LVJUFA prezidentas apžvelgė turiningą jaunimo futbolo sezoną

Kasmet augantis jaunimo futbolo varžybų dalyvių skaičius, turiningas „Samsung Galaxy Watch“ Elitinės jaunių lygos sezono finišas, Baltijos jaunimo lygos projektas – šias ir kitas aktualijas naujausiame interviu aptarė Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacijos prezidentas Dainius Gudaitis.

 

–Šie metai pasižymėjo didesne jaunimo futbolo sklaida: turėjome dar daugiau fotoalbumų, vaizdo įrašų ir tiesioginių transliacijų per Jaunimo futboloFacebook“ ir „Instagram“ paskyras. Kodėl Jūsų nuomone, tai yra viena iš pagrindinių veiklos krypčių?

–Mums itin svarbu futbolą, kaip labiausiai žaidžiamą sporto šaką, skleisti tarp Lietuvos jaunimo bei, kad kuo daugiau vaikų pradėtų kuo anksčiau lankyti treniruotes ir žaisti rungtynėse. Todėl sklaida yra svarbus veiksnys, prisidedantis prie tikslo padaryti nuo mažumės futbolą artimą ir prieinamą visiems. Populiarinimas per mūsų socialinius kanalus, fotografijų ar transliacijų pavidalu leidžia jaunajai auditorijai pažinti, kuo ypatingas Lietuvos jaunimo futbolas, kas ir kaip žaidžia, kur galima prisijungti prie žaidimo ar treniruočių. Todėl stengiamės, kad informacija būtų kupina turinio ir nuolat atnaujinama, leistų jaunimui nuo anksčiausio amžiaus imtis domėtis futbolu.

 

–Ar sutiktumėte su teiginiu, kad išaugęs transliacijų skaičius ir reikalavimas klubams filmuoti „Samsung Galaxy Watch“ Elitinės jaunių lygos rungtynes prisideda prie didesnių galimybių futbolo skautams ir analitikams įvertinti mūsų talentus?

–Aš manau, kad taip. Kuo daugiau vaikų ateis į futbolą, tuo daugiau gali atsirasti talentingų futbolininkų, kurie pasirinks profesionalaus žaidėjo karjerą. Mūsų tikslas, kad skautai ir kiti panašios srities specialistai pastebėtų gabius futbolininkus, kiek įmanoma, nuo kuo mažesnio amžiaus.

 

–Pastarasis „Samsung Galaxy Watch“ Elitinės jaunių lygos čempionatas savo sportine intriga žiūrovus pritraukė iki pat paskutinio turo. Kokias išvadas leistų padaryti šis konkurencingas sezonas apie komandų lygį?

–Mintimis sugrįšiu porą metų atgal, kai parengėme dvylikos komandų formatą ir sprendėme komandų lygio skirtumo problemą. Tąsyk nusprendėme priimti „viršutinio“ bei „apatinio“ šešetuko formatą, kitaip vadinamą varžybų „skilimu“ po sezono pirmosios pusės. Mus motyvavo noras jaunimui sudaryti kuo daugiau konkurencingų rungtynių, kad jie tobulėtų ir augtų. Tuos vaisius U15 divizione dabar kaip tik ir turime. Norime, kad ir kituose divizionuose turėtume kovą vos ne iki paskutinių rungtynių paskutinės minutės. Tiktai tokio pobūdžio varžybose kils jaunųjų futbolininkų meistriškumas, nes tai nėra tik žaidimas, bet ir psichologinės savybės ir kiti dalykai, kurie brandina asmenybes.

 

–Žvelgiant iš trenerio perspektyvos, kokias žaidimo tendencijas įžvelgėte praėjusiame jaunimo futbolo sezone?

–Nors man imponuoja komandinio žaidimo braižas, bet, manau, kad rungtynes laimi lyderiai. Gera komanda susideda iš lyderių. Kuomet rungtynės pasiekia savo kulminaciją, visą rezultatą kuria būtent komandos lyderiai, o kitokie scenarijai būna itin reti. Norėtųsi palinkėti, kad kiekvienoje komandoje būtų ryškūs lyderiai, nes jie yra mūsų futbolo ateitis. Šis sezonas suteikė lūkesčių, kad mūsų jaunimo futbolas žengia kokybišką žingsnį. Būtent konkurencingos rungtynės verčia žaidėjus maksimaliai imtis iniciatyvos ir išryškėja lyderiai, turintys unikalių individualių savybių.

 

–Prekės ženklas „Samsung Galaxy Watch“ nuo 2021 metų yra pagrindinis Lietuvos jaunimo futbolo rėmėjas. Jūsų įsitikinimu, kuo šis bendradarbiavimas yra svarbus abiems pusėms?

