M. Rojo įvartis rungtynių pabaigoje išgelbėjo Argentiną nuo tragedijos pasaulio čempionate (VIDEO)

Antradienį vakare finišavo D grupės kovos. Į lemiamą kovą Sankt Peterburge stojo Nigerijos ir Argentinos rinktinės. Argentina išvengė tragedijos, o rungtynių herojumi tapo gynėjas Marcosas Rojo – argentiniečiai šventė pergalę, kuri jiems garantavo antrąją poziciją grupėje.

Rungtynės prasidėjo gana aktyviu abiejų komandų žaidimu – argentiniečiai kiek daugiau laiko žaidė su kamuoliu, tačiau nigeriečiai grasino greitomis atakomis.

14-ąją minutę pagaliau savo rinktinę pradžiugino dvi rungtynes iš eilės tylėjęs Lionelis Messi – puikų perdavimą nuo Evero Banegos gavęs „Barcelona“ puolėjas atitrūko nuo varžovų ir tiksliu smūgiu išvedė Argentiną į priekį.

33-ąją minutę L. Messi galėjo padidinti pranašumą iki dviejų įvarčių – argentinietis atliko baudos smūgį, tačiau kamuolys atsitrenkė į virpstą ir rezultatas liko 1:0.

Antrasis kėlinys Argentinai prasidėjo nesėkmingai – jau pačioje jo pradžioje Javieras Mascherano neleistinai sustabdė varžovą baudos aikštelėje ir į jų vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys. Victoro Moseso koja nesudrebėjo – jis šaltakraujišku smūgiu išlygino rezultatą ir vėl sukomplikavo argentiniečių šansus.

Po praleisto įvarčio Argentinos komandai kurti atakas varžovų aikštėje taip paprasta nebuvo – Nigerija pajuto savo žaidimą ir su Ahmedu Musa priešakyje grasino varžovų vartams.

76-ąją minutę Argentinos rinktinės gerbėjams trumpam buvo nustojusi plakti širdis – rungtynių arbitras iš Turkijos pasinaudojo VAR sistema ir peržiūrėjo galimą žaidimą ranka. Nors Marco Rojo sužaidė ranka savo baudos aikštelėje, teisėjas skirti antrojo 11 m. baudinio nesiryžo.

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 10 minučių, Argentina ėjo va bank – išėmė gynėją ir į kovą metė Sergio Aguero. Greitų vaisių šis taktinis išsidėstymas neatnešė.

86-ąją minutę Argentinos rinktinę nuo tragedijos išgelbėjo baudos aikštelėje atsidūręs Marcosas Rojo, kuris po tikslaus perdavimo iš krašto tiksliu smūgiu į patį vartų kampą nepaliko vilčių varžovų vartininkui.

Per likusį laiką Nigerijos komandai išsigelbėti taip ir nepavyko – Argentina išsaugojo teigiamą rezultatą bei džiaugėsi patekimu į kitą etapą. Pietų amerikiečių aštuntfinalyje lauks ne pats silpniausias varžovas – savo grupėje pirmąją vietą užėmę prancūzai.

Nigerija 1 – 2 Argentina
14‘ [0 – 1] L. Messi
51‘ [1 – 1] V. Moses (11 m. baudinys)
86‘ [1 – 2] M. Rojo