"Man Utd" po pratęsimo triumfavo FA taurėje (FOTO, VIDEO)

Šeštadienį 19 valandą 30 minučių Lietuvos laiku "Wembley" stadione įvyko 2016 metų FA taurės finalas. Po dramatiškos kovos iškovotu trofėjumi džiaugėsi futbolininkai iš Mančesterio.

Ginklus tarpusavyje legendiniame Anglijos stadione surėmė Londono "Crystal Palace" prieš "Manchester United". Po permainingos ir pratęsimo pareikalavusios kovos pergale rezultatu 1-2 džiaugėsi "raudonieji velniai", kuriems FA taurės trofėjus buvo 12 klubo istorijoje.

Pirmajame kėlinyje vyravo aktyvus futbolas, tačiau nei viena komanda neturėjo ryškios persvaros. Tiek vieni, tiek kiti atliko po keletą grėsmingų smūgių, bet vartininkams itin daug darbo per pirmąsias 45 minutes nereikėjo atlikti ir komandos stojo į kovą antrajame kėlinyje.

Kitos 45 minutės buvo kur kas aktyvesnės ir kupinos progų. Kėlinio pradžioje arti įvarčio buvo "Man Utd" saugas Marouane'as Fellaini, tačiau belgo smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą. 62-ąją minutę "Crystal Palace" ekipą nuo įvarčio ir vėl išgelbėjo virpstas. Šį kartą galva smūgį atliko Anthony Martialis.

Vis dėlto 78-ąją minutę "Wembley" stadionas išvydo pirmąjį įvartį. Aikštėje šešias minutes praleidęs Jasonas Puncheonas po netikėto perdavimo liko vienas kairiajame krašte ir galingu smūgiu nepaliko jokių vilčių Ispanijos rinktinės vartininkui Davidui De Gea.

"Man Utd" po praleisto įvarčio nepasimetė ir rezultatas 81-ąją minutę vėl tapo lygus. Juanas Mata baudos aikštelėje sulaukė netikėto kamuolio ir rikošetu jį pasiuntė į varžovų ginamų vartų tinklą.

Per likusį pagrindinį laiką komandos rimtesnių progų nesukūrė, todėl buvo žaidžiamas pratęsimas. Pirmajame pratęsimo kėlinyje aktyvesni buvo Londono miesto ekipos žaidėjai, bet pasižymėti įvarčiu jiems nepavyko. Vis dėlto pačioje pabaigoje sulaukė varžovų dovanėlės - Chrisas Smallingas neleistinai sustabdė Yannicką Bolasie ir už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas iš aikštės.

Antrajame pratęsimo kėlinyje taip pat aktyvesni buvo "Crystal Palace". Nuo pat 106 minutės Alano Pardew auklėtiniai bandė pasinaudoti kiekybiniu pranašumu, tačiau 110-ąją minutę buvo nubausti nedovanotina klaida. Jesse Lingardas pirmasis suskubo prie atšokusio kamuoliu ir galingu smūgiu išvedė "Man Utd" į priekį ir padėjo po dviejų metų pertraukos džiaugtis trofėjumi.

Paskutinį kartą FA taurėje "Man Utd" klubas buvo triumfavęs 2004 metais. Tai pirmasis "raudonųjų velnių" titulas, kai komandai vadovauja Louisas van Gaalas.

"Crystal Palace" 1 - 2 "Manchester United"
78' [1 - 0] J. Puncheon
81' [1 - 1] J. Mata
110' [1 - 2] J. Lingard
105' C. Smalling ("Man Utd") pašalintas iš aikštės

Startinės sudėtys:

"Crystal Palace": Hennessey; Ward, Dann, Delaney, Souare; Zaha, Cabaye, McArthur, Jedinak, Bolasie; Wickham.

Atsarginiai: Speroni, Kelly, Mariappa, Sako, Puncheon, Gayle, Adebayor.

"Manchester United": De Gea, Valencia, Smalling, Blind, Rojo, Carrick, Fellaini, Mata, Rooney, Martial, Rashford.

Atsarginiai: Romero, Darmian, Jones, Schneiderlin, Herrera, Young, Lingard.