–Noriu pasidžiaugti, kad nelengvu laikotarpiu, 2021 metais „Samsung“ nusprendė prisijungti prie Lietuvos jaunimo futbolo rėmėjų gretų. Manau, kad mūsų pagrindinis rėmėjas yra labai patenkintas šiuo augančiu bendradarbiavimu. Prekės ženklas „Samsung Galaxy Watch“ tapo neatsiejamu ir įprastu mūsų bendruomenei, tarsi mūsų čempionatų sinonimas. Su šio rėmėjo pagalba, mes aktyviai populiariname futbolą, sveiką ir sportišką gyvenimo būdą, kurį užtikrina išmaniųjų technologijų sąveika. Per šiuo metus ženkliai padidėjo mūsų varžybų žaidėjų ir komandų skaičiai, jaunimo futbolo kaip reiškinio matomumas. Pokalbio su vadovu metu, išgirdau, kad „Samsung“ yra labai patenkinti bendradarbiavimu, plačia jaunimo futbolo auditorija bei, kad svarbiausi čempionatai turi „Samsung Galaxy Watch“ pavadinimą.

 

–Naujajame sezone įsigalios Lietuvos jaunimo futbolo reglamentas, apjungęs skirtingų 11×11 formato čempionatų nuostatų punktus į vieną dokumentą. Jame taip pat yra detalizuoti ir reikalavimai dėl minimalaus žaidėjų ir trenerių skaičiaus sudėtyje. Kodėl LVJUFA teikia dėmesį šiems aspektams?

–Šis reglamentas yra svarbus LVJUFA varžybose dalyvaujantiems klubams ir akademijoms, kadangi smulkiau aprašo būtinąsias procedūras: infrastuktūros, administracijos, medicinos, saugumo iki kitų dalykų. Esame ne kartą pažymėję prioritetą užtikrinti saugią ir smagią aplinką, skirtą vaikams žaisti oficialias rungtynes. Tad klubų įsipareigojimas laikytis tvarkos iš atskirų varžybų nuostatų pavirto į vientisą reglamentą, kuris per artimiausius metus neturėtų kisti. Jaunimo varžybų reglamentas yra įprasta europinė praktika, mus įkvėpė UEFA pavyzdys. Kai kuriuos niuansus, ypač infrastruktūros, dar negalime visiškai adaptuoti Lietuvoje, bet mūsų siekiamybė buvo ilgalaikis dokumentas, skirtas saugiai varžybų aplinkai parengti ir užtikrinti.

 

–Kokie būtų Baltijos jaunimo lygos turnyro privalumai kaip tarptautinio varžybų fronto bei sudarytos galimybės rungtis žiemos sezonu?

–Tarptautinė patirtis itin naudinga jauniems žaidėjams. Manau, turnyro išplėtimas į du divizionus – U15 ir U16 – yra maksimumas, ką mūsų dabartiniai pajėgumai leidžia, kadangi šioms amžiaus grupėms toks turnyras yra reikalingiausias. Šis turnyras yra dar gana naujas ir tik po kelerių metų galėsime realiai įvertinti visus jo pliusus ir minusus, nes dabar mes juntame teigiamą jo emocinę grąžą – tai komandų konkurencija ir sklaida tarptautiniu lygiu. Manau, kad sportine prasme Baltijos jaunimo lyga duoda daug naudos. Visgi, kol kas neišvengėme tam tikrų atkarpų, kai lyga dubliavosi su nacionaliniu čempionatu, kas sukėlė iššūkių komandoms ir asociacijai, bet kartu tai buvo vertinga patirtis. Deja, turnyro kalendorių turime derinti ir su kitomis šalimis, dėl ko pavasarį išėjo toks rungtynių kalendoriaus persipynimas ir papildomas krūvis žaidėjams. Asmeninis mano noras būtų, kad į šią lygą ateityje įsitrauktų ir Skandinavijos komandos, kas duotų sportinį postūmį bei dar labiau kilstelėtų turnyro prestižą. Turime nesibaiminti ambicingų tikslų.

 

–Kokias veiklas laikote prioritetinėmis 2023–2024 metų sezone?

–Norisi pasižiaugti, kad įtvirtinome aiškią ir nusistovėjusią jaunimo futbolo sistemą, kurioje yra erdvės tobulinimams ar smulkioms korekcijoms. Varžybų sistemoje jau atskirtas elitinis lygmuo ir masiškumo lygmuo, tad klubai gali pasirinkti, koks yra jų pajėgumas ir žaisti mūsų vaikų varžybose su savo kalibro varžovais. Mūsų prioritetas bus įtraukti kuo daugiau vaikų į futbolo čempionatus. Nuo 2023 metų startuos naujas „Samsung Galaxy Watch“ Lietuvos vaikų lygos U8 divizionas, tad suteiksime naują platformą pradėti futbolo kelią. Nemanau, kad dėl kiekybės suprastės kokybė, o kaip tik turėsime daugiau žaidėjų, talentų, žiūrovų, emocijų. Neabejotinai, futbolo žaidimo populiarinimas, varžybų vykdymas, tvarkos ir saugios aplinkos užtikrinimas ir toliau išliks mūsų pagrindiniais prioritetais. Mano palinkėjimas visiems būsimame sezone – išvien eiti į priekį.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...