Lietuvos rinktinei revanšas prieš Gruziją nepavyko © Eurofootball.lt
Lietuvos nacionalinė rinktinei nepavyko atsirevanšuoti už skaudų pralaimėjimą prieš penkerius metus ir Tbilisyje teko pripažinti Gruzijos ekipos pranašumą.

Gruzija 1 - 0 Lietuva
57' Mikhail Ashvetia

Lietuvos rinktinės sudėtis
Ž.Karčemarskas; A.Skarbalius, A.Skerla, T.Žvirgždauskas (87' D.Žutautas), M.Stankevičius; E.Česnauskis (79' E.Jankauskas), A.Gedgaudas (55' A.Kučys), N.Barasa, D.Šemberas, D.Česnauskis, R.Poškus (42' T.Radzinevičius)

Jau prieš rungtynes Lietuvos rinktinės treneris A.Liubinskas turėjo problemų rinkdamasis puolimo grandį - per treniruotę peršalo T.Danilevičius, nevisai sveikas ir E.Jankauskas, todėl buvo pasirinkta taktinė sistema su penkiais saugais ir vieninteliu puolėju R.Poškumi.

Mačą lietuviai pradėjo aktyviau, tačiau jiems nepavyko sukurti pavojingesnių progų, o pirmąjį Poškaus bandymą iš toli lengvai sugavo varžovų vartininkas Lomaya. Šeimininkų gretose pirmas lietuvių vartams grasino Asatiani, kurio smūgis iš toli skriejo šalia vartų.

Tas pats Asatiani toliau buvo vienas aktyviausių Gruzijos ekipos žaidėjų, ir 12-ąją minutę po jo smūgio turėjo padirbėti Ž.Karčemarskas, atmušęs varžovo bandymą toliau nuo vartų.

Mačas vis labiau vyko lėtesniu tempu, vyko daug kovos aikštės viduryje. 32 minutę lietuviai sukūrė vieną pavojingiausių savo išpuolių - po D.Česnauskio prasiveržimo į vartus baudos aikštelėje smūgiavo A.Gedgaudas, bet jo bandymas skriejo tiesiai į vartininką.

Kėliniui artėjant į pabaigą Lietuvos rinktinės padėtis gerokai susikomplikavo. Iš pradžių sunkią traumą gavo vienintelis puolėjas R.Poškus, prieš kurį grubiai prasižengė varžovas, už tai gavęs geltoną kortelę, o netrukus už panašią pražangą teisėjas kažkodėl nusprendė pašalinti iš aikštės M.Stankevičių.

Lietuviai kurį laiką buvo priversti žaisti devyniese, ir kiekybinį pranašumą įgiję Gruzijos žaidėjai sukūrė pavojingą progą, tačiau laimei Jakobia smūgiavo netiksliai. Po poros minučių jau atakavo Lietuva, bet E.Česnauskiui nepavyko sėkmingai mušti į vartus apsisukant.

Likus trims minutėms vietoj į aikštę negalėjusio grįžti R.Poškaus įžengė mažai tarptautinių rungtynių patirties turintis T.Radzinevičius. Po minutės vėl pavojingai žaidė gruzinai, kai aštraus perdavimo iš dešinio krašto nepasiekė nei vienas iš varžovų puolėjų. Taigi pirmajame kėlinyje įvarčių įmušta nebuvo.

Antrasis kėlinys prasidėjo dešimtyje likusių lietuvių vartų šturmu. Jau vienoje pirmųjų atakų pasižymėti galėjo Ašvetia, kurio smūgį galvą už aikštės ribų atmušė Karčemarskas. Toliau sekė kampinis, ir lietuvių vartininkui nelabai sėkmingai palikus savo pozicijas padėtį išgelbėjo D.Česnauskis, išmušęs kamuolį nuo vartų linijos.

Gruzijos rinktinei įvartį pagaliau pavyko pasiekti 57-ąją minutę - M.Asatiani gavo perdavimą baudos aikštelės krašte, A.Skerlai nepavyko apsiginti nuo varžovo, šis permetė kamuolį į vidurį M.Ašvetijai, kuris pasitaisė jį ir pasiuntė į vartus išvesdamas savo komandą į priekį.

Šeimininkų pavojingos atakos tęsėsi, ir 65 minutę Ašvetiją baudos aikštelėje paskutinę minutę sustabdė gynėjai. Dar po dviejų minučių Karčemarskui praradus kamuolį Gigiadze perdavė jį Ašvetijai, bet gruzinų puolėjo smūgį į tuščius vartus atmušė T.Žvirgždauskas.

Po truputį gruzinai vis labiau įsismagino ir į puolimą pradėjo bėgti ir gynybinio plano žaidėjai: 72 minutę Sasiašvilis mušė virš vartų, o po keturių minučių Gogua smūgis per save taip pat buvo kiek netikslus.

Likus vienuolikai minučių į aikštę svečių gretose visgi išbėgo E.Jankauskas, bet ir jam, rungtyniavusiam aikštės gilumoje, nelabai pavyko įsijungti į žaidimą. Susitikimas baigėsi rezultatu 1-0, ir Lietuvos rinktinė trečią kartą iš eilės nusileido Gruzijai.

Sekantis susitikimas Lietuvos reprezentacinės komandos laukia Pasaulio čempionato atrankos turnyre - kovo 30-ąją Sarajeve teks rungtyniauti prieš Bosnijos ir Hercogovinos ekipą.