Lyg namuose žaidę ukrainiečiai nepaliko šansų Lietuvos rinktinei

Šeštadienį vakare LFF stadione įvyko Europos čempionato atrankos 5-ojo turo rungtynės. Lietuvos rinktinė surėmė ginklus su Ukrainos futbolininkais.

Nuo pat rungtynių pradžios dominuoti pradėję ukrainiečiai džiaugėsi triuškinančia pergale – 3:0. Ukrainai tai buvo ketvirtoji pergalė atrankoje, o Lietuva turėjo susitaikyti su trečiąja nesėkme.

Rungtynės prasidėjo be didesnės žvalgybos – jau 1-ąją minutę pavojingai į Ukrainos baudos aikštelę įsiveržė Paulius Golubickas, tačiau iškart po šio epizodo Ukraina siuntė savo pajėgas į Lietuvos baudos aikštelę.

Ataką po atakos kūrę ukrainiečiai 7-ąją minutę vieną jų pavertė įvarčiu – baudos aikštelėje atsidūręs Oleksandras Žinčenka surado erdvės aplink save ir apsisukęs pasiuntė kamuolį į Emilijaus Zubo vartus.

13-ąją minutę viena iš pavojingų atakų buvo sukurta ir prie Ukrainos vartų – galingą ir į vartų plotą skriejusį Fedoro Černycho smūgį „sugėrė“ vienas iš varžovų gynėjų.

Po šešių minučių pavojingą išpuolį prie Ukrainos rinktinės vartų surengė Artūras Žulpa – saugas spurtavo į priekį, tačiau jo smūgis tikslo nepasiekė: kamuolys skrieji virš vartų.

28-ąją minutę dar viena Ukrainos ataka baigėsi antruoju įvarčiu – neatsakingai kamuolį savo aikštės pusėje įsimušinėjusi Lietuva „padovanojo“ kamuolį Marlosui ir šis tiksliu smūgiu pažeme padidino ukrainiečių pranašumą iki dviejų įvarčių.

Po kelių minučių ukrainiečiai jau galėjo įgyti triuškinamą persvarą, tačiau lietuvius nuo trečiojo įvarčio gelbėjo du smūgius vienos atakos metu atrėmęs E. Zubas.

Vėliau ukrainiečių šturmas prie lietuvių vartų tęsėsi, tačiau mūsiškius iš dar didesnės duobės traukė tiek E. Zubas, tiek smūgiai virš vartų.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką svarbesnių įvykių neįvyko ir Lietuva į pertrauką nužygiavo turėdama dviejų įvarčių deficitą.

Antrajame kėlinyje Ukrainos futbolininkai apsukų nemažino – lietuvių aikštės pusėje buvo kuriama ataka po atakos, tačiau greito įvarčio antroje rungtynių pusėje varžovai taip ir nesumedžiojo.

Visgi 62-ąją minutę mūsiškių nebeišgelbėjo ir vartininkas – maždaug iš 20 metrų galingą smūgį atlikęs Ruslanas Malinovskis svečiams sukrovė triuškinamą persvarą.

69-ąją minutę arti paguodos įvarčio buvo Modestas Vorobjovas – gynėjo pozicijoje rungtyniavęs saugas po kampinio smūgiavo visai greta Andrijaus Piatovo ginamų vartų virpsto.

84-ąją minutę pavojingą išpuolį prie Ukrainos vartų surengė Karolis Laukžemis, tačiau šis įsiveržęs į baudos aikštelę užbaigti atakos įvarčiu nesugebėjo ­– kamuolys skriejo šalia virpsto.

Per likusį laiką daugiau įvarčių LFF stadione nebekrito ir Lietuvos komandai teko susitaikyti su dar viena skaudžia nesėkme. Valdo Urbono kariauna savo sąskaitoje turi vos vieną tašką.

Lietuva 0 – 3 Ukraina
7’ [0 – 1] O. Zinčenka
28’ [0 – 2] Marlosas
62’ [0 – 3] R. Malinovskis

Startinės sudėtys:

Lietuva: Emilijus Zubas; Modestas Vorobjovas, Markus Palionis, Edvinas Girdvainis, Saulius Mikoliūnas; Domantas Šimkus; Paulius Golubickas, Giedrius Matulevičius, Artūras Žulpa, Ovidijus Verbickas; Fedoras Čenychas.

Suolas: Černiauskas, Šetkus, Klimavičius, Jankauskas, Kazlauskas, Vaitkūnas, Laukžemis, Slivka, Kuklys, Andriuškevičius, Petravičius, Baravykas.

Ukraina: Andrijus Piatovas; Serhijus Bolbatas, Sergijus Kryvtsovas, Mykola Matvijenko; Ruslanas Malinovskis, Taras Stepanenko, Oleksandras Zinčenka; Marlosas, Romanas Jaremčiukas; Andrejus Yarmolenko.

Suolas: Pankivas, Luninas, Sobolas, Burda, Bezusas, Konoplianka, Plastunas, Bujalskis, Tsygankovas, Kovalenko, Karavajevas.