Mažojo futbolo rinktinė sutriuškino Maroko komandą

Vėlų pirmadienio vakarą Kretos salos Retimno mieste Lietuvos mažojo futbolo asociacijos rinktinė sužaidė savo antrąsias rungtynes Socca pasaulio čempionate. Antruoju Lietuvos varžovu tapo Maroko rinktinė, kurią taip pat pavyko įveikti sausu rezultatu, net 6:0 (3:0).

Priminsime, kad pirmose čempionato rungtynėse Lietuva 3:0 įveikė Belgiją, tad tai buvo antroji Lietuvos pergalė iš eilės, o šeši taškai yra geriausias Lietuvos mažojo futbolo rinktinės pasiekimas tokio lygio pirmenybėse.

Mačą prieš Maroką lietuviams ir vėl pavyko pradėti puikiai bei įmušti ankstyvą įvartį. Aivydas Ruškys gražiai suklaidino varžovus ir krisdamas kamuolį pasiuntė į vartų kampą – 1:0.

Marokas progų praktiškai neturėjo. Drausminga lietuvių gynyba varžovams neleido sukurti nieko pavojingo, apart vienos atakos, kurią puikiai sustabdė laiku vartus palikęs vartininkas Mantas Šumskis. Tuo metu Lietuva greitais prabėgimais puolime privertė varžovus prasižengti pavojingose situacijose. Už tai Marokas buvo baudžiamas geltonomis kortelėmis, tad Lietuva kurį laiką turėjo vieno žaidėjo persvarą, nes pagal Socca taisykles už geltoną kortelę žaidėjas turi palikti aikštę 2 minutėms ir jo niekas pakeisti negali.

Kiekybine persvara Lietuvai pavyko pasinaudoti puikiai. Varžovams prasižengus šalia baudos aikštelės, A. Ruškys preciziškai tiksliai smūgiavo į vartų kampą ir rezultatas tapo 2:0.

Neilgai trukus, po dar vienos eilinės Maroko pražangos arti savo vartų, teisėjas neturėjo kitos išeities, o tik parodyti raudoną kortelę varžovams. Tai ir buvo padaryta, tad Lietuva įgavo kiekybinę persvarą, kurią turėjo iki mačo pabaigos. Prieš pat pertrauką A. Ruškys galėjo dar kartą džiaugtis, nes į savo sąskaitą įsirašė „hat-tricką“. Sulaukęs perdavimo iš Valentino Baranovskij, A. Ruškys smeigė stiprų šūvį iš aštraus kampo, kuris nepaliko jokių šansų varžovų vartininkui – 3:0.

Antrajame kėlinyje Marokas jau neturėjo kur dėtis ir, net žaisdami mažumoje, bandė spausti Lietuvos mažojo futbolo rinktinę. Kelis smūgius varžovams pavyko atlikti, bet M. Šumskis toliau demonstravo nepriekaištingą žaidimą ir išlaikė sausus vartus.

Visgi varžovų spaudimas atvėrė spragas jų gynyboje ir viena tokių vos nepasinaudojo V. Baranovskij, bet jis buvo nugriautas, o teisėjas marokiečiui parodė antrą geltoną kortelę. Taigi, varžovų aikštėje liko vos keturi, tad Lietuva jau turėjo dvejų žaidėjų persvarą. Ją išnaudoti galėjo A. Ruškys, kuris per kelias akimirkas turėjo du šansus, bet vienas smūgis sudrebino skersinį, o kitu bandymu buvo smūgiuota šalia virpsto.

Tačiau tą persvarą išnaudojo kiti rinktinės nariai, vos per minutę įmušę du įvarčius. Ketvirtąjį rinktinės įvartį pelnė Dominikas Stankevič, į vartus kamuolį pasiuntęs po rikošeto, o po kelių sekundžių iš arti pasižymėjo jo komandos draugas „Ryto“ komandoje – Valdemaras Šaveiko.

Per likusį laiką Lietuva dominavo aikštėje, priversdama varžovus galvoti tik apie gynybą, bet nuo dar vieno įvarčio jie apsiginti nesugebėjo. Prieš pat finalinį švilpuką Paulius Sakalis stipriu smūgiu įtvirtino Lietuvos pergalę ir žaidėjai galėjo švęsti.

Po rungtynių pakalbintas vyriausiasis Lietuvos mažojo futbolo rinktinės treneris Mandinho liko patenkintas iškovota pergale, o labiausiai jį džiugino komandos disciplina.

„Galvoju, kad tai buvo labai svarbus rezultatas ir svarbi pergalė. Kai kuriais momentais galėjome sužaisti protingiau, bet likau patenkintas savo vyrais. Tai buvo labai svarbios rungtynės. Marokas yra gera komanda ir pridarė daug bėdų Lenkijai, todėl esu labai patenkintas rezultatu ir disciplina. Kai žaidi turėdamas dviejų žaidėjų persvarą, kartais atsipalaiduoji ir aikštėje darai tai, ko normaliose rungtynėse nedarytum, bet mano komanda išlaikė discipliną viso mačo metu ir man tai yra labai svarbu“, – po mačo kalbėjo Mandinho.

Trečiadienį Lietuva 18 val. susitiks su Velsu, o ketvirtadienį 15 val. - su Lenkija

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė