LSFL antrojo rato starte užfiksuotos pergalės minimaliais skirtumais © JumpStory nuotr.

Trejomis rungtynėmis antradienį startavo antrasis 20222023 metų Lietuvos studentų futbolo lygos ratas. Pergales minimaliais skirtumais iškovojo Vilniaus universiteto, Klaipėdos universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto rinktinės.

VU – KTU 2:1

Į kamštį sostinėje patekusi Kauno technologijos universiteto komanda stadioną pasiekė likus vos penkiolikai minučių iki dvikovos pradžios. Kaip tik tuo metu Vilniuje stipriai keitėsi oras ir vasarišką saulę pakeitė lietus, vėjas ir žemėjanti temperatūra.

Studentams tai nebuvo vieninteliai išbandymai, nes daugelis ant natūralios vejos šiemet užlipo pirmą kartą. Akivaizdu, kad žaidybinės patirties trūkumas žaidimo kokybei atsiliepė pakankamai stipriai.

Per visą pirmąjį kėlinį abi komandos sukūrė tik po vieną pavojingą epizodą, o didžioji žaidimo dalis vyko aikštės viduryje.

Po pertraukos futbolininkai į aikštę žengė energingesni, tad ir vartininkams teko daugiau paplušėti. Vis tik, pagrindiniai įvykiai buvo sukurti per paskutines 11 minučių.

Iš pradžių po Povilo Kalimavičiaus perdavimo užtikrintai smūgiavo bei šeštąjį sezono įvartį pelnė rezultatyviausias lygos žaidėjas Jonas Lebedevas. Dar po devynių minučių pats P. Kalimavičius šaltakraujiškai smūgiu iš keliolikos metrų padvigubino skirtumą.

Laikrodžiui skaičiuojant pridėtinį laiką, KTU sugebėjo skirtumą sušvelninti. Prie aikštės šeimininkų vartų buvo skirtas baudos smūgis. Po perdavimo į baudos aikštelę Dalius Žukauskas galva pelnė įvartį, kuris buvo tik paguodos.

LSU – VDU 2:3

Nepaisant to, kad sunkiai susirinko į rungtynes, Tomo Miliausko treniruojami Lietuvos sporto universiteto futbolininkai metė rimtą iššūkį varžovams, kurie iki antrojo kėlinio vidurio buvo atsiliekančiųjų vaidmenyje.

Šių rungtynių įvarčių sąskaita buvo atidaryta 12-tą minute, kai idealiu perdavimu vienas prieš vieną buvo išvestas Tomas Klaudijus Tamašauskas. Pastarasis dviem lietimais pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą.

Šaltas dušas LSU iš vėžių neišmušė ir vos po dešimties minučių švieslentėje vėl buvo lygybė. Nepasiruošusius varžovus aikštės šeimininkai varžovus užklupo surengdami ataką dešiniuoju kraštu. Tuomet puikų perdavimą tolimojo virpsto link uždarė Aurimas Dapkus.

Tuo VDU bėdos pirmajame kėlinyje nesibaigė. Varžovams įsiveržus į baudos aikštelę, buvo užfiksuotas žaidimas ranka ir skirtas 11 metrų baudinys. Jį realizavo Arnas Spyčius.

Antrasis kėlinys jau priklausė VDU studentams, kurie pasinaudojo dviem susikurtomis progomis bei iškovojo trečiąją pergalę šio sezono pirmenybėse. Iš pradžių po Ginto Rakausko smūgio ir vartininko atmušto kamuolio pirmasis prie jo suskubo Reinas Batutis.

Dar po septynių minučių pergalingą įvartį pelnė Tautvydas Šiugždinis. Pastarajam tereikėjo iš kelių metrų pamušti kamuolį, kurį itin sėkmingai perdavė R. Batutis.

KU – Vilniaus TECH 1:0

Be būrio žaidėjų į Klaipėdą išvykusi Giedriaus Barevičiaus kariauna ilgą laiką kovojo prieš aikštės šeimininkus, tačiau sužaidus beveik pusvalandį prasižengė baudos aikštelėje, o 11 metrų baudinį užtikrintai realizavo Ignas Venckus.

Nepaisant praretėjusios sudėties, vilniečiai nebuvo linkę atlikti statistų rolės. Jie galėjo pasižymėti tiek esant rezultatui 0:0, tiek klaipėdiečiams realizavus baudinį.

Besibaigiant pirmajam kėliniui, net du G. Barevičiaus treniruojamos komandos žaidėjų smūgiai buvo itin pavojingi, tačiau įvarčiais jie nevirto.

Antrasis kėlinys visiškai priklausė klaipėdiečiams, tačiau puikiai žaidęs vartininkas Jokūbas Bulka padvigubinti skirtumo varžovams neleido.

Besibaigiant kovai, savo labai gerą šansą turėjo ir Vilniaus TECH, tačiau tąsyk puikiai į žaidimą įsijungė KU vartininkas Dovydas Komža.