pakeitęs Eldersonas Echiejile visą vakarą sunkiai tvarkėsi su Sofiane‘u Feghouli - alžyriečiui pastoviai pavykdavo atsidurti už „Monaco“ gynėjo nugaros. Pirmasis įvartis buvo to pasekmė. Antrasis kilo iš ne itin atsakingos asmeninės gynybos. Trečiasis – po to, kai gynėjai tiesiog nesugebėjo tinkamai išmušti kamuolio iš baudos aikštelės.

Tokios klaidos praėjusio sezono „Monaco“ buvo visiškai nebūdingos. Tačiau yra ir gerų naujienų. „Monaco“ atakuojantis žaidimas buvo labai smagus akiai, perdavimai – staigūs ir tikslūs, o Anthony Martialis, ypač antrajame kėlinyje, buvo tapęs tikru „Valencia“ gynėjų galvos skausmu.

Bus sunku, tačiau „Monaco“ nurašyti dar ankstoka.

5) „Celtic“ pasišovė sau į koją. Glazgo klubas atrodė pakeliui į Čempionų lygos grupių etapą. 2-0 po 10 minučių, 3-1 per antro kėlinio pridėtą laiką.

 

Tačiau dvi neatidžios klaidos lėmė tai, jog į Švediją „Celtic“ važiuos turėdami labai slidų rezultatą. Savo buvusią komandą žudė Jo Inge Bergetas, tačiau Glazgo komandos gynyba prie to prisidėjo gana smarkiai.

Pirmojo „Malmo“ įvarčio metu J. Bergetas turėjo ryškiai per daug laiko smūgiui. Tačiau įvartis, kritęs paskutiniąją antrojo kėlinio pridėto laiko minutę, buvo tikras smūgis į dantis. Nesusipratimas baudos aikštelėje, po kurio kamuolys atšoko J. Bergetui, o šis galingu smūgiu sušaudė C. Gordoną. Tai yra įvartis, kurio būti neturėjo. Glazgo komanda gali kaltinti tik patys save, jog į atsakomąsias rungtynes Malmėje nevažiuoja su užtikrinta persvara.

„Celtic“ turės gintis gerokai atidžiau, jeigu jie nori sugrąžinti Čempionų lygą į „Celtic Park“ stadioną. Pripažinkime  - „Celtic“ Čempionų lygai yra reikalingas. Nepaisant to, jog komandos pajėgumas per pastaruosius 10 metų laipsniškai krinta, šio klubo fanai vis dar sugeba sukurti nepamirštamą atmosferą stadione.