Marijampolėje - šventė: "Sūduva" nutraukė užsitęsusį medalių alkį

Nuo 2012 metų karštligiškai dėl medalių kovojusi Marijampolės „Sūduva“ pagaliau pasiekė savo – pasidabino bronza.

32-ojo „SMScredit.lt A lygos“ turo mače marijampoliečiai namuose 3:1 (2:1) nugalėjo tiesioginį konkurentą Klaipėdos „Atlantą“ bei užsitikrino trečią poziciją.

Klaipėdiečiai suprato šios dvikovos svarbą ir, susitikimo pradžioje pasinaudodami ne visai užtikrintu „Sūduvos“ centro gynėjų žaidimu, sukūrė kelias pavojingas progas. Arti tikslo buvo Maksimas Maksimovas – rusas stipriai smūgiavo, tačiau Ivanas Kardumas koja smūgį atrėmė. Netrukus šalia vartų spyrė Domantas Šimkus, o po dar po poros minučių vartų sargas iš Kroatijos sugavo Ovidijaus Verbicko spirtą kamuolį.

Visgi 12-ąją minutę „Sūduva“ pasižymėjo pirma. Baudos aikštelėje Predragas Pavlovičius surado Tomą Radzinevičių, kuris smūgiu iš arti nepaliko Povilui Valinčiui nė menkiausios galimybės išgelbėti komandą. Tuo „Atlanto“ bėdos nesibaigė: 21-ąją minutę Konstantinui Sarsanijai teko pakeisti gerą sportinę formą sezono pabaigoje demonstruojantį Donatą Kazlauską, kuris patyrė traumą.

Kaip ten bebūtų, atlantiečiai sėkmingai paspausdavo varžovus, kurie neretai klysdavo savo aikštės pusėje. Aktyviai rungtyniavo Marius Papšys – būtent po šio saugo perdavimo buvo įmuštas išlyginamasis įvartis. 27-ąją minutę M. Maksimovas iš gana sudėtingos situacijos puikiai smūgiavo galva ir atstatė pusiausvyrą. Rusas pasižymėjo antrame mače iš eilės.

Kėlinio pabaigoje žaidimas išsilygino, bet „Sūduva“ sugebėjo paskutinę minutę pelnyti psichologiškai itin svarbų įvartį. Po savalaikio Nermino Jamako perdavimo prieš P. Valinčių iššoko Ernestas Veliulis, kuris bosnio sukurta proga pasinaudojo nepriekaištingai.

Iš karto po pertraukos dar vieną „Sūduvos“ saugo smūgį atrėmė puikiai sužaidęs „Atlanto“ vartų sargas, tačiau 62-ąją minutę jis vėl buvo bejėgis. Dar kartą suveikė N. Jamako ir E. Veliulio duetas, o ataka baigėsi tiksliu smūgiu pažeme bei trečiuoju įvarčiu.

Taktiškai brandžiai rungtyniavę marijampoliečiai užtikrintai gynėsi nuo „Atlanto“ atakų. Tik sykį, mačui artėjant į pabaigą, Ovidijus Verbickas pavojingai smūgiavo iš toli, priversdamas puikią reakciją pademonstruoti I. Kardumą.

„Sūduvos“ strategas Vladimiras Čeburinas pasidabino kitokios prabos „SMScredit.lt A lygos“ medaliu. 2014 metais specialistas iš Kazachstano atvedė Pakruojo „Kruoją“ link sidabro.