Lietuvos paplūdimio rinktinė iškovojo kelialapį į superfinalą © lff.lt nuotr.

Moldovoje pasibaigusiame Europos paplūdimio čempionato B divizione Lietuvos rinktinė užėmė septintą vietą.

Lemiamose rungtynėse, kuriose sprendėsi paskutinio kelialapio į superfinalą likimas, Sahibo Mammadovo auklėtiniai 6:1 sutriuškino Bulgariją.

Lietuvių nusiteikimas buvo aiškus nuo pirmųjų dvikovos akimirkų, o pamatus pergalei mūsiškiai sudėjo per pirmąjį kėlinį. Iš pradžių, po vartininko Modesto Petrausko tolimo perdavimo galva pasižymėjo Vasilijus Novičkovas, kiek vėliau – nuo kampinio gairelės kamuolį į vartus įsuko Aleksandras Lebedevas.

Artėjant į pabaigą pirmajam kėliniui Arnas Levonauskas uždirbo baudinį, jį sėkmingai realizavo bei lietuviams užtikrino rekordinę persvarą šių metų pirmenybėse.

Tas pats A. Levonauskas vos prasidėjus antrajam kėliniui įformino dublį. Po nesėkmingai pasibaigusios itin pavojingos bulgarų atakos A.Levonauskas pabėgo į kontrataką ir varžovams klaidos nedovanojo.

Antrajame kėlinyje savo įvartį baudos smūgiu pelnė ir Elvinas Navickas, o prasidėjus trečiajam kėliniui, bulgarai dar įsimušė ir į savo vartus.

Dvikovos pabaigoje baudos smūgiu bulgarai pelnė garbės įvartį, tačiau Lietuvos rinktinės nuopelnų tai nei kiek nesumažino. S. Mammadovo treniruojama ekipa į Moldovą išvyko kelialapio į superfinalą – iš Moldovos komanda sugrįžta įvykdę savo tikslą.

Tarp 7 geriausių B diviziono komandų pateko Lietuva, Moldova, Estija, Kazachstanas, Čekija, Graikija ir Slovakija. Prie jų finaliniame turnyre dar prisijungs blogiausia A diviziono komanda – Turkija. Šios 8 rinktinės rugsėjo 8–12 dienomis Portugalijoje kovos dėl kelialapio į A divizioną.

Lietuvos rinktinės sudėtis: Modestas Petrauskas, Lukas Drąsutis, Aivaras Meškinis, Pavelas Smolkovas, Aleksandras Lebedevas, Vasilijus Novičkovas, Arnas Levonauskas, Paulius Giedraitis, Elvinas Navickas.