Lietuvos U-17 rinktinė pelnė įvarčius ir privertė pasiduoti Liuksemburgą

Lietuvos jaunių vaikinų rinktinė atrankos turnyrą Liuksemburge baigė įveikdama šeimininkus rezultatu 2:0, tačiau kiti rezultatai neleido patekti į „Elitinį" etapą.

Lietuviai užėmė trečią vietą Europos U-17 (gimę 1999 m. ir jaunesni žaidėjai) čempionato atrankos etapo 5 grupėje, bet pagal turnyro nuostatus dėl prastesnio įvarčių santykio nepateks tarp penkių geriausių trečiųjų komandų.

Po įvartį per kėlinį

Norint užimti antrąją vietą grupėje Roko Garasto vadovaujamai Lietuvos komandai reikėjo ne tik Austrijos pergalės prieš Serbiją, bet ir patiems sužaisti fantastiškai -  laimėti bent penkių įvarčių skirtumu.

Pirmąją gerą progą pasižymėti 21 minutę turėjo Džiugas Sūnelaitis, tačiau jo smūgiuotas kamuolys pataikė į vartų konstrukciją.  31 min. šansu nepasinaudojo ir turnyro šeimininkai, o 37 min. D. Sūnelaičio smūgis pasiekė tikslą ir išvedė lietuvius į priekį.

Antrojo kėlinio pradžioje Lietuvos komandos vartus po pavojingo smūgio apgynė Titas Krapikas. Mūsiškiai padvigubino persvarą 66 minutę po Dominyko Kubilinsko baudos smūgio.

Netrukus pavojingai šalia vartų smūgiavo Liuksemburgo ekipa. 73 min. po D. Sūnelaičio smūgio apasigynė varžovų vartininkas, o 75 min. tikslumo pritrūko Titui Aukštuoliui.

Sutrukdė įvarčių kiekis

Lietuviai nugalėjo Liuksemburgą rezultatu 2:0, tačiau lemtingais mūsiškiams tapo pirmose rungtynėse su Austrija praleisti du įvarčiai.

Pagal varžybų nuostatus į kitą etapą pateks penkios geriausios trečios komandos iš 13 grupių, tačiau skaičiuojami tik rezultatai dvikovose prieš du grupės lyderius. Šiame reitinge  3 taškus surinko tik Velsas, o lietuviai (kurie 0:0 sužaidė su Serbija) su dar šešiomis komandomis - po 1 tašką.

Dvi iš šių ekipų - suomiai ir slovėnai - turi palankesnį įvarčių santykį (1:2 ir 2:3), o škotai ir islandai įmušė daugiau (1:3) įvarčių nei lietuviai (0:2).

Kita Lietuvos jaunių rinktinė (U-19) atrankos varžybose lapkričio 10-15 dienomis Portugalijoje žais su vietos komanda bei Graikijos ir Moldovos atstovais.