M. Clattenburgo išpažintis – pražiopsojęs nuošalę Čempionų lygos finale, specialiai skyrė 11 m. baudinį į „Real“ vartus © Reuters nuotr.

Praeityje teisėju dirbęs Markas Clattenburgas su Anglijos žiniasklaida pasidalijo netikėtais faktais iš 2016-ųjų metų UEFA Čempionų lygos finalo.

2015-16 m. sezone dėl svarbiausio klubinio trofėjaus Milane susigrūmė dvi Madrido komandos – „Atletico“ ir „Real“. Taurę į viršų po varginančios kovos ir 11 m. baudinių serijos iškovojo Zinedine‘o Zidane‘o kariauna.

„Real“ į priekį įsiveržė jau 14-ąją minutę, tačiau 79-ąją minutę rezultatą išlygino ir komandas į pratęsimą išsiuntė Yannickas Carrasco. „Atletico“ išlyginti rezultatą galėjo ir anksčiau, tačiau Antoine‘as Griezmannas antrojo kėlinio pradžioje nerealizavo 11 m. baudinio.

Finalui teisėjavęs anglas M. Clattenburgas prasitarė, kad S. Ramoso įvartis neturėjo būti įskaitytas dėl jo asistento klaidos. Taigi, norėdamas atstatyti lygybę, antrajame kėlinyje daug nesvarstęs skyrė 11 m. baudinį į „Real“ vartus, kai Pepe prasižengė prieš Fernando Torresą.

„Real“ po pirmojo kėlinio pirmavo 1:0. Grįžę į rūbinę supratome, kad įvartis buvo įmuštas iš nežymios nuošalės“, – „Daily Mail“ sakė arbitras.

„Tai tikrai nebuvo situacija, kurioje buvo paprasta įžvelgti nuošalę. Taigi, mano asistentas tą epizodą praleido.

Vos tik prasidėjus antrajam kėliniui skyriau 11 metrų baudinį po Pepe pražangos. Jis buvo įsiutęs ir puikia anglų kalba pasakė: „Tai nėra baudinys, Markai“.

Tada, norėdamas jį užčiaupti, iškart pasakiau, kad jų įvartis neturėjo būti įskaitytas. Žmonėms tai gali atrodyti keista, nes du blogi sprendimai neatstato teisybės. Teisėjai iš tikrųjų taip ir negalvoja, tačiau žaidėjai tai supranta.

Žinojau, kad tai pasakęs suvaldysiu emocijas ir jis (Pepe – red.) tiesiog susitaikys su situacija“, – tęsė tais pačiais metais Europos čempionato finale teisėjavęs anglas.

M. Clatterburgas pridūrė, kad jam Pepe nepatiko viso finalo metu: „Aš analizavau jį prieš rungtynes. Jis bandė uždirbti „pigias“ pražangas ir taip pašalinti kelis „Atletico“ žaidėjus iš aikštės, tačiau aš nepasimoviau ant šio kabliuko.“