Lippi tapo Italijos rinktinės treneriu © Eurofootball.lt
Buvęs Turino "%c00038" treneris Marcello Lippi nuo šiol treniruos Italijos nacionalinę rinktinę. Tai šiandien oficialiai patvirtino Italijos futbolo federacija (FIGC) - Lippi pasirašė dviejų metų sutartį, galiosiančią iki 2006-ųjų metų Pasaulio čempionato.

Italijos rinktinės trenerio vieta prieš pora dienų tapo laisva, nes pasibaigus kontraktui iš savo pareigų pasitraukė Giovanni Trapattoni. Pastarajam nelabai sekėsi su komanda - 2002m. Pasaulio čempionate italai pralaimėjo ketvirtfinalyje, o Euro-2004 "Squadra Azzura" turėjo pasitraukti jau po grupės etapo.

Lippi labai džiaugėsi naujomis pareigomis: "Aš laimingas, emocingas ir pilnas pasididžiavimo. Nacionalinė rinktinė yra kiekvieno trenerio svajonė, ir tai tikrai buvo viena iš mano ambicijų. Pirmos mano mintys eina į tą fantastišką profesionalą Trapattonį. Esu artimas jam, dažnai kalbėdavomes telefonu."

Po tokio pasikeitimo vyriausiojo trenerio vietoje pradėta spėlioti, kaip atrodys naujoji Italijos komanda, bet Lippi nesiruošia daryti didelių pakeitimų: "Nenoriu daryti revoliucijos komandoje. Pagrindinė struktūra turi likti nepaliesta, gali prisidėti tik keletas jaunų žaidėjų. Noriu įnešti savo patirtį ir entiuziazmą į nacionalinę komandą. Mano vizija yra tikras itališko futbolo išreiškimas, sujungiant U-21 žaidėjus, kuriems reikia patirties, su puikiais žaidėjais matytais Euro-2004. Jeigu tai įmanoma, prašysiu pagalbos iš klubų trenerių ir apsilankysiu jų treniruotėse."

56-erių metų treneris savo puikią reputaciją užsitarnavo po devynių metų praleistų Turine treniruojant "Juventus". Su šiuo klubu jis penkis kartus laimėjo Italijos čempionatą, vieną kartą Čempionų lygą, Tarpkontinentinę taurę, taip pat daug kitokių titulų. Tačiau po nesėkmingo praėjusio sezono treneris nusprendė pasitraukti iš klubo ir pailsėti. Kurį laiką buvo kalbama, kad Lippi gali ateityje treniruoti rinktinę, ir šie spėliojimai išsipildė po prasto Italijos pasirodymo Europos čempionate.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...