Lietuvos rinktinė paskutinėmis sekundėmis išleido pergalę prieš slovėnus (FOTO, VIDEO)

19 valandą LFF stadione startavo 2018 metų pasaulio čempionato atrankos etapas. Lietuvos rinktinė pradėjo kovą svajonės link. Pirmasis varžovas - du kartus planetos pirmenybių grupių etape žaidusi Slovėnijos rinktinė, turinti tokius futbolininkus kaip Janą Oblaką, Keviną Kamplą ir Josipą Iličičių.

Itin sėkmingai rungtynes pradėję Edgaro Jankausko treniruojami auklėtiniai pačioje rungtynių pabaigoje išleido itin svarbią pergalę. Lietuviai pirmavo rezultatu 2-0, tačiau slovėnų pademonstruotas charakteris leido iš Vilniaus išsivežti tašką - susitikimas baigėsi rezultatu 2-2.

Nuo pat susitikimo pradžios aikštėje virė atkakli kova. Abi komandos žaidė greitą futbolą, nors ir oro sąlygos nebuvo tam palankios. 5-ąją minutę svečiai sukūrė pirmąją rimtą progą, kai po baudos aikštelėje atliko perdavimo arti tikslo buvo slovėnų puolėjai, tačiau nei vienas nesugebėjo pasiekti kamuolio.

11-ąją minutę savo pirmąjį pavojingesnį smūgį atliko ir Lietuvos komanda, kai Mantas Kuklys pažeme pasiuntė kamuolį į Jano Oblako ginamų vartų kampą.

Vėliau po progą pasižymėti galva turėjo Fedoras Černychas su Nerijumi Valskiu, tačiau darbo turėjo ir Ernestas Šetkus, 25-ąją minutę atrėmęs galingą varžovų smūgį.

Neprabėgus nei 10 minučių LFF stadionas pasinėrė į triumfą - 32-ąją minutę kairiuoju kraštu spurtavęs rinktinės kapitonas F. Černychas maždaug iš 25 metrų pelnė nuostabų įvartį į Slovėnijos rinktinės vartus.

Slovėnai liko kiek sutrikę, o tuo pasinaudojo lietuviai, kurie už dviejų minučių padidino savo pranašumą. Kamuolį gynyboje perėmę lietuviai suskubo į puolimą, kur kairiuoju krašto spurtavęs Vykintas Slivka su kamuoliu nubėgo iki pat baudos aikštelės ir ten klastingu smūgiu privertė J. Oblaką dar kartą traukti kamuolį iš savo vartų.

Antrajame kėlinyje Slovėnija nebuvo nusiteikusi pasiduoti ir jau nuo pat pirmųjų minučių lietuviai buvo priversti gintis nuo pavojingų smūgių. Patikimai vartuose žaidė E. Šetkus, iki 77-os minutės traukęs visus varžovų smūgiuotus kamuolius.

Lietuviai kontraatakuodami turėjo savo progų, tačiau 77-ąją minutę buvo nubausti, kai galva po kampinio pasižymėjo Rene Krhinas Pajutę, kad šioje dvikovoje gali išplėšti lygiąsias, slovėnai pradėjo dar labiau spausti savo žiūrovų akivaizdoje žaidusius lietuvius.

Teisėjas pridėjo 3 minutes, o Lietuva vis dar pirmavo. Atrodė, kad E. Jankauso vadovaujama komanda atlaikys varžovų išpuolius ir pasieks pirmąją pergalę, tačiau paskutinę pridėto laiko minutę atsitiko tai, ko visi labiausiai bijojo - krito išlyginamasis įvartis

Po pakelto kamuolio aukštai pašokęs Slovėnijos rinktinės kapitonas Bostjanas Cesaras galva nukreipė kamuolį į E. Šetkaus ginamų vartų tinklą. Lietuvos rinktinės žaidėjai negalėjo patikėti kas atsitiko ir buvo priversti imtis tik sau už galvų.

Deja, bet atrankos etapas prasidėjo lygiosiomis ir su iškovotu tašku. Anglija, įveikusi Slovakiją, grupėje pakilo į pirmąją vietą. Kitas savo grupes rungtynes išvykoje lietuviai sužais su Škotija.

Lietuva 2 - 2 Slovėnija
32' [1 - 0] F. Černychas
34' [2 - 0] V. Slivka
77' [2 - 1] R. Krhin
90+3' [2 - 2] B. Cesar

Startinės sudėtys:

Lietuva: Šetkus; Slavickas, Girdvainis, Freidgeimas, Vaitkūnas, Kuklys, Žulpa, Novikovas, Černych, Slivka, Valskis.

Atsarginiai: Zubas, Klevinskas, Česnauskis, A.Klimavičius, L. Klimavičius, Baravykas, Chvedukas, Verbickas, Lukša, Matulevičius, Radzinevičius.

Slovėnija: Oblak, Skubič, Samardžič, Cesar, Jokič, Krhin, Verbič, Birsa, Kampl, Berič, Bezjak.