M. Hamšikas - dėl meilės "Napoli" klubui nugarą M. Raiolai atsukęs futbolininkas (straipsnis)

18-metis vartininkas Gianluigi Donnarumma šiuo metu yra bene daugiausiai Europos žiniasklaidos dėmesio sulaukiantis futbolininkas. Jaunas italas, atsisakęs pasirašyti naują kontraktą su "Milan", parodė moderniojo futbolo spragas. Meilę "Rossoneri" ekipai sezonu metu žadėjęs vartų sargas supykdė savo klubo sirgalius - šie Europos jaunimo čempionate mėtė netikrus pinigus prie žaidėjų vartų ir iškabino plakatą su užrašu "Dollarumma".

Neabejojama, kad prie šio G. Donnarummos sprendimo prisidėjo tik super agentu vadinamas Mino Raiola, savo klientams uždirbantis geriausius įmanomus kontraktus. M. Raiola transferų naujienų įkarštyje buvo ir praėjusią vasarą - jo klientas Paulis Pogba už rekordinę sumą persikėlė į "Manchester United", o pačiam agentui asmeniškai į kišenę nukrito net 46 mln. eurų.

Nors ir daugelis futbolo sirgalių su M. Raiolos metodais nesutinka, nenuginčysi fakto, kad jis gali išspausti maksimumą iš klubų, kurie finansiškai pildo tiek jo, tiek žaidėjų piniginę. Tačiau moderniajame futbole yra likę pavyzdžių, kurie parodo tikrąsias futbolo vertybes.

29-erių metų "Napoli" kapitonas buvo vienas iš nedaugelio M. Raiolos klientų, kuris nesusigundė agento pasiūlymais ir visiems laikams atsisakė jo paslaugų.

"Marekas yra puikus futbolininkas, o kai tu jauti, kad toks esi, privalai pakeisti aplinką, jog įrodytum savo vertę", - 2012 metų vasarą M. Raiola šiuos žodžius sakė Italijos radijui. - Didieji sportininkai turi ieškoti naujos motyvacijos, ir nesvarbu - tu esi Lionelis Messi, Ibrahimovičius ar Hamšikas. Priešingu atveju tu nesi pilnavertis žaidėjas".

Po to, kai M. Raiola užtikrino Zlatano Ibrahimovičiaus persikėlimą į Paryžiaus "Saint-Germain" už 20 milijonų eurų, jis buvo įsitikinęs, kad tais pačiais pėdsakais turėtų pasekti ir Marekas Hamšikas. Būtent tais metais Slovakijos rinktinės kapitonas padėjo "Napoli" klubui Italijos taurės finale rezultatu 2-0 nugalėti Turino "Juventus" ir pirmą kartą po 20 metų pertraukos klubo lentyną papildyti trofėjumi.

Po penkerių praleistų metų "Napoli" klube ir triumfo Italijos taurėje, M. Raiola buvo įsitikinęs, kad dabar yra tinkamiausias metas sau ir savo klientui uždirbti geriausią įmanomą sandorį. 2012 metais slovakas buvo didžiųjų klubo akiratyje, todėl garsusis agentas nenorėjo praleisti šios galimybės.

Tačiau po 10 metų nuo juo atvykimo į Neapolį ir penkerių, kai M. Raiola norėjo savo klientą išsiųsti į kitą komandą, M. Hamšikas vilki to pačio "Napoli" klubo marškinėlius ir nebeturi jokių ryšių su dabar jau buvusiu jo agentu. Dabar M. Hamšiką atstovauja jo tėvynainis Jurajus Venglosas, kurio citatos apie savo klientą nuo M. Raiolos skiriasi kaip diena ir naktis.

"Aš esu profesionalas, kai derybiniai procesai vyksta tarp dviejų klubų, tačiau nėra jokios paslapties, kad "Juventus" ir kiti klubai rodė didžiulį susidomėjimą Mareku", - CRC radijui ne taip seniai sakė J. Venglosas. - Tačiau Mareko noras visada buvo vienas - likti "Napoli" klube".

Po to, kai Turino "Juventus" klubo vilionėms neatsispyrė "Napoli" puolėjas Gonzalo Higuainas, "senoji senjora" M. Hamšikui siūlė galimybę ne tik dirbti kartu su savo buvusiu komandos draugu, bet ir būti vienoje komandoje su savo vaikystės herojumi Pavelu Nedvedu (dabartiniu "Juventus" vice pirmininku - red. past). Tačiau ir pats P. Nedvedas puikiai suprato M. Hamšiko pasirinkimą, nes jis praeityje buvo atsisakęs vilionių iš Milano "Inter" klubo, kuris tada išgyveno aukso amžių.

P. Nedvedas duodamas interviu yra aiškinęs savo sprendimą likti "Juventus" klube: "Kai Jose Mourinho sužinojo, kad aš nepasirašysiu naujo kontrakto su "Juventus" iškart kreipėsi į mane. Jis man pasakė, kad turiu galimybę pasimėgauti puikiu sezonu, jeigu atvyksiu į "Inter". Jose žadėjo, kad atvykęs į "Inter" laimėsiu Čempionų lygą, jeigu, žinoma, pasitikėsiu juo.

Aš buvau nustebintas ir sujaudintas tokiu pasiūlymu, nes iš kitų žaidėjų, kurie treniravosi su Jose tuo metu girdėjau nemažai gerų atsiliepimų apie jį. Tačiau aš nesusigundžiau šia galimybe, nors ir turėjau progą gauti didelius pinigus ir puikią komandą, su kuria būtume laimėję daug titulų.

Man svarbiausia buvo pagarba. Aš per daug mylėjau "Juventus" komandos sirgalius, todėl būtų neteisinga keltis į savo didžiausių konkurentų komandą ir prisidėti prie jų sėkmės. Aš tai nesakau iš sirgaliaus pusės, sakau tai kaip tikras futbolo profesionalas, kuriuo visada ir stengiausi būti. 

Pasakyti "ne" "Inter" klubui buvo visiškai teisingas sprendimas, nors jie tą sezoną ir laimėjo Čempionų lygą. Tačiau man svarbiausia buvo likti ištikimu ir išlaikyti sirgalių meilę."

M. Raiolos pagundų atsisakęs M. Hamšikas prie dabartinio "Napoli" trenerio Maurizio Sarri tapo tik dar svarbesne komandos dalimi. Slovakas yra daugiausiai pavojingų progų sukuriantis "Serie A" futbolininkas (74), taip pat saugas yra daugiausiai vadinamųjų "trečių" perdavimų atliekantis žaidėjas (831) ir turintis milžinišką įtaką kamuolio kontrole varžovų aikštės pusėje paremtu M. Sarri futbolu.

M. Hamšikas, šį sezoną pelnęs 15 įvarčių ir atlikęs beveik tiek pat rezultatyvių perdavimų, nesunkiai surastų vietą bet kuriame stipriausiame Europos klube, kuris suteiktų galimybę kovoti dėl pačių aukščiausių tikslų, tačiau saugas yra laimingas dėl to, kad artėja link rezultatyviausio klubo žaidėjo rekordo, kuris kol kas priklauso legendiniam Diego Maradonai.

Sunku įsivaizduoti, kad kažkas kitas galėtų labiau pavergti neapoliečių širdis nei Argentinos futbolo legenda, tačiau dabartinis jų kapitonas yra labiausiai mylimas "Napoli" klubo atstovas nuo šlovingų 1980-ųjų metų. M. Hamšiką šiuo metu nuo rezultatyviausio visų laikų klubo žaidėjo rekordo skiria vos trys įvarčiai. Žinoma, legendinio argentiniečio rekordui lygių nebus - slovakas per 10 metų jau spėjo sužaisti beveik dvigubai daugiau rungtynių nei D. Maradona.

"Nėra geresnės vietos pasaulyje laimėti titulų nei čia su "Napoli", - po triumfavo 2012 metų Italijos taurėje sakė M. Hamšikas. - Tai yra dėl to, nes šį titulą laimime ne tik mes kaip žaidėjai, bet ir visas miestas bei sirgaliai. Tai šį laimėjimą daro tik dar labiau išskirtiniu".

M. Hamšiko apsisprendimas visą savo karjerą aukoti "Napoli" klubui yra išties drąsus ir pavyzdys visiems futbolininkams. Pats slovakas puikiai supranta, kad su "Napoli" taip ir gali nebelaimėti jokių svarbių trofėjų, tačiau futbolininką labiau žavi galimybė vilkėti tik savo mylimos ekipos marškinėlius.

"Aš turiu viską, ko man reikia Neapolyje ir Italijoje. Futbolas man visada buvo svarbiausias, o galimybę rungtyniauti "Napoli" klube jau 10 metų yra didžiausias pasiekimas mano gyvenime. Priežastis, kodėl čia likau yra futbolas, kurį aš įsivaizduoju. Čia esu bendruomenės dalis, šeima. Neapolis mano širdyje užima ypatingą vietą", - sakė M. Hamšikas.

Nepaisant puikios M. Hamšiko istorijos, žiniasklaidoje šią vasarą ir toliau mirgės pranešimai apie G. Donnarummos ir M. Raiolos tolimesnius žingsnius.

Futbolininkų karjeros trunka ne tiek ilgai, todėl kiekvienas turi galimybę susidaryti savo prioritetus. Tačiau mes kaip žmonės ir futbolo sirgaliai ieškome kažko ypatingo, kad meilė futbolui būtų dar stipresnė. Ir vienas būdų šį jausmą sustiprinti yra ištikimybę ir amžina meilė vienam klubui.

Pats šios istorijos herojus M. Hamšikas yra sakęs: "Man reikia turėti kažką daugiau nei pinigų ar trofėjų - aš turiu jausti kažką savo širdyje."

 

Tekstas parengtas pagal "The Sportsman" straipsnį

Aivaras Katutis, eurofootball.lt

Straipsnio įvertinimas: 31 1
 • Rube

  marekas yra tiesiog mldc bicas

  • +1
 • marek

  tu esi klubo legenda pagarba tau parodyk kad ir rinktinej nepescias prasimusk i world cup

  • +12
 • eee

  Mouras pasiule nedvedui ateiti ir laimeti cempionu lyga. Atsisake, o Mouras ir pasieme Cempionu lyga 😀 muahaha

  • -19
 • Dzo

  Taip tampama legendomis...

  • +26
 • Darek

  Puikus poelgis 😃 atsisakyti storo lopo agento paslaugu.

  • +31
 • Rube

  marekas yra tiesiog mldc bicas

  • +1
 • marek

  tu esi klubo legenda pagarba tau parodyk kad ir rinktinej nepescias prasimusk i world cup

  • +12
 • eee

  Mouras pasiule nedvedui ateiti ir laimeti cempionu lyga. Atsisake, o Mouras ir pasieme Cempionu lyga 😀 muahaha

  • -19
 • Dzo

  Taip tampama legendomis...

  • +26
 • Darek

  Puikus poelgis 😃 atsisakyti storo lopo agento paslaugu.

  • +31
 • Darek

  Puikus poelgis 😃 atsisakyti storo lopo agento paslaugu.

  • +31
 • Dzo

  Taip tampama legendomis...

  • +26
 • eee

  Mouras pasiule nedvedui ateiti ir laimeti cempionu lyga. Atsisake, o Mouras ir pasieme Cempionu lyga 😀 muahaha

  • -19
 • marek

  tu esi klubo legenda pagarba tau parodyk kad ir rinktinej nepescias prasimusk i world cup

  • +12
 • Rube

  marekas yra tiesiog mldc bicas

  • +1

Kitos naujienos