Lietuvos rinktinė draugiškame mače nusileido Kuveitui © Eurofootball.lt
Lietuvos nacionalinė rinktinė kitų metų atrankos varžyboms ruoštis pradėjo nesėkme - ne stipriausios sudėties Algimanto Liubinsko treniruojama komanda Kuveite draugiškame mače nusileido vietos ekipai.

Kuveitas 1 - 0 Lietuva
10' [1 - 0] Fahad Al-Hamad

Lietuva: Klevinskas; Alunderis, Žaliūkas, Zelmikas, Paulauskas (62' D.Žutautas); Kavaliauskas (46' Gedgaudas), Miceika, Savėnas (70' Beniušis), Kalonas; Morinas (83' Tamošauskas), Labukas

Lietuvos rinktinei šiose rungtynėse negalėjo padėti beveik visi pagrindiniai užsienio klubams atstovaujantys žaidėjai - iš legionierių žaidė tik Lenkijoje rungtyniaujantys Vidas Alunderis, Ukrainos klubui atstovaujantis Irmantas Zelmikas ir trys saugai iš Liepojos "Metalurgs" lietuvių legiono. Nacionalinės komandos vartus pirmą kartą stojo ginti jaunasis Marijampolės "Sūduvos" vartininkas Saulius Klevinskas.

Kaitinant beveik 30 laipsnių karščiui komandos rungtynes pradėjo aktyviai ir jau trečią minutę svečiai iš Lietuvos sukūrė pavojingą progą, tačiau po Mindaugo Kalono perdavimo vartininką suklaidinęs Igoris Morinas kamuolio aikštėje išsaugoti nesugebėjo. Šeštą minutę pavojingą ataką surengė šeimininkai, bet jų pavojingas perdavims tikslo nepasiekė, o netrukus tuo pačiu atsakė ir lietuviai, bet Tadui Labukui "uždaryti" perdavimo iš krašto taip pat nepavyko.

Kuveito rinktinė po truputį perimė iniciatyvą ir nors iš pradžių Nawaf Al-Mutairi smūgis iš toli buvo netikslus, 10 minutę po gražaus perdavimo kulnu į baudos aikštelę įsiveržė Fahadas Al-Hamadas, kurio smūgiuotas kamuolys atšokęs nuo I.Zelmiko kojos pakeitė kryptį ir sukladinęs S.Klevinską įriedėjo į vartus.

18 minutę S.Klevinskas atrėmė Nohayrio Al-Shamari smūgį, tačiau kėliniui įpusėjant žaidimas nurimo ir abiem komandoms sunkiai sekėsi priartėti prie varžovų vartų. Lietuviams nesisekė rengti pavojingų atakų, bet 36 minutę jie vos neišlygino rezultato, kai M.Kalono baudos aikštelės prieigų muštas kamuolys praskriejo visiškai šalia Kuveito vartų virpsto.

Prieš pertrauką galimybių padvigubinti persvarą dar turėjo šeimininkai, bet vienas baudos smūgis buvo kiek netikslus, o pačią paskutinę minutę po sumaišties Lietuvos rinktinės baudos aikštelėje Kuveito žaidėjas nestipriu smūgiu pasiuntė kamuolį netoli S.Klevinsko ginamų vartų. Pirmasis kėlinys baigėsi Azijos komandai pirmaujant minimalia persvara.

Antrajame kėlinyje lietuvių žaidimas nedaug tepasikeitė ir nors komandai pavyko šiek tiek perimti iniciatyvą, rimčiau grasinti varžovų vartams pora kartų smūgiais iš toli sugebėjo tik Mantas Savėnas, kuris vieną kartą pataikė į vartininką ir kartą mušė virš vartų.

Sužaidus kiek daugiau nei valandą pro šalį smūgiavo N.Al-Shamari, o 66 minutę kraštu prasiveržęs Kuveito puolėjas smūgiavo ne itin sėkmingai ir nesukėlė didesnių problemų S.Klevinskui. Bene geriausią progą Lietuvos rinktinė turėjo 70 minutę pakartojus pergalingo įvarčio šių metų draugiškame mače Lenkijoje derinį - Darius Žutautas išmetė kamuolį iš užribio ir T.Labukui galva atlikus perdavimą link vartų ten laisvas prieš vartus atsidūrė Andrius Gedgaudas, tačiau Lietuvos rinktinės saugo smūgis galva buvo netikslus.

Netrukus labai pavojingu išpuoliu atsakė ir šeimininkai, bet F.Al-Hamado stiprų smūgį puikiai atmušė G.Klevinskas. 82 minutę netikslus buvo M.Kalono bandymas iš toli, dar po minutės lietuviams nepavyko įmušti galva po atlikto baudos smūgio, Kuveitas atsakė pora nestiprių smūgių į Lietuvos rinktinės vartus, o bene paskutinę galimybę turėjo Vidas Alunderis, kurio galingai iš toli muštas kamuolys praskriejo šiek tiek virš vartų.

Nepaisant to, lietuviams dėl daugybės netikslių perdavimų taip ir nepavyko surengti rimtesnio varžovų vartų šturmo, tad rezultatas nepasikeitė - draugiškame mače nepatyrusi Lietuvos komanda išvykoje pralaimėjo Kuveito rinktinei, kuri atsilieka nuo mūsiškių FIFA rinktinių reitinge, tačiau įrodė, kad moka žaisti prieš mėnesį rezultatu 2-0 svečiuose netikėtai įveikdama Australijos ekipą.

Tai buvo pirmasis mačas šiemet, kuriame Algimanto Liubinsko auklėtiniai nepelnė įvarčio - paskutinį kartą lietuviai nepasižymėjo Pasaulio čempionato atrankos varžybose prieš Serbiją ir Juodkalniją 2005-ųjų spalį. Lapkritį rinktinei yra planuojamas susitikimas Maltoje, gruodį trejų mačų turnė Saudo Arabijoje, o oficialias varžybas mūsiškiai žais tik 2007-ųjų kovo pabaigoje